NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Nowe zamówienia SNCF i DB

| jm, Rynek Kolejowy/Railway Gazette 04.04.2012 119

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2012-04-04 14:51:38 Autor: Nana
---.play-internet.pl
A my mamy 10 Siemensów i 20 ETR610 w produkcji, no i wagony piętrowe na Warszawę-Łódź w planach :) Naprawdę cieszę się że w ogóle coś mamy
2012-04-04 15:53:50 Autor: Dom
---.extreme-net.one.pl
Patrząc na historię Polski i jej obecną pozycję w UE...

Mamy naprawdę dużo. Nie można tego negować. Moglibyśmy być teraz Białorusią, Ukrainą czy Słowacją albo Węgrami. Przodujemy w naszym regionie. Jest się z czego cieszyć pomimo PROBLEMÓW i problemików...
2012-04-04 16:29:04 Autor: R. W. O.
---.222.99.94
@Dom \"Przodujemy w naszym regionie.\"
Tyle tyko, że 5-6 lat temu przodowaliśmy znacznie bardziej. Po drugie to pachnie bolszewizmem, wtedy też mówiono radzianom, że ZSRR przoduje, tyle tylko że ludzie przymierali głodem. Nieoficjalnie ocenia się, że już w tym roku ceny żywności wzrosły prawie o 10%, ograniczono emerytury, wzrosły ceny i dostępność leków oraz opieki medycznej, rośnie ubóstwo, pogłębia się zjawisko bezdomności, rośnie liczba samobójstw i zapadalność na choroby umysłowe. O zadłużeniu nie wspomnę.
2012-04-04 17:02:39 Autor: Adam Zz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Super fotka.
2012-04-04 19:01:38 Autor: Ruski
---.net.stream.pl
a jakie to mamy simensy w produkcji??? Bo nic mi o takich nie wiadomo
2012-04-04 19:02:45 Autor:
---.opera-mini.net
w których zakładach powstają pociągi dla db? Flirt powstaje w Niemczech czy Szwajcarii? I jakie ma wyposażenie...
2012-04-04 20:45:28 Autor: MichałM
---.dynamic.chello.pl
Czy RK mógłby nas (mnie) już bardziej nie dobijać takimi wiadomościami?
2012-04-05 08:06:33 Autor: Gubernator Kalifornii
---.128.126.130.static.crowley.pl

Gubernator Kalifornii
A Zachód cały czas w tempie ponaddźwiękowym oddala się technologicznie na wyżyny jakości od takiej Polski. Cały czas! A nas UE karmi frazesami: dobrze że nie robice HiSpeed na 300km/h, jesteście rozważni... To nic, że my robimy non stop nowe linie, nowe stacje i nowe pociągi pod HiSpeed... My Zachodnia Unia Europejska możemy być rozrzutni...\"

U nas Slavko Novak chrzani, że pasażer jest najważniejszy... Akurat...
2012-04-06 12:45:02 Autor: an
---.149.64.120
Czy ktoś wie, skąd ta fotografia? Co to za miejsce? Pozdrawiam :)
[Admin: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SNCF_TGV_Duplex_Viaduc_de_Cize_-_Bolozon.jpg
pozdrawiam]
2012-04-08 14:31:10 Autor: wakawakakiloptaka
---.218.235.97
@an- foto jest z wikipedii, a to jest takie miejsce w internecie, w którym mozna znaleźć wiele ciekawych rzeczy. taka elektroniczna encyklopedia ;-)
2012-04-12 22:10:57 Autor: Maglev
---.unitymediagroup.de
Lepiej bylo kupic 13 skladow TGV Duplex niz Pendolino bez pendolino za te 400 mln euro.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.