Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Na trasę z Tomaszowa Maz. do Skarżyska-Kam. wracają autobusy zastępcze

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
15-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-03-2024
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Na trasę z Tomaszowa Maz. do Skarżyska-Kam. wracają autobusy zastępcze
fot. Warszawska róg Szerokiej, CC0, commons.wikimedia.orgPociąg Polregio na stacji Tomaszów Mazowiecki
W kwietniu pasażerowie Polregio i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą musieli ponownie przesiąść się do autobusów zastępczych. Tym razem przerwa w ruchu na trasie łączącej województwa łódzkie i świętokrzyskie wynika z planowanych robót torowych. Jednocześnie zrealizowany ma zostać remont jednego przejazdu kolejowo-drogowego.

Przewozy pasażerskie na linii nr 25 pomiędzy Opocznem a Skarżyskiem-Kamienną zostały wznowione po kilkunastoletniej przerwie w 2021 r. Od tamtej pory pasażerowie korzystający z nowych połączeń regularnie muszą przesiadać się do autobusów zastępczych. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w lutym tego roku, gdy w związku z awariami spalinowych pojazdów eksploatowanych przez świętokrzyski oddział Polregio operator zastąpił wszystkie swoje połączenia transportem drogowym.

Oczyszczanie tłucznia i remont przejazdu

Wówczas bez zmian kursowały zaś pociągi ŁKA, drugiego z przewoźników obsługujących niezelektryfikowany odcinek linii nr 25 Tomaszów Mazowiecki – Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna. Kolejne utrudnienia będą miały miejsce już w przyszłym miesiącu i obejmą połączenia obu operatorów. Będą się wiązać z pracami infrastrukturalnymi zapowiedzianymi przez zarządcę polskiej sieci kolejowej. – Od 15 do 24 kwietnia zaplanowaliśmy uzupełnianie i oczyszczanie tłucznia na pięciokilometrowym odcinku między Opocznem a Sitową – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Nasz rozmówca zapewnia, że roboty zostały zaplanowane tak, by ich wpływ na ruch pociągów był jak najmniejszy. W tym samym czasie remontowany ma być więc przejazd kolejowo-drogowy w miejscowości Ruda Białaczowska. – Ułożone zostaną nowe płyty przejazdowe, wymienimy też szyny i podkłady – opisuje przedstawiciel PLK.

Znów podróż wydłuży się o kilkadziesiąt minut

Roboty mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego. – Na czas prac wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza na szlaku Opoczno – Końskie – stwierdza Rafał Wilgusiak. W przypadku części połączeń ŁKA autobusy będą jednak kursować aż do Skarżyska, w innych porach dnia w Końskich możliwa będzie przesiadka do pociągu Polregio. Łączny czas podróży z Tomaszowa do Skarżyska wydłuży się o ok. 30 – 40 min.

Choć w lutym wprowadzenie komunikacji zastępczej było związane z problemami taborowymi Polregio, w poprzednich miesiącach ruch na linii 25 pomiędzy Tomaszowem a Skarżyskiem wstrzymywano także z powodu prac infrastrukturalnych. W zeszłym roku PLK trzykrotnie wprowadzały przerwy w ruchu, m.in. w czerwcu i w w sierpniu. Prace infrastrukturalne były także powodem odwołania pociągów w wakacje roku 2022. PKP PLK twierdzą, że planowanych aktualnie działań nie można było podjąć wcześniej, bo przewidziane do remontu elementy infrastruktury dotychczas nie wymagały naprawy.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zmiany w rozkładzie jazdy ŁKA

Pasażer

Zmiany w rozkładzie jazdy ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna 09 marca 2024

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zmiany w rozkładzie jazdy ŁKA

Pasażer

Zmiany w rozkładzie jazdy ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna 09 marca 2024

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5