Partnerzy serwisu:
Biznes

Łódź Fabryczna: Mało podróżnych to mało chętnych na wynajem pomieszczeń

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
07-01-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Łódź Fabryczna: Mało podróżnych to mało chętnych na wynajem pomieszczeń
fot. Kasper FiszerWnętrze dworca Łódź Fabryczna
PKP SA wciąż nie mogą znaleźć chętnych na wynajem pomieszczeń na dworcu Łódź Fabryczna. Zdaniem zarządcy obiektu jedną z przyczyn takiego stanu może być niewielka liczba podróżnych wsiadających tu do pociągów. Czy na otwarcie restauracji, sklepu spożywczego czy kwiaciarni poczekamy zatem aż do zakończenia budowy łódzkiego tunelu średnicowego?

W grudniu wewnątrz dworca Łódź Fabryczna pojawił się nowy lokal gastronomiczny. Tak przynajmniej mogło wydawać się podróżnym, którzy – według relacji lokalnego dziennika Express Ilustrowany – próbowali dostać się do kawiarni, co miało skutkować interwencją ochroniarzy. Punkt okazał się bowiem elementem scenografii do kręconego w budynku filmu.

Dworcowi nie pomogły nawet wyjątki w ustawie o zakazie handlu w niedziele

Zdarzenie to przypomina, że większość olbrzymiej przestrzeni dworca pozostaje niewykorzystana. W budynku działa tylko kilka punktów małej gastronomii i kiosk z prasą – brakuje większej kawiarni, restauracji, sklepów spożywczych, księgarń, kwiaciarń czy innego rodzaju stoisk, których pełno na głównych dworcach w innych polskich miastach. Sytuacja ta nie uległa zmianie przez przeszło dwuletni już okres funkcjonowania nowej podziemnej stacji połączonej z Wielostanowiskowym Przystankiem Autobusowym, jak oficjalnie nazywa się dworzec autobusów regionalnych i dalekobieżnych.

Punktów handlowych nie przybyło nawet wówczas, gdy dworce kolejowe stały się dla handlowców jeszcze atrakcyjniejsze, bo bez większych przeszkód można prowadzić na ich terenie działalność w niedziele niehandlowe. PKP SA, które zarządza budynkiem, zapewnia przy tym, że nieustannie poszukuje zainteresowanych wynajmem pomieszczeń. – Informacje o dostępnych lokalach można znaleźć na dworcu oraz na naszej stronie internetowej. Staramy się pozyskać najemców również poprzez przesyłanie ofert do sieci handlowo-usługowych czy prezentowanie dostępnych powierzchni na targach branżowych – mówi Katarzyna Grzduk, główny specjalista w Wydziale Prasowym Polskich Kolei Państwowych.

Podróżnych znacznie mniej niż w Krakowie czy Wrocławiu

– Podmioty zainteresowane wynajmem powierzchni komercyjnych na dworcu Łódź Fabryczna mogą kontaktować się z Biurem Obrotu Nieruchomościami PKP SA, do którego dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej http://www.pkp.pl – zachęca przedstawicielka spółki. Co sprawia jednak, że chętnych wciąż brakuje? – Warto zwrócić uwagę na fakt, że dworzec Łódź Fabryczna obsługuje stosunkowo niewielką liczbę pasażerów w porównaniu z dworcami w miastach o podobnej wielkości takich jak np. Wrocław czy Kraków, co może wpływać na poziom zainteresowania wynajęciem powierzchni komercyjnej – ocenia nasza rozmówczyni.

Przedstawicielka PKP SA przypomina, że wzrost liczby korzystających z Łodzi Fabrycznej spodziewany jest po oddaniu do użytku tunelu średnicowego do stacji Łódź Kaliska. Na razie jednak – zgodnie z przytaczanymi przez Katarzynę Grzduk danymi Urzędu Transportu Kolejowego – jest ona celem podróży mniej popularnym niż np. Skierniewice. Z dworca korzysta średnio ok. 7,4 tys. pasażerów dziennie.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

PKP SA chcą przebudować dworzec w Lubartowie

Infrastruktura

PKP SA chcą przebudować dworzec w Lubartowie

Witold Urbanowicz 12 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

PKP SA chcą przebudować dworzec w Lubartowie

Infrastruktura

PKP SA chcą przebudować dworzec w Lubartowie

Witold Urbanowicz 12 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5