NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Nostalgiczna podróż koleją do Wolsztyna z PKP Intercity

| Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu/ PKp Intercity 22.04.2013 129

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-04-22 10:59:41 Autor: blacky6
---.plock.mm.pl
Na pewno EU05??? To przecież niemożliwe?!
2013-04-22 13:06:28 Autor: we
---.tktelekom.pl
napewno EU05 a właściwie czeska lokomotywa serii 30E
2013-04-22 14:39:33 Autor: maszynista PR
---.adsl.inetia.pl
Co za stek bzdur w tym artykule.
Pm36-2 jest w tej chwili zimnym eksponatem i w żadnej paradzie brać udziału nie będzie.
W Wolsztynie obecnie stacjonują 2 a nie 20 parowozy.
W sumie organizatorzy zapowiadają udział 16 parowozów.
Wśród nich nie ma Ty42-24 a jest Ty42-107.
Ty42 to nie jest parowóz z lat trzydziestych. Jest to parowóz budowany w powojennej polsce na podstawie dokumentacji wojennego parowozu BR52 (na PKP Ty2) zaprojektowanego w 1942r.
2013-04-22 15:57:05 Autor: wojtus
---.183.139.108.dsl.dynamic.t-mobile.pl
Wśród parowozów biorących udział w paradzie, zwiedzający będą mogli odnaleźć perełki XX-wiecznej motoryzacji - Domagam się dyscyplinarnego zwolnienia autora.
Ten artykuł jest tak do dupy napisany ze aż się ciśnienie samo podnosi
2013-04-22 15:57:48 Autor: aser
---.dynamic.chello.pl
Ta podróż w czsie art do dupy
2013-04-22 16:09:00 Autor: rysiekchaszcz
---.centertel.pl

rysiekchaszcz
\"...Pm36-2, czyli „Pięknej Heleny”, zwyciężczyni Wystawy Światowej w Paryżu w 1937 roku....\"
Po pierwsze nie Pm36-2 a Pm36-1
Po drugie nie była żadną zwyciężczynią a jedynie zdobyła złoty medal za OTULINĘ AERODYNAMICZNĄ .
Po trzecie Nikt w tym czasie nie dał by jej nawet placka z kupy. Była to maszyna słaba, o złych parametrach technicznych. Poczytajcie trochę więcej o maszynach przedwojennych produkowanych w Polsce kochane redaktorki. Dużo lepsza była od niej Pt31 a nawet Pu29
Po czwarte teraz to nie \"Piękna Helena\" ale \"Zimna Helena\" mamy czym się chwalić.
Z tym Ty42 to już całkiem mi szczena opadła po przeczytaniu tych durnot powyżej
2013-04-22 16:10:34 Autor: rysiekchaszcz
---.centertel.pl

rysiekchaszcz
Sprostowanie - miało być:
Po pierwsze nie Pm36-2 a Pm36-1 była na wystawie w Paryżu.
2013-04-22 16:31:51 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
\"tendrzyk towarowy TKh 49\"

Co to jest tendrzyk? W pierwszej chwili pomyślałem że to nazwa ... ptaka.
2013-04-22 19:09:25 Autor: Maurycy_
---.97.198.254
Już widzę te 25 tysięcy luda, wyjące dziadostwo z golec orkiestra /czytaj: tłuste barany/,
już wiem że nie pojadę - chociaż planowałem, szkoda kasy i czasu ...
2013-04-22 23:28:04 Autor: Robert Wyszynski
---.ip.netia.com.pl
Nie chcę się znęcać, bo zrobili to już inni. Ale tego chyba Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu nie pisał - no chyba że po duuuużej wódzie - bo takich BZDUR dawno nie przeczytałem w owym temacie.

Pytanie: KTO to pisał czy redagował (bo są granice bełkotu i bzdetów do sześcianu).

\"Tendrzyk\", hi, hi, hi :-)! Ubaw po pachy.
2013-04-23 04:50:38 Autor: Maurycy_
---.97.198.254
Wg ostatnich sensacji w ramach imprezy ma być też msza święta z ołtarzem na obrotnicy i amboną na tyndrze
bujanie wody święconej w tyndrze - obowiązkowe ...
2013-04-23 09:43:40 Autor: skml
---.transport.gov.pl
Mimo, że to już nie to co kiedyś to radzę jechać. To może być ostatnia robiona przez Cargo parada.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.