Partnerzy serwisu:
Biznes

Łódź Fabryczna: 54 mln zł rekompensat dla wykonawców?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
19-10-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Łódź Fabryczna: 54 mln zł rekompensat dla wykonawców?
fot. PKP PLK
Pod obrady łódzkiej Rady Miejskiej trafił projekt uchwały w sprawie przekazania dodatkowych 15 mln zł wykonawcy dworca Łódź Fabryczna. Według nieoficjalnych informacji to dopiero pierwsza część odszkodowania za brak wywiązania się przez inwestorów z postanowień umowy. Całość rekompensaty ze strony Urzędu Miasta ma wynosić 27 mln zł. Tyle samo może zapłacić PKP PLK.

Zarzuty wykonawcy pod adresem Urzędu Miasta to zbyt późne przekazanie terenu firmy Enkev pod budowę ulicy Nowotargowej, co spowodowało wydłużenie czasu budowy i zwiększyło jej koszt. Podobne skutki miał, według konsorcjum wykonawczego, brak skoordynowania sąsiadujących ze sobą kontraktów na modernizację odcinka Łódź Widzew – Łódź Fabryczna (granica między nimi znajduje się w rejonie przystanku Łódź Niciarniana i powstającego tam przejazdu drogowego pod torami).

O roszczeniach związanych z kwotą kontraktu przedstawiciele wykonawcy mówili już w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to ogłoszono ostatnie przesunięcie terminu oddania dworca do użytku. W styczniu br. oprócz zwiększenia zapłaty wykonawca domagał się także przesunięcia po raz kolejny terminu, na co jednak kontrahenci się nie zgodzili.

Ponieważ kwestii spornych nie udało się rozstrzygnąć polubownie, sprawą zajął się sąd, który jednak skierował sprawę ponownie do mediacji. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez łódzką prasę w toku rozmów obniżono wartość roszczeń z 89,3 mln zł do 54 mln zł. Mediacje jednak nie zostały jeszcze zakończone.

Na odszkodowanie za utratę prawa do użytkowania kluczowej dla budowy działki (pisaliśmy o tym tutaj) liczą także w firmie Enkev. W porządku obrad łódzkiej Rady Miejskiej znajduje się także punkt dotyczący odszkodowania dla firmy w wysokości 7 mln zł.

W momencie pisania tekstu radni nie podjęli jeszcze decyzji w obu sprawach.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5