Partnerzy serwisu:
Pasażer

Nie wszystkie pociągi PKP Intercity docierają na Łódź Fabryczną

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-01-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Nie wszystkie pociągi PKP Intercity docierają na Łódź Fabryczną
fot. Kasper FiszerŁódź Fabryczna.
Zdarza się, że na nową stację Łódź Fabryczna nie docierają pociągi PKP Intercity. W związku z awariami Dartów przewoźnik jest zmuszony wysyłać na trasę Łódź – Warszawa składy zastępcze. Tymczasem możliwości manewrowania lokomotywami, w tym wykonywania oblotu, są ograniczone.

Relatywnie często zdarza się, że pociągi kursujące rozkładowo do lub z nowej podziemnej Łodzi Fabrycznej są odwoływane na odcinku od Łodzi Widzewa. Jak tłumaczy PKP Intercity, sytuacja ta związana jest z awariami taboru. Na trasy wysyłane są wówczas składy zastępcze, a możliwości manewrowania lokomotywami są ograniczone. Do czasu budowy tunelu średnicowego Fabryczna funkcjonuje bowiem tylko z jedną głowicą stacyjną.

W dowiezieniu podróżnych pomagają PR

W tym miesiącu na nowym dworcu nie pojawiło się łącznie aż dziesięć kursów. – Od początku stycznia na odcinku Łódź Fabryczna – Łódź Widzew odwołanych zostało w sumie siedem pociągów naszej spółki. Z kolei na odcinku Łódź Widzew – Łódź Fabryczna odwołane zostały trzy, w tym jeden na całej trasie Warszawa Wschodnia – Łódź Fabryczna – wylicza Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Jednym z niezrealizowanych na odcinku łódzkim kursów był IC „Tuwim” z Warszawy, który 18 stycznia skończył bieg w Łodzi Widzewie. – W związku z awarią jednostki Pesa Dart kurs ten obsługiwał skład wagonowy – tłumaczy przedstawiciel przewoźnika. – Pasażerów podróżujących w kierunku Łodzi Fabrycznej zabrał skład Przewozów Regionalnych [z Częstochowy] – dodaje.

Za sprawność Dartów odpowiada Pesa

Spółka podkreśla, że to właśnie niesprawność Dartów była przyczyną wszystkich dotychczasowych wydarzeń tego typu. – Za sprawność tych jednostek odpowiada ich producent – wskazuje Cezary Nowak. Należy przy tym jednak podkreślić, że PKP Intercity nie jest jedynym przewoźnikiem, którego pociągi odwoływane są pomiędzy Fabryczną a Widzewem, zdarza się bowiem, że skracane są relacje kursów Regio. Czekamy na stanowisko Przewozów Regionalnych w tej sprawie.

Problem z obsługą nowej łódzkiej stacji w zasadzie nie dotyczy natomiast Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. – Od 11 grudnia zeszłego roku [a więc od dnia otwarcia dworca] ŁKA odwołała na trasie Łódź Fabryczna – Łódź Widzew jeden pociąg: kurs nr 11503 relacji Łódź Fabryczna – Skierniewice 5 stycznia – mówi Marta Markowska, rzecznik prasowy przewoźnika. – Przyczyną było wstrzymanie ruchu pociągów na tzw. łódzkim węźle kolejowym z uwagi na zerwanie sieci trakcyjnej i awarię rozjazdów – podkreśla.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5