Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódź Fabryczna: Otwarcie Centrum Obsługi Pasażera ŁKA

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-12-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódź Fabryczna: Otwarcie Centrum Obsługi Pasażera ŁKA
fot. Roman CzubińskiCentrum Obsługi Pasażera ŁKA
Pasażerowie mogą tu zasięgnąć informacji o rozkładzie jazdy i cenie biletów, a także odpocząć, czekając na pociąg. Łódzka Kolej Aglomeracyjna otworzyła w hallu dworca Łódź Fabryczna Centrum Obsługi Pasażera. Przewoźnik uruchomił na dworcu także trzy kasy biletowe oraz biletomat.

Marszałek województwa Witold Stępień podkreślił, że otwarcie COP to przejaw dążenia ŁKA do bycia przewoźnikiem przyjaznym pasażerom. – Chcemy udzielać tu informacji turystom i zachęcać ich, by ponownie odwiedzali Łódź i region – powiedział samorządowiec.

Prezes ŁKA Andrzej Wasilewski przypomniał o oferowanych przez spółkę promocjach. - Z okazji oddania dworca do użytku naszymi pociągami na odcinku Łódź Fabryczna – Łódź Widzew można dziś podróżować bezpłatnie. Ponadto pasażerowie przyjeżdżający na Fabryczny będą mogli wrócić za darmo, jeśli ostemplują bilet w COP - poinformował. ŁKA w dni robocze uruchamia z Łodzi Fabrycznej 37 pociągów do Koluszek, Skierniewic i Zgierza. W weekendy i święta dochodzi do nich także 6 par przyspieszonych ŁKA Sprinterów do Warszawy. Spółka ma być także głównym przewoźnikiem obsługującym przyszły tunel średnicowy między podziemnym dworcem a stacjami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec przez przystanki Centrum i Ogrodowa.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska stwierdziła, że ŁKA jest dla Urzędu Miasta ważnym partnerem. - Łódź chce być metropolią. Jeśli tak ma się stać, bardzo istotne są linie komunikacyjne pozwalające na dojazd do stolicy województwa. Kolej odgrywa z dnia na dzień coraz ważniejszą rolę. Kibicujemy dalszemu rozwojowi przewoźnika – zapewniła. Jak dodała, to właśnie skomunikowanie odgrywa ważną rolę przy podejmowaniu przez młodych ludzi decyzji o wyborze uczelni lub miejsca pracy.

W programie imprezy dla pasażerów przewidziano także występy muzyczne, degustację regionalnych przysmaków oraz konkursy wiedzy na temat dworca i kolei. W hallu dworca można oglądać wystawę zdjęć starej stacji oraz posłuchać rozmów z doświadczonymi kolejarzami.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5