Partnerzy serwisu:
Warte uwagi

Łódzkie: SOK – spadła liczba zdarzeń, ale i wykrywalność

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-02-2014
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Roman Czubiński

Podziel się ze znajomymi:

WARTE UWAGI
Łódzkie: SOK – spadła liczba zdarzeń, ale i wykrywalność
223 wydarzeń, w tym 107 naruszeń porządku i 116 jako kradzieży oraz dewastacji – to statystyki łódzkiej komendy regionalnej Straży Ochrony Kolei za 2013 rok. W porównaniu z poprzednim rokiem oznacza to spadek o 18 procent.

Spadła też jednak – łącznie o ponad 5 procent – wykrywalność: zatrzymano sprawców 37,4% wybryków chuligańskich oraz 54,4% kradzieży i dewastacji. Inspektor Marek Sarna z KR SOK w Łodzi podchodzi do przytoczonych danych z optymizmem. – Świadczy to o dobrym kierunku podejmowanych działań, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na obszarze kolejowym – uważa. Najbardziej drastycznymi zdarzeniami były dwie próby rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Sprawców obydwu zatrzymano.

Wydarzenia zarejestrowane na terenie działania Komendy Regionalnej to 1,67% wszystkich wydarzeń kolejowych w skali kraju. – Należy zakładać, iż w bieżącym roku ich liczba utrzyma się na podobnym poziomie, a tym samym umożliwi utrzymanie pierwszej pozycji w rankingu najbezpieczniejszych KR SOK w kraju – przewiduje M. Sarna.

Pilnując w ubiegłym roku przestrzegania przepisów porządkowych na obszarze kolejowym, funkcjonariusze SOK nałożyli – jak dowiadujemy się ze statystyk służby – 1033 grzywien, w tym 1006 w postaci mandatu karnego. Udaremnili próby przemytu papierosów bez akcyzy o łącznej wartości 56892 zł. Wykonali 2933 patroli w pociągach pasażerskich i 6976 na stacjach oraz przystankach. Podczas kontroli punktów skupu złomu w regionie na 572 skontrolowane placówki w trzech ujawniono paserstwo.

Oprócz działań typowo porządkowych, funkcjonariusze łódzkiej komendy SOK współdziałali z innymi służbami m. in. przy akcji „Celnik” (ochrona granicy Strefy Schengen), zabezpieczali przejazdy uczestników imprez masowych, prowadzili prelekcje w szkołach oraz uczestniczyli w 18 akcjach informacyjnych kampanii „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj”. Wspólnie z policją zorganizowali też szkolenie z zakresu przeprowadzania interwencji w wagonach pasażerskich (wykorzystany jako "poligon" tabor udostępniły Przewozy Regionalne).

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5