Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Pierwszy parowóz wyposażony w system ETCS

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
09-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
09-07-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy/zdopravy.cz

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Pierwszy parowóz wyposażony w system ETCS
fot. A1 Steam Locomotive TrustSkład z parowozem 60163 "Tornado"
Do tej pory system ETCS funkcjonował głównie w nowych pociągach. Zainstalowanie go w historycznym pojeździe to niespotykana dotąd praktyka.

Mowa o parowozie 60163 “Tornado” z serii A1, których produkcja miała miejsce w latach 1948-1949. Egzemplarz, o którym mowa został zrekonstruowany w 2008 roku po blisko dwóch dekadach prac.

A1 Steam Locomotive Trust, będący właścicielem parowozu rozpoczął próbną eksploatację pojazdu z wbudowanym systemem ETCS (ang. European Train Control System). Montaż urządzeń odbywał się w ramach prac modernizacyjnych przy parowozie. Jak informuje portal Zdopravy.cz, testy prowadzone są na Cambrian Line między Shrewsbury i Newton w Walii. Urządzenia systemu ETCS, które zostały zamontowane w parowozie dostarczyła firma Hitachi.

Zainstalowanie ETSC w historycznym pojeździe o takim charakterze to niespotykana dotąd praktyka. A1 Steam Locomotive Trust nie ujawnił jeszcze kosztów instalacji systemu w lokomotywie.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5