Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Lokomotywa najechała na skład towarowy w Szczecinie Podjuchach

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
20-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Lokomotywa najechała na skład towarowy w Szczecinie Podjuchach
Fot. SOK (zdjęcie ilustracyjne)
19 stycznia wieczorem doszło w Szczecinie do niebezpiecznego zdarzenia kolejowego. Lokomotywa najechała na towarowy skład. Linia kolejowa w kierunku Gryfina była zablokowana.

– Komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia ze składem towarowym, do którego doszło 19 stycznia o godzinie 18:40 na odcinku Szczecin Podjuchy – Szczecin Port Centralny na linii ze Szczecina w kierunku Rzepina – poinformowało biuro prasowe PKP Polskich Linii Kolejowych.

Jak podaje zarządca infrastruktury, w ostatni wagon stojącego składu towarowego uderzyła lokomotywa. Nie było osób rannych, a na miejscu szybko podjęły prace służby techniczne, starając się udrożnić linię kolejową, którą pociągi ze Szczecina jadą w stronę Gryfina i Zielonej Góry. – Teren zdarzenia został zabezpieczony, nie było zagrożenia dla środowiska – dodaje spółka.

Ruch pociągów został czasowo wstrzymany, do godziny około 1 w nocy. Odbiło się to na kursowaniu zarówno pociągów spółki Polregio, jak i PKP Intercity. Przewoźnicy zapewnili zastępczą komunikację autobusową. Pasażerowie w miarę możliwości byli informowani o zmianach na stacjach, przystankach i w pociągach.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, lokomotywa Pol-Miedź Trans, prowadząca pociąg Głogów - Recław, najechała na pociąg towarowy z węglarkami prowadzony przez lokomotywę należącą do CTL Logistics. 
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5