NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Niedługo dalsza „estetyzacja” Centralnego. Jest wykonawca

| wu, Transport-publiczny.pl 12.02.2015 111

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-02-12 16:19:45 Autor: Tomh
---.internetia.net.pl
Tak się zastanawiam po co ładować tyle pieniędzy w estetyzację skoro dworzec jest przeznaczony do wyburzenia. Chyba że coś się zmieniło w tej sprawie.
2015-02-12 16:24:36 Autor: tt
---.tktelekom.pl
Estetyzacja to jeszcze, ale po co ta antresola ?
Kto tam będzie chodził po niej? i po co?

Z biedronki do Mcdonalda ? Ludzie w PKP - zacznijcie myśleć, a nie wydawać bez sensu pieniądze publiczne.
2015-02-12 17:27:50 Autor: MiM
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kurna, naprawdę jakiekolwiek nawiązanie do otoczenia przekracza możliwości niektórych architektów.

@Tomh
Po posprzątaniu okazało się, że dworzec wygląda za dobrze, a nawet całkiem sensownie może funkcjonować. Zabrakło więc uzasadnienia dla rozbiórki. Dlatego trzeba nawpieprzać jakiś pseudonowoczesnych konstrukcji od czapy. Teraz tylko nie sprzątać, nie naprawiać przez kilka lat i będzie można znów spróbować.
2015-02-12 19:01:44 Autor: Maciek
---.adsl.inetia.pl

Maciek
Lepiej dać wizualizację z samochodem rozpędzającym ludzi przy kasach : http://bi.gazeta.pl/im/ef/97/10/z17398511Q,Tak-ma-wygladac-Dworzec-Centralny-po-estetyzacji.jpg
2015-02-12 19:02:40 Autor: BankOmat
---.dynamic.chello.pl
Zniszczą te dzieła architektury autorstwa Towarzystwa Projektowego? Wyburzą kubiki - esencję twórczości projektanckiej profesora Porębskiego? Profesor się zgodził? Gazeta Wyborcza nie protestuje? Nikt nie rzuca się z mostu w proteście przeciwko dewastacji przestrzeni publicznej? Dziwne.
2015-02-12 19:49:27 Autor: Marmar
---.adsl.inetia.pl
A mi się to podoba...
2015-02-12 19:55:07 Autor: Dziobak już bez Dzioba
---.dynamic.chello.pl
Kształt tej antresoli jest paskudny, estetyka z galerii handlowej to absolutne maksimum dzisiejszej kolei. A przecież i tak wizualki wyglądają lepiej niż w rzeczywistości - patrz Poznań albo Katowice. Nie będzie to sie nadawać nawet na dworzec PolskiegoBusa, bo za bardzo w centrum.
2015-02-12 20:18:03 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
Oj nie przesadzajcie, wszak to WC :D. No dobra, bez jaj. Nie zapominajcie, że ciepłe powietrze unosi się do góry. Zawsze. Tak więc podróżnym na antresoli będzie zwyczajnie cieplej :D.
2015-02-12 21:00:46 Autor: krzysztof rytel
---.warszawa.vectranet.pl

krzysztof rytel
"Każdego dnia z tego dworca korzysta ponad 60 tysięcy osób"
No chyba jak się doliczy tych, których "korzystanie" z dworca polega na przejściu przez niego w drodze z przystanku autobusowego do Złotych Tarasów.
2015-02-12 21:13:05 Autor: r
---.dynamic.chello.pl
Akurat przejście przez halę główną dworca w drodze ze Złotych na autobus to jeden z głupszych pomysłów. Dużo wygodniej od razu zejść na poziom pasażu.
2015-02-13 00:29:33 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
Ta estetyzacja, to jak w starej kamienicy, przesuwanie mebli z kąta w kąt. Zamiast to wyburzyć, walnąć klocek 20-30 piętrowy. Z Hotelem, restauracją, kinami, teatrem, bankami, i na dole dworzec. To stoi taki pustostan z kilkoma kasami, gdzie trudno bilet kupić.
2015-02-13 06:10:37 Autor: IM&ZB
---.50.132.55
Projekt,ktorego realizacji nie wybacza podrozni, esteci i cale srodowisko architektow- podla antresola na dworcu centralnym, sluzaca tylko wygodzie klientow przyszlej biedronki...Panowie Bator i Cizkowicz- DC w skali dworcow to wasza BAZYLIKA,a w bazylikach wazniejsze dla wizerunku calej firmy jest sacrum:-) a nie interes komercyjny...mam nadzieje ze gora za 10 lat,ta diabelska kladka zniknie z hali jak usuniety ostatnio "potwor komercyjny" w budynku Gdanska Glownego...zarabiajcie sobie w galeriach na poziomie -1,stac was do cholery na JEDNA reprezentacyjna przestrzen,bedaca wizytowka calej struktury dworcowej w PL...a nie schodami do dyskontu!

Off the record:
Towarzysz Winnicki,to wielka figura serdenko,wielka:-)
2015-02-13 06:52:06 Autor: jako co łaska (amigo.ze.szwecji)
---.opera-mini.net
Niespotykana architektura.
2015-02-13 07:15:00 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
W odpowiedzi na post r:
"Akurat przejście przez halę główną dworca w drodze ze Złotych na autobus to jeden z głupszych pomysłów. Dużo wygodniej od razu zejść na poziom pasażu."
@r

A kogo to interesuje?. Ważne ze znajomi królika czekają na nowe " przetargi " i twoje pieniądze!. Gierek jak wybudował to starczyło na 30 lat. Teraz co 2-3 lata estetyzują na miliony. Jeszcze kurz nie opadł po ostatniej estetyzacji EURO 2012. A wystarczy wziąć kubeł wody, sprzątnąć i na dworcu przestanie tak straszliwie śmierdzieć!!!. Warszawce daleko do dworca w Krakowie, gdzie jest tak czysto, ze można jeść z podłogi nawet sałatkę.
2015-02-13 10:40:14 Autor: wdr
---.emea.ibm.com

wdr
po co remontować centralny teraz? przecież chcą zamknąć średnicę na kilka lat, więc prace
można wykonać podczas zamknięcia
2015-02-13 10:59:32 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
@ głos z USA
Z podłogi na dworcu to widziałem jak jedzą, ale nie w Krakowie, tylko w Montevideo. Dworzec kolejowy piękny, ogromny służy obecnie tam za meline dla cpunow. Pociągów ni ma.
2015-02-13 11:27:28 Autor: Jaahquubel
---.187.108.60
"prace związane z realizacją inwestycji rozpoczną się na przełomie lutego i marca br."
Z galerii północnej i zachodniej sprzedawcy mieli się wynieść niby do 15 stycznia, potem było, że od początku lutego już będzie się coś działo. A niektórzy sklepikarze jeszcze biznesów nie wynieśli (pewnie nie mają dokąd, na Hali Mirowskiej ani na "bazarze" na Polnej podróżni ich nie znajdą). Teraz przełom lutego i marca. Zdążą zacząć ten remont przed Wielkanocą?
2015-02-13 11:41:10 Autor: IM&ZB
---.50.132.55
Remont galerii zachodniej bez uprzedniej naprawy dylatacji pod zachodnia jezdnia Al Jana Pawla II, to pieniadze wyrzucone w bloto.Tylko z powodu nie przeprowadzenia tej naprawy przez miasto przed 2012r, pekap odstapil od modernizacji galerii polnocnej i zachodniej podczas ostatniej " estetyzacji"...teraz brak remontu izolacji nie przeszkadza w prowadzeniu "komercjalizacji"?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.