Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Łódź Fabryczna: Kolejne przedłużenie mediacji

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
03-11-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Łódź Fabryczna: Kolejne przedłużenie mediacji
fot. PKP PLK
Rozmowy w sprawie roszczeń wykonawcy dworca Łódź Fabryczna wobec zamawiających potrwają o miesiąc dłużej – postanowił łódzki Sąd Okręgowy. W grę wchodzi kwota 89,3 mln zł, choć nieoficjalne informacje mówią o 54 mln zł jako ustalonej kwocie odszkodowania dla konsorcjum Torpol – Astaldi – PBDiM – Intercor. Strona miejska i kolejowa miałyby podzielić między siebie spłatę po połowie.

Podstawa roszczeń jest dwojaka. Wykonawca zarzuca PKP PLK oraz łódzkiemu Urzędowi Miasta opóźnienie w przekazaniu terenu pod budowę ulicy Nowotargowej. Jak twierdzą władze konsorcjum, efektem było zwiększenie kosztu budowy i wydłużenie jej czasu. Drugi zarzut, kierowany już tylko pod adresem zarządcy infrastruktury kolejowej, to brak skoordynowania prac przy kontrakcie dworcowym i przy modernizacji przyległego odcinka Łódź Widzew – Łódź Niciarniana.

To już drugie przedłużenie terminu rozpoczętych w czerwcu bieżącego roku mediacji. Pierwsza prolongata miała miejsce we wrześniu, kiedy to datę zakończenia przełożono o miesiąc. Warto przypomnieć, że przed dwoma tygodniami, nie czekając na finał mediacji, łódzka Rada Miejska na wniosek Urzędu Miasta postanowiła zabezpieczyć w budżecie 15 milionów złotych na zaspokojenie części roszczeń.

Zarówno wykonawca, jak i obaj zamawiający zgodnie odmawiają komentowania sprawy. Według PKP PLK przedłużenie mediacji nie wpłynie na termin przywrócenia do stacji ruchu pociągów (11 grudnia bieżącego roku).

Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

PKP SA chcą przebudować dworzec w Lubartowie

Infrastruktura

PKP SA chcą przebudować dworzec w Lubartowie

Witold Urbanowicz 12 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

PKP SA chcą przebudować dworzec w Lubartowie

Infrastruktura

PKP SA chcą przebudować dworzec w Lubartowie

Witold Urbanowicz 12 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5