Partnerzy serwisu:
Biznes

Zmiana przewoźnika na trasie Słupsk – Trójmiasto. SKM pożegna się bezpłatnym pociągiem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
05-12-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Zmiana przewoźnika na trasie Słupsk – Trójmiasto. SKM pożegna się bezpłatnym pociągiem
Fot,. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
W grudniu zmienia się rozkład połączeń kolejowych na Pomorzu. Za przewozy pasażerów na trasie Słupsk – Trójmiasto odpowiadać będą Przewozy Regionalne. Dzięki temu mieszkańcy Słupska zyskają bezpośrednie połączenia z Trójmiastem, a nawet Elblągiem i Bydgoszczą.

Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 10 grudnia. Wciąż jednak nie ma umowy pomiędzy SKM Trójmiasto a samorządem województwa pomorskiego, które nie zaakceptowało oferty przewoźnika. – Z naszych wyliczeń wynika, że kwota, którą zaplanowaliśmy, jest adekwatna do tych zadań, które postawiliśmy przed przewoźnikiem i negocjujemy – mówił nam członek zarządu województwa Ryszard Świlski.

Samorząd województwa zapewnia, że nie wpłynie to na realizację rozkładu jazdy. Dziś poinformował o awizowanej przez nas zmianie podziału połączeń finansowanych przez samorząd na linii do Słupska. Odcinek pomiędzy Słupskiem a Lęborkiem, obsługiwany dotychczas przez Szybką Kolej Miejską, przejmą Przewozy Regionalne. – Podział zamówienia na dwie części, aglomeracyjną i regionalną, miał na celu poszerzenie oferty i lepsze dopasowanie jej do potrzeb pasażerów – tłumaczy Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora w Departamencie Infrastruktury UMWP.

Późny powrót ze Słupska i połączenia bez przesiadek

W efekcie zmian mieszkańcy Słupska uzyskają jedenaście bezpośrednich połączeń z Trójmiastem. Jak zaznacza urząd marszałkowski, obecnie cześć z tych połączeń funkcjonuje z przesiadką w Lęborku lub Wejherowie, co nie jest zbyt wygodne dla podróżnych. –Ostatnie, wieczorne połączenie z Gdyni o godz. 21.44 to ważny postulat podnoszony przez mieszkańców Słupska. Umożliwi powrót do domu tym osobom, które chciałyby popołudnie i wieczór spędzić w Trójmieście, np. korzystając z oferty kulturalnej – dodają urzędnicy.

UMWP podkreśla, że sześć pociągów w nowej ofercie Przewozów Regionalnych to linie, które nie kursują jedynie między Słupskiem a Gdańskiem, ale jadące do Elbląga lub Bydgoszczy. – Co ważne: mimo zmiany przewoźnika, opłata za przejazd nie ulegnie zmianie. Przewozy regionalne mają dokonać zmiany taryfy tak, by bilety na trasie Słupsk – Gdynia Główna nie były droższe od dotychczasowych biletów SKM – zapewnia dyrektor Manikowski.

Bilety okresowe SKM będą honorowane

Dodatkowo, decyzją marszałka Mieczysława Struka, w okresie od 10 grudnia do 10 stycznia imienne bilety miesięczne oraz kwartalne wystawione przez PKP SKM w Trójmieście (normalne i z ulgami ustawowymi) będą honorowane przez Przewozy Regionalne. Chodzi o bilety, na których stacją początkową lub końcową będą wszystkie przystanki leżące pomiędzy Lęborkiem a Gościcinem Wejherowskim. Według informacji, które "RK" uzyskał w urzędzie marszałkowskim, taryfa PolRegio na tym odcinku nie jest jeszcze gotowa.

Jak dodaje UMWP, do obsługi połączeń na opisywanej linii komunikacyjnej zostaną skierowane dodatkowo dwa zmodernizowane pociągi stanowiące własność Przewozów Regionalnych, które w ostatnich dniach dotarły na teren województwa. Jak zapowiedział w rozmowie z "RK" prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski, nie będą to Feniksy, a pojazdy EN57AL.

Impulsowe pożegnanie ze Słupskiem dla Miłośników

SKM Trójmiasto zamierza z pompą pożegnać mieszkańców Słupska. – To połączenie obsługiwaliśmy od grudnia 2006 roku – przypomina rzecznik SKM Tomasz Złotoś. Ponieważ najbliższa sobota (9.12.) będzie ostatnim dniem obsługi przez SKM w Trójmieście odcinka Lębork – Słupsk, przewoźnik uruchomi specjalny bezpłatny pociąg dla miłośników kolei. – Nasza duma, czyli żółto-niebieski Impuls, zabierze ich w ostatnią, sentymentalną podróż pociągiem SKM. Ruszamy o godzinie 10:15, oczywiście ze Słupska. Na odcinku Słupsk –Lębork na wszystkich stacjach i przystankach osobowych przewidujemy dwuminutowe "fotostopy", aby każdy miał możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Jedziemy do Gdyni Chyloni, chcemy do niej dotrzeć o 12:17 – mówi Złotoś.

– Pierwszych stu pasażerów dostanie pamiątkowe, numerowane bilety. Będą też konkursy z nagrodami. Zapraszamy wszystkich serdecznie! – zachęca rzecznik.

Rozkład jazdy pociągu specjalnego:

 • Słupsk odjazd 10:15
 • Jezierzyce Słupskie p.10:21/o.10:25
 • Damnica p.10:31/o.10:50
 • Strzyżyno Słupskie p.10:54/o.10:56
 • Głuszyno Pomorskie p.10:59/o.11:01
 • Potęgowo p.11:04/o.11:06
 • Pogorzelice p.11:12/o.11:14
 • Leśnice p.11:16/o.11:18
 • Lębork p.11:23/o.11:27
 • Godętowo p.11:33/o.11:35
 • Bożepole Wielkie p.11:39/o.11:41
 • Strzebielino Morskie p.11:44/o.11:46
 • Luzino p.11:50/o.11:52
 • Wejherowo p.11:59/o.12:01
 • Reda p.12:06/o.12:07
 • Rumia p.12:10/o.12:12
 • Gdynia Chylonia przyjazd 12:17
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5