NUMER 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Temat numeru:
Renesans nocnych pociągów
szukaj
Śledź nas:

Pesa dostarczy 2 szynobusy Kolejom Mazowieckim

| jm, Rynek Kolejowy 28.10.2011 116

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2011-10-28 14:46:22 Autor: użytkownik polskich kolei
---.sgh.waw.pl
No, tym razem Redakcja się popisała, w odróżnieniu od newsa o nowym taborze KM. WAGONY SILNIKOWE, wreszcie ktoś napisał tak, jak to się rzeczywiście nazywa a nie jakiś twór \"autobus szynowy\".
2011-10-28 15:31:16 Autor: Em
---.olsztyn.vectranet.pl
A ja proponuję wrócić do dawnej starej nazwy; wagon motorowy. No i na stacjach też powinno się zapowiadać, że wagon motorowy do...odjedzie itd.
2011-10-28 15:35:11 Autor: Arrivederci
---.devs.futuro.pl

Arrivederci
Teraz \"bus\" jest na topie, więc musi być w nazwie. Cóż - rosną kolejne pokolenia, co nigdy nie jechały pociągiem...
2011-10-28 17:08:03 Autor: Maciek z Lublina
---.nplay.net.pl
Siedlce - Sokołów Podlaski ... Zgoda . Małkinia - Ostrów Mazowiecka? Dlaczego tylko tyle? A nie : Małkinia - Ostrołęka przez Ostrów Mazowiecką?
2011-10-28 17:19:55 Autor:
---.sgh.waw.pl
a w ogóle ten, kto dopuścił do rozebrania Małkinia - Sokołów, to moim skromnym zdaniem powinien dyndać
2011-10-28 18:12:08 Autor:
---.sgh.waw.pl
@Arrivederci:

To co piszesz to straszne jest... do niedawna myślałem że takich w ogóle nie ma, ale nieoczekiwanie spotkałem kilku ludków którzy w ogóle nie jeżdżą pociągami...
2011-10-28 18:17:29 Autor:
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A może to jest elektrowóz spalinowy ? Kto ich tam wie ...
2011-10-28 18:17:56 Autor: jimi
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
całej linii między Sokołowem a Małkinią nie rozebrali. W najgorszym stanie był most drogowo kolejowy którego już nie ma a jest nowy tylko drogowy.
2011-10-28 18:21:34 Autor:
---.sgh.waw.pl
@jimi

z jakieś 3 latamu chyba byłem tam i włąśnie był pociąg rozbiórkowy (już za Sokołowem) dokładnei nie wiem ile rozebrali, ale wydaje się że aż do mostu. A most to od dawna były z nim kłopoty, jak prześledzisz historyczne rozkłady to widać w jakich latach ruch był kierowany przez Prostyń.
2011-10-28 18:46:23 Autor:
---.xdsl.centertel.pl
OStrołęka-Małkinia
2011-10-28 19:48:06 Autor: król Padello
---.dynamic.chello.pl
Ostrów - Ostrołęka jest bez sensu, bo zasadniczo wszyscy jeżdżą do Warszawy, a z Ostrołęki do Warszawy nie ma sensu jechać przez Ostrów.
Natomiast Ostrów - Małkinia może się przyjąć, jako dowozówka do pociągów do Warszawy, choć dowozówka na kible jest dosyć sadystyczna, a znowu dowozówka na TLK jest dosyć droga, ale może coś wymyślą.
2011-10-28 20:10:19 Autor: przewoz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
KM! Jakie reaktywacje?
Też bym chciał, ale najpierw zajmijcie się tym, co macie dziś. Szynobusów już dziś brakuje, a wy zamawiacie dwa krótkie...
2011-10-28 21:55:14 Autor: xxxxxx
---.play-internet.pl
tylko żeby PESA nie wcisneła KM bubla z Mińska Mazowieckiego. Bo będą mieli cieknące dachy ,koła z chińskiej niby stali, niesprawną klime, żle działający system pixel (wyświetlanie stacji) no i niedorobionye pulpity sterownicze na prędce malowane bo termin goni i farba się zważa .Sporo tego jest po przekazaniu pojazdu serwis i produkcja dwa tygodnie tyrają na okrągło poprawiając błędy gamoniowatych inżynierów konstruktorów.
2011-10-28 21:59:00 Autor: Henek
---.cable.net-inotel.pl
To jest, był i będzie autobus szynowy, a nie szynobus. Albo używamy języka technicznego albo byle jakiego. Oczywiście jak ktoś nie kończył Politechniki to niech sobie mówi jak chce, ale inżynierowie powinni trzymać się ustalonych zasad. Lub stosować skróty EMU, DMU.
2011-10-29 12:27:54 Autor:
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@xxxxxx
Pesa nie wciska bubla z minska tylko minsk robi na zamowienie dla klienta pojazd po najmniejszej cenowo lini oporu. KM zamowily z Pesy to bedzie z Pesy
2011-10-29 15:37:15 Autor: ciekawe
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Opłacał się w ogóle zakup VT skoro już zastępują?
2011-10-30 00:56:49 Autor: autentyczny rodak obrońca narodu
---.play-internet.pl
kury mie do furmanki wchodzo.
2011-10-31 07:30:23 Autor: ręce opadają
---.is.net.pl
...\"będzie oferowało znany już wszystkim standard\" .... :-O
kyrie elejson!!!!
2011-10-31 15:36:17 Autor: uzwojciech
---.play-internet.pl
do xxxxxx: To, co piszesz jest wewnętrznie sprzeczne.
2011-11-02 18:54:18 Autor: Maciek z Lublina
---.nplay.net.pl
Anonimie , być może o tym nie wiesz , ale odcinek : Siedlce - Sokołów Podlaski ma się dość dobrze. Szlakowa wynosi tam 60km/h , jest prowadzony ruch towarowy. Najczęściej jeżdżą tam lekkie składy z drewnem. Ostrołęka - Małkinia przez Ostrów Mazowiecką ma o wiele więcej racji bytu niż : Ostrów Mazowiecka - Małkinia bądź Ostrołęka - Ostrów Mazowiecka.
Warto puścić osobówkę na szynobusie z Ostrołęki do Małkini nie tylko dlatego , że Ostrów Mazowiecka zyska kolejowe skomunikowanie z Warszawą i Białymstokiem , ale też poprawi się skomunikowanie Ostrołęki z tymi miastami.
2011-11-08 01:00:44 Autor: chris
---.sds.uw.edu.pl
Siedlce - Sokołów : O TAK! w tym roku mija chyba 18 , no może 20 lat od zawieszenia kursowania składów pasażerskich. Aby to miało sens jeszcze większy, linia powinna być pociągnięta jeszcze dalej, tak, aby umożliwić mieszkańcom wsi położonych na północ od Sokołowa Podlaskiego, czyli jak dawniej do Kosowa Lackiego (lub dalej).
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Europejska może niezbyt szybko, ale dość konsekwentnie zmierza w kierunku gospodarki przyjaznej dla środowiska i nieuzależnionej od paliw kopalnych. Oczywiście największe znaczenie mają tu zmiany w energetyce, ale i do transportu przykłada się bardzo dużą wagę. Stąd od lat realizowane są projekty promujące rozbudowę infrastruktury kolejowej czy rozwijające transport publiczny. Jednym z małych kroków prowadzących do ograniczenia emisji ma być także ograniczenie ruchu lotniczego na rzecz kolejowego – tam, gdzie jest to możliwe. Oczywiście na niektórych trasach „wystarczy” wybudować koleje dużych prędkości, ale przy większych odległościach alternatywą mają być pociągi nocne. Na razie pojawiają się pierwsze po latach nowe dalekobieżne nocne połączenia – plany są bardzo ambitne, ale czy okażą się skuteczne? 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.