Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Newag będzie serwisował 9 lokomotyw PKP Intercity

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
08-08-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Newag będzie serwisował 9 lokomotyw PKP Intercity
Fot. KOLEJ77, SM42.pl
Newag wykona naprawę serwisową 9 lokomotyw serii EP09 należących do PKP Intercity. Oferty na serwis 18 lokomotyw przekroczyły budżet przewoźnika.

PKP Intercity podzieliło przetarg na prace na poziomie P4 na trzy zadania. W każdym z nich chodziło o naprawę 9 lokomotyw. Na każde zadanie oferty można było składać osobno. Przewoźnik chce w ten sposób zdywersyfikować listę dostawców prac i szybciej odebrać pojazdy po serwisie.

W wyniku postępowania udało się jednak wyłonić wykonawcę tylko jednej części zamówienia. Chodzi o część drugą, w której oferty złożyły Newag i Pesa. Oferta Newagu za 13,2 mln zł miała lepszą cenę i ostatecznie zwyciężyła w przetargu. Więcej o tym zamówieniu pisaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj.

W części 1. i 3. ofertę złożył tylko Newag, który za serwis lokomotyw również chciał po 13,2 mln zł 13,2 w obu postępowaniach. Tymczasem PKP Intercity założyło, że naprawa 9 lokomotyw EP09 kosztować ma ok.9 mln zł brutto. Spółka wyjaśnia, że nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na zlecenie, dlatego postanowiła unieważnić dwie części przetargu. Ostatecznie zatem udało się wyłonić serwisanta dla jedynie 9 pojazdów. Przewoźnik wymaga udzielenia pisemnej gwarancji jakości na wykonaną usługę na okres nie krótszy niż 21 miesięcy, cała procedura napraw P4 ma natomiast trwać 24 miesiące.

PKP Intercity ogłosiło niedawno przetarg na dzierżawę siedmiu lokomotyw spalinowych, które mają być wykorzystywane w przyszłym roku w pociągach Warszawa – Lublin jadących objazdem przez Lubartów. Spółka intensyfikuje też naprawy wagonów, po tym jak okazało się, że brakuje taboru przed wakacyjnym szczytem przewozowym.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5