Partnerzy serwisu:
Pasażer

Nocny pociąg Chopin zatrzyma się w Wodzisławiu Śląskim? [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-01-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Nocny pociąg Chopin zatrzyma się w Wodzisławiu Śląskim? [aktualizacja]
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
W rozkładzie jazdy 2019/2020 międzynarodowy pociąg Chopin nie zatrzymuje się na stacji Wodzisław Śląski. Prawdopodobnie zmieni się to już w połowie marca 2020.

Rozkład jazdy nocnego pociągu Chopin, komunikującego z Warszawą i Śląskiem Pragę, Bratysławę, Wiedeń i Budapeszt, zmienił się w połowie grudnia 2019. Oprócz dalszego wydłużenia rozkładu jazdy, poprzez przetrasowanie pociągu na odcinek Kraków – Katowice, zniesiono zatrzymanie pociągu w Wodzisławiu Śląskim pociąg nie zatrzymuje się w Wodzisławiu Śląskim. Zwrócił na to uwagę poseł Krzysztof Gadowski.

– Do tej pory IC „Chopin” umożliwiał mieszkańcom Wodzisławia oraz Gorzyc, gminy Godów, gminy Gaszowice i Jastrzębia-Zdroju nieposiadających własnych połączeń kolejowych m.in. poranny dojazd i późnowieczorny powrót z Warszawy. Mieszkańcy tych miast i gmin liczyli, że połączenie ze stolicą, nie tak dawno przywrócone, będzie miało stałe miejsce w rozkładzie jazdy – napisał, choć z pewnością pomylił pociągi, gdyż w ostatnim rozkładzie jazdy Chopin jechał już trasą od Krakowa przez Brzeszcze i Czechowice-Dziedzice, zupełnie pomijając Wodzisław.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że będzie wnioskować do PKP Intercity o wprowadzenie postoju w 50-tysięcznym Wodzisławiu Śląskim.

– Ministerstwo Infrastruktury zarekomendowało dodanie postoju na stacji Wodzisław Śląski dla pociągu IC Chopin, począwszy od zastępczego rozkładu jazdy pociągów obowiązującego od 15 marca 2020 roku (ZRJ2) do końca obowiązywania rozkładu jazdy edycji 2019/2020 – napisał przedstawiciel resortu infrastruktury.

Marcowa korekta rozkładu jazdy, pomimo dodatkowego postoju, ma przynieść skrócenie czasu przejazdu przez Polskę o około 30 minut. Pociąg w dalszym ciągu będzie jednak stał w Krakowie, przez 30 minut.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5