Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódź – Warszawa: Bilety okresowe na TLK i IC honorowane w InterRegio

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
08-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódź – Warszawa: Bilety okresowe na TLK i IC honorowane w InterRegio
fot. MS
Od jutra (9 czerwca) do końca sierpnia bilety okresowe PKP Intercity będą honorowane we wszystkich 11 parach pociągów InterRegio między Łodzią a Warszawą – informuje Polregio. Do tej pory takie udogodnienie obejmowało tylko wybrane pociągi.

Pasażerowie od jutra (a de facto – od poniedziałku 10 czerwca, bo w weekendy zamiast IR kursują pociągi ŁKA Sprinter) będą mogli swobodnie podróżować wszystkimi pociągami InterRegio, niezależnie od rodzaju posiadanego biletu okresowego PKP Intercity. Zmiana ma ułatwić im bardziej elastyczne planowanie podróży. – Honorowanie biletów okresowych nie tylko usprawnia pasażerom organizację podróży, ale także zwiększa ich komfort, dając możliwość wyboru najdogodniejszych połączeń bez względu na operatora. Ta współpraca z pewnością przyczyni się do budowania zintegrowanego systemu transportowego w Polsce – wyjaśnia motywy takiej decyzji wiceprezes zarządu Polregio Marcel Klinowski.

Przewoźnik dalekobieżny przedstawia porozumienie przede wszystkim jako rozwiązanie problemów z dostępnością miejsc na tej bardzo popularnej trasie. Pasażerowie często nie mogli skorzystać z oferty ze względu na brak dostępnych miejsc (rzeczywisty lub teoretyczny). – To również element szerszych zmian wchodzących w życie od 9 czerwca, które zwiększą możliwość korzystania z transportu kolejowego – przypomina prezes zarządu PKP Intercity Janusz Malinowski.

Współpraca z Polregio na trasie Łódź – Warszawa ma być rozszerzana. Można spodziewać się nie tylko przedłużenia porozumienia na kolejne miesiące, ale także rozwiązań idących w kierunku pełnej integracji taryfowej. – Zdajemy sobie sprawę jak istotna z punktu widzenia pasażera jest możliwość swobodnego wyboru połączenia. Wierzymy, że to dopiero początek dalszych działań, które będziemy razem realizować, a które w przyszłości zaowocują jeszcze większymi korzyściami dla podróżnych – deklaruje prezes zarządu Polregio Adam Pawlik.

Warto dodać, że również od jutra InterRegio z Łodzi – zamiast kończyć bieg na stacji Warszawa Główna – zaczną docierać na Dworzec Wschodni (część przez stację Warszawa Centralna, inne – przez Dworzec Gdański). Pozwoli to pasażerom łatwiej dostawać się do centrum stolicy oraz na Pragę.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5