Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Łódzkie: Niebawem kolejny przetarg taborowy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
09-02-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Łódzkie: Niebawem kolejny przetarg taborowy
fot. Kasper FiszerPociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej
Jeszcze w tym półroczu ma zostać ogłoszony nowy przetarg na tabor dla województwa łódzkiego. Choć urząd marszałkowski nie wskazuje na razie szczegółów zamówienia, pociągi te prawdopodobnie będą służyć do obsługi Łódzko-Warszawskiej Kolei Aglomeracyjnej. Samorząd liczy na uzyskanie na ich zakup funduszy z POIiŚ 2014 – 2020.

Samorząd województwa łódzkiego przedstawił plan organizacji zamówień publicznych na rok 2017. Zakłada on ogłoszenie kilku postępowań związanych z polityką transportową regionu, spośród których najważniejszym ma być przetarg na dostawę taboru kolejowego. Według harmonogramu zawartego w Planie postępowań o udzielanie zamówień publicznych w 2017 r. w UMWŁ ma on zostać ogłoszony już w drugim kwartale tego roku.

Kolejne jednostki zasilą flotę ŁKA?

Inwestycja o nazwie Zakup pasażerskiego taboru kolejowego do obsługi połączeń aglomeracyjnych Polski Centralnej (Dostawa) ma być realizowana z budżetu Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Środki własne mają być wsparte pieniędzmi pochodzącymi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Łączna wartość projektu wyniesie według dokumentu 123 mln zł netto.

Należy się spodziewać, że w ramach zamówienia do Łodzi trafią kolejne jednostki elektryczne, które będą wykorzystywane w ramach planowanej przez UMWŁ Łódzko-Warszawskiej Kolei Aglomeracyjnej. Jak informował w zeszłym roku urząd, objęłaby ona linię Łódź – Warszawa, ale dokładny zasięg przedsięwzięcia nie jest jeszcze znany. Najprawdopodobniej obsługą połączeń realizowanych w ramach Ł-WKA zajęłaby się Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Wniosek do CUPT nie jest jeszcze gotowy

– Nadal trwają prace nad dokumentacją aplikacyjną umożliwiającą ubieganie się o środki finansowe UE w ramach POIiŚ – mówi Jacek Grabarski z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej UMWŁ. Wkrótce władze regionu zgłoszą wniosek o dofinansowanie do konkursu ogłoszonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. – Do tego czasu nie będziemy udzielać szczegółowych informacji na temat projektu – stwierdza przedstawiciel władz regionu.

Od zeszłego roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna prowadzi przewozy na trasie Łódź – Warszawa, ale uruchamia tam pociągi tylko w weekendy. Wojewódzki zakup taboru prawdopodobnie pozwoliłby przewoźnikowi na organizację kursów o charakterze codziennym – być może w takiej skali, by to ŁKA stała się najważniejszym przewoźnikiem na trasie łączącej dwa największe ośrodki centralnej Polski. Niezależnie od łódzkiego przewoźnika pomiędzy Łodzią a Warszawą kursują także pociągi interRegio Przewozów Regionalnych, które dotowane są ze środków UMWŁ.

Zamówienie obejmie najpewniej dostawę i utrzymanie składów

Według informacji przekazanych nam w zeszłym roku tabor dostarczony na potrzeby Ł-WKA miałby być przez okres 15 lat serwisowany przez ich producenta. Takie rozwiązanie sprawdziło się już w przypadku eksploatowanych przez ŁKA Flirtów wyprodukowanych przez koncern Stadler. Przypomnijmy, że spółka otrzyma wkrótce 14 kolejnych składów zamówionych przez samą ŁKA.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5