Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Niemcy: Maszynista zginął w katastrofie kolejowej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
13-09-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Niemcy: Maszynista zginął w katastrofie kolejowej
Fot. Straż Pożarna
W niedzielę w Geseke, w pobliżu Paderborn w Nadrenii Północnej-Westfalii, doszło do tragicznego wykolejenia pociągu towarowego. W wypadku zginął 30-letni maszynista; według przypuszczeń, próbował bohatersko zapobiec katastrofie.

Miniony weekend był trudny dla kolei w Austrii i Niemczech. Osunięcie lawiny błotnej na 250-metrowy odcinek drogi krajowej B177 i przebiegającą równolegle do niej trasę kolejową Mittenwald-Innsbruck między Niemcami a Austrią spowodowało duże utrudnienia w ruchu w północnym Tyrolu. Z pociągu, na który osunęła się lawina ewakuowanych zostało kilku pasażerów. Dla podróżnych do odwołania uruchomiono autobusową komunikację zastępczą, która funkcjonować będzie minimum do czwartku.

Z kolei w niedzielę w Geseke, w pobliżu Paderborn w Nadrenii Północnej-Westfalii, doszło do tragicznego wykolejenia pociągu towarowego przewożącego cement. W wypadku zginął 30-letni maszynista, odnotowano także poważne straty materialne. Według nagrań które zabezpieczyła policja, krótko przed zdarzeniem doszło do pożaru lokomotywy. Według części relacji, w zmarły maszynista próbował wspiąć się na pędzący wagon by przerwać przewód powietrzny i wyhamować pociąg, ale taki przebieg zdarzeń będzie dopiero badany. 

Usuwanie skutków wypadku potrwa prawdopodobnie kilka tygodni, w tym czasie za pociągi  pasażerskie między Paderborn i Lippstadt uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5