Partnerzy serwisu:
Fotorelacje

Nowe Impulsy 2 wożą pasażerów warszawskiej SKM [więcej zdjęć]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-02-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

21 lutego, nowe pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej zadebiutowały w rozkładzie jazdy, zabierając na pokład pasażerów. Pierwszy Impuls wyruszył w trasę o 4:34.

Nowe czterowagonowe Impulsy 2 kursują w tandemie, mającym łącznie 8 wagonów, na liczącej ponad 34 km linii S2 z Sulejówka Miłosna do Lotniska Chopina. W połączonych pojazdach znajduje się ponad 1300 miejsc, w tym niemal 300 siedzących. Nowe Impulsy wyposażone są dodatkowo w miejsca na rowery i wózki, ładowarki USB, automaty biletowe i nowoczesny system informacji. Więcej o tym jak wyglądają pociągi – pisaliśmy tutaj. Warto zaznaczyć, że dostawa pojazdów i ich uruchomienie w ruchu rozkładowym przypadło wcześniej, niż pierwotnie zakładano.

Nowe Impulsy 2 to pierwsze z 21 pojazdów zamówionych przez warszawską SKM w nowosądeckim Newagu. Wartość całego kontraktu wynosi blisko 668 mln zł, z czego blisko 203 mln zł pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. Umowa obejmuje także przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi pociągów oraz siedmioletnie serwisowanie.

Obecnie trwają też jazdy testowe dwóch kolejnych pojazdów, które przyjechały od producenta 14 lutego. To obowiązkowy element odbiorów technicznych i czas potrzebny na szkolenie maszynistów. Do połowy marca w stolicy będzie w sumie 6 nowych pociągów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5