NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

Olsztyn: Piętnasta sieć tramwajowa w Polsce ruszyła

| Martyn Janduła, Transport-publiczny.pl 19.12.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-12-19 15:25:29 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
Allenstein nie został spalony przez Rosjan, tylko przez Sowietów, a było to w czasie wojny wywołanej przez Niemców, którzy w demokratycznych wyborach wybrali sobie narodowych socjalistów.
2015-12-19 15:50:10 Autor: Goralo-ubecka-szmata-zaprzedana-jawnej-opcji-niemieckiej-i-genderystom-z-zachodu
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

A Sowieci to może nie Rosjanie? W Armii Czerwonej gros stanowili właśnie etniczni Rosjanie, tudzież rosyjskojęzyczni Ukraińcy i Białorusini, inne tzw. "narody ZSRR" były reprezentowane w stopniu adekwatnym do potencjału ludnościowego poszczególnych republik związkowych.
2015-12-19 15:56:17 Autor: allenstein
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-12-19 15:59:21 Autor: strunobetonowiec
---.dynamic.chello.pl
Brawo Olsztyn !
Jednak na wschód od Wisły też się da.
Teraz kolej na Białystok i Lublin i np. Rzeszów, bo wstyd! takie duże miasta a nie ma. wstyd!
2015-12-19 16:41:11 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
@strunobetonowiec

Lublin ma przegubowe trajtki, jeszcze jakoś się broni i zawstydza Gdynię. Ale Białystok i Rzeszów - wstyd!
2015-12-19 17:17:02 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Goral
Wśród narodu sowieckiego najważniejsze stanowiska zasłużone dla postępu nowego wspaniałego świata zajmowali nieRosjanie. Nadreprezentację mieli tam Żydzi.
Zadziwiające, że na naszych oczach historia WWW II się zmienia: Niemców zastąpi naziści i ich słowiańscy pomocnicy. Bolszewików zastąpili Rosjanie.
Allenstein razem z tramwajami spalił pewno sam Włodzimierz Putin, prawda?


Dlaczego Wy tak lubicie trombaje¿ - przeżytek z czasów telegrafu, dorożek i parostatków
2015-12-19 17:19:57 Autor: qaz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@analityk kuuper van basten

Dlaczego Białystok ma się wstydzić? Tu jest jedna z najlepiej działających komunikacji w Polsce z najnowszym taborem w Polsce. Naprawdę wystarcza w zupełności.
2015-12-19 18:01:42 Autor: Gubernator Kalifornii
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Gubernator Kalifornii
Wielkie gratulacje dla Olsztyna! Od początku kibicowałem temu pomysłowi :)
2015-12-19 18:56:15 Autor: anonim
---.opera-mini.net
No to trajtki do Białegostoku! Czekamy!
2015-12-19 19:09:42 Autor: gość
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tradycyjne przypomnienie dla korwinisty: bandyci z AK i NSZ wymordowali 100 tysięcy ukraińskich kobiet i dzieciach. Polaczki nie mają prawa szczekać na innych, bo sami mają krew na rękach.
2015-12-19 19:38:52 Autor: Stefan banderą
---.75.216.213.in-addr.arpa
@gość
Tak, tak, słyszałem już od fanów UPA te historie, jak to Polacy i terroryści z AK mordowali przez wieki bezbronne kobiety i dzieci u-Krainy, której rdzenne ziemie etniczne dochodzą do rogatek Krakowa i Radomia, a po akcji Wisła obejmują także Mazury, Warmię i Pomorze.
2015-12-19 19:39:14 Autor: rp1polska
---.252.195.224
@allenstein

Warszawa przeprasza za Stefana :(. Zresztą Stefan w Warszawie tylko mieszka, bo w przeciwieństwie do 61,4% obywateli stolicy porusza się autem, a nie KM.

Żydzi, wszędzie Żydzi. A illuminati? Islamiści? Uchodźcy? Lewica? XD
2015-12-19 19:41:09 Autor: rp1
---.252.195.224
Tak, Stefan. My też słyszeliśmy te wszystkie bajeczki o nazistach bombardujących Warszawę, o masowych mordach Sowietów i innych takich kłamstewkach. Tak naprawdę Warszawę rozwalił Tusk, a Inteligencję wymordowali Żydzi (czy Illuminati?). A za tzw. globalne ocieplenie i GMO odpowiadają chemtrailsy.
2015-12-19 20:13:22 Autor: Gubernator Kalifornii
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Gubernator Kalifornii
Kiedyś liczba politycznych komentarzy była na portalu RK naprawdę znikoma...
Niestety teraz liczba merytorycznych, lub chociaż związanych z tematem komentarzy jest naprawdę coraz mniejsza...

Nie rozumiem po co w temacie o tramwaju w Olsztynie pisać o Żydach, Ukraińcach, Sowietach, etc...

Naprawdę najlepszą metodą na trolla jest jego ignorowanie, a nie ciągłe odnoszenie się do jego wypowiedzi, co jest idealną pożywką dla jego chorego pojmowania świata i skłania go, aby wciąż pisał...

W ten sposób zniknął swego czasu niejaki króliczek, który miał manię bredzenia bez sensu...
2015-12-19 20:14:40 Autor: Stefan banderą
---.75.216.213.in-addr.arpa
@rp 1
Na szczęście już nie mieszkam w Warszawie, więc nie musisz przepraszać.

Ile kosztowało 3.uruchomienie trombaja w Olszynie?
Jakie jest zadłużenie Olsztyna?
2015-12-19 20:33:29 Autor: asm.huciński.
---.dynamic.chello.pl
Brawo Olsztyn.
Witajcie w "I lidze" miast komunikacji miejskiej w Polsce.
Super. I to aż 3 linie tramwajowe, na początek.
Czy któreś z kolejnych miast (w których nie ma tramwajów) w Polsce zdecyduje się wprowadzić u siebie ten środek komunikacji szynowej ?
Radom ?
Bielsko - Biała ?...
2015-12-19 21:02:23 Autor: Pit
---.adsl.inetia.pl
Stefanku spod wymiętej banderki - niech cie głowa o olsztyńskie finanse nie boli - nie z twojej kieszeni.... A swoją drogą żal mi ciebie biedny mały zakompleksiony trolku... No ale troluj sobie troluj - Gubernator ma rację :) :) ....
2015-12-19 21:15:07 Autor: RuruMaHobi
---.centertel.pl
Szanse na szesnastą sieć tramwajową są niewielkie. Swego czasu na poważnie do tematu podchodził Płock. Niestety ale doradcy - panowie Sławomir G. i Bożysław B. z PG zaczęli zamiast tramwaju promować Translohra (prawdopodobnie nie bezinteresownie). Dzięki czemu... nie ma niczego.
2015-12-19 21:24:44 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Gobernador de la California
"Rosjanie spalili doszczętnie miasto" Lubię Rosjan, więc drażnią mnie takie przełamania historii.

Najbardziej merytoryczną kwestią jest tu koszt tej trombajowej fanaberii i jego wpływ na wzrost (i tak dużego?) zadłużenia Olsztyna, ale nikt nie raczy podać liczb..
2015-12-19 21:33:01 Autor: Jarek_8888
---.142.citypartner.pl
Rzeszów planuje budowę monoraila, więc konwencjonalnego tramwaju raczej nie będą budować.
2015-12-19 22:29:34 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
To dzięki Beci Jęczącej i naszemu słońcu Jarusiowi...
2015-12-19 22:39:35 Autor: 1235
---.124.110.143.rybnet.pl
Rzeszow to najlepiej jak kosmodrom wybuduje z lotami na Marsa w takcie 20min. Ta megalomania tej miesciny jest zenujaca
2015-12-19 22:56:26 Autor: HenrykPobożny
---.dynamic.mm.pl
Treść połowy wpisów to spam - więcej to jakaś obsesja, która nie powinna mieć miejsca na specjalistycznym forum.
Oczekiwałbym od redakcji wręcz blokowania adresów mailowych co bardziej zacietrzewionych autorów tekstów.
2015-12-20 00:22:00 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Henryk
A czegoś się spodziewał - dyskusji o specyfikacji technicznej Tramino?
Blokowanie adresów mailowych?!
Może jeszcze odcięcie prądu w chałupie i chłosta?
2015-12-20 04:43:22 Autor: ...
---.dynamic-ra-2.vectranet.pl
Gratulacje dla Olsztyna! Również czekam na tramwaje w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie.
2015-12-20 05:54:09 Autor: St
---.play-internet.pl
Gratulacje dla Olsztyna, tramwaj to jednak spory krok do przodu, szkoda tylko, ze kolejnw regionie to wstyd i hańba.
2015-12-20 05:54:15 Autor: St
---.play-internet.pl
Gratulacje dla Olsztyna, tramwaj to jednak spory krok do przodu, szkoda tylko, ze kolejnw regionie to wstyd i hańba.
2015-12-20 05:54:19 Autor: St
---.play-internet.pl
Gratulacje dla Olsztyna, tramwaj to jednak spory krok do przodu, szkoda tylko, ze kolejnw regionie to wstyd i hańba.
2015-12-20 05:54:27 Autor: St
---.play-internet.pl
Gratulacje dla Olsztyna, tramwaj to jednak spory krok do przodu, szkoda tylko, ze kolejnw regionie to wstyd i hańba.
2015-12-20 08:19:22 Autor: grodzczanin
---.telesim.com.pl
w Grodzcu(dzielnica Będzina) zliwkiwdowano tramwaj i w zamian jezdzi autobus
W miejscu torow zrobiono sciezke rowerowa po ktorej nikt nie jezdzi
A autobus na calej dlugosci nie ma ani jednej zatoczki przez co blokuje caly ruch
2015-12-20 11:08:07 Autor: Gubernator Kalifornii
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Gubernator Kalifornii
W odpowiedzi na post 1235:
"Rzeszow to najlepiej jak kosmodrom wybuduje z lotami na Marsa w takcie 20min. Ta megalomania tej miesciny jest zenujaca"
Zarówno Rzeszów, jak i Olsztyn dobrze robią inwestując w swój rozwój, bo tylko rozwój przyciągnie nowych mieszkańców, sprawny i nowoczesny transport wpłynie zdecydowanie na poprawę jakości życia mieszkańców, zmniejsza kongestię i znacząco poprawia atrakcyjność inwestycyjną miasta.
Miasta, które nie robią nic, po dają... Najlepszym przykładem jest moje miasto Zabrze, z którego rokrocznie tylko ubywa mieszkańców... Obecna prezydentowa zalała miasto nepotycznymi decyzjami kadrowymi, miała swój wielki udział w największym wale finansowym miasta, jakim jest przerośnięty stadion, nie dba w ogóle o infrastrukturę komunikacyjną miasta, oraz nie zapewnia żadnych podstaw do rozwoju rozrywki w centrum miasta, czego efektem jest jedno z najnudniejszych miejsc w regionie!!!
Nie dziwię się, że nikt nie chce tu mieszkać...
2015-12-20 11:37:37 Autor: allensteiner
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Odpowiedź na pytanie tego kretyna Stefana b. była niedawno na większości portali. Zadłużenie Olsztyna spośród wszystkich miast wojewódzkich plasuje miasto na ostatnim lub przedostatnim miejscu (już nie pamiętam nie chce mi się szukać, było jakieś dwa m-ce temu) . Wynosi ok. 32 czy34% rocznych przychodów. czyli jest to wynik w skali kraju raczej znakomity. Zamiast pytać się jak idiota wkoło o to samo pogrzebał byś trochę w necie i wiedział byś wszystko. Nie pozdrawiam cię rosyjski trollu.
2015-12-20 13:37:19 Autor: z Olsztyna
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nie wiecie co piszecie. Dla Olsztyna tramwaje oznaczają paraliż, a nie nowoczesną komunikację. Nie mamy obwodnicy, wszechobecne tiry blokują pasy ruchu, sygnalizacja świetlna to dramat. Co 100 m stoi słup z wiecznie świecącą się czerwoną lampką. Nikt nie przesiądzie się z samochodu do tramwaju, bo ceny biletów to masakra. Nie było przygotowanego odpowiedniego podłoża pod tą inwestycję. Została ona na siłę wepchana i zostawiła tylko za sobą tysiące wyciętych drzew (naszych wizytówek) i rozgoryczenie prawdziwych olsztyniaków.
2015-12-20 13:37:59 Autor: z Olsztyna
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nie wiecie co piszecie. Dla Olsztyna tramwaje oznaczają paraliż, a nie nowoczesną komunikację. Nie mamy obwodnicy, wszechobecne tiry blokują pasy ruchu, sygnalizacja świetlna to dramat. Co 100 m stoi słup z wiecznie świecącą się czerwoną lampką. Nikt nie przesiądzie się z samochodu do tramwaju, bo ceny biletów to masakra. Nie było przygotowanego odpowiedniego podłoża pod tą inwestycję. Została ona na siłę wepchana i zostawiła tylko za sobą tysiące wyciętych drzew (naszych wizytówek) i rozgoryczenie prawdziwych olsztyniaków.
2015-12-20 16:27:13 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@allenstein er
Dziękuję za odp, ale proszę podać liczby bezwzględne.

@z Olsztyna
Drzewa wzdłuż dróg i ulic Prus były piękne. Szkoda, że je rżną nawet dla ekologicznego trombaja
2015-12-20 16:35:15 Autor: marek_j
---.centertel.pl
do wszystkich troli:
Olsztyn jest jednym z najmniej zadłużonych miast spośród wszystkich miast wojewódzkich! Ceny biletów są jedne z najniższych w Polsce, 30dniowy sieciowy 88zł, jednorazowy lub 30min przesiadkowy 2,90zł. Wszystkie bilety ważne także na strefę podmiejską! Czyli nie ma droższych przejazdów. Zwolennicy mobilków jak chcą mogą pozostać w swoich autach, ale korki dzięki nim nie zmaleją a wręcz odwrotnie. Tramwaj i tak będzie miał konkurencyjny czas przejazdu!
2015-12-20 20:32:47 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@marek j
tzn.ile jest zadłużony w mln/mld zł lub tys.na os?
Ile kosztował trombaj 3.0 ?
2015-12-21 19:09:13 Autor: marek_j
---.centertel.pl
Olsztyn jest najmniej zadłużonym miastem spośród wszystkich miast wojewódzkich, zadłużenie wynosi mniej niż 25% jego dochodów. Tu są linki:
http://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/olsztyn-najmniej-zadluzony.html
http://wspolnota.org.pl/fileadmin/pliki/Andrzej_Gniadkowski/Ranking_-_zadluzenie_samorzadow.pdf
Projekt tramwajowy wynosił 400mln (w tym budowana nowych dróg jak np. Obiegowa ze skrzyżowaniem dwupoziomowym). Dofinansowanie UE 85%
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Zintegrowany transport
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.