Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódź – Toruń: Dwa nowe kursy PolRegio

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-11-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódź – Toruń: Dwa nowe kursy PolRegio
fot. Kasper FiszerPociąg do Torunia w Kutnie
Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego po długich negocjacjach z regionem łódzkim potwierdza, że w grudniu w rozkładzie jazdy pojawi się druga para pociągów relacji Toruń Główny – Łódź Kaliska. Uruchomione zostanie też nowe połączenie z Włocławka do Kutna, które uzupełni ofertę w godzinach popołudniowych powrotów ze szkół. Pracującym łatwiej ma być natomiast dojechać pociągiem na drugą zmianę do Włocławka.

Jednym z połączeń, o którego losy nasi Czytelnicy pytają nas najczęściej, jest to z Łodzi przez Kutno i Włocławek do Torunia. Od kilku lat utrzymywana jest tam skromna oferta jednej pary kursów regionalnych (do tego dochodzą stosunkowo nieliczne pociągi dalekobieżne). Latem tego roku samorządy obu województw, przez które przebiega trasa – łódzkiego i kujawsko-pomorskiego – poinformowały, że rozważają możliwość uruchomienia kolejnej pary kursów w tej relacji.

Czas podróży nieco przekracza trzy godziny

Na niespełna miesiąc przed wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy wiemy już na pewno, że toczące się długo rozmowy pomiędzy samorządami doprowadziły ostatecznie do porozumienia. Podróżni będą więc mogli skorzystać z dodatkowego kursu wraz z początkiem obowiązywania kolejnego rocznego grafiku połączeń, a zatem w połowie grudnia. Godziny jego odjazdów wprowadzono już do plakatów z rozkładami jazdy dostępnych na stronie internetowej PKP Polskich Linii Kolejowych.

– W nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od 10 grudnia, na linii komunikacyjnej Toruń – Włocławek – Kutno – Łódź założono dwa codzienne połączenia do Łodzi (odjazdy z Torunia o godz. 5:20 i 15:13) – potwierdził w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” Przemysław Mazur, naczelnik Wydziału Transportu w Departamencie Nadzoru Właścicielskiego, Rozwoju Gospodarczego i Transportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Według danych PKP PLK w drogę powrotną z Łodzi Kaliskiej pociągi wyruszą o 9:55 i 17:13. Czas podróży przekroczy nieco trzy godziny.

Dodatkowe pociągi dla pracujących we Włocławku

Obie pary obsługiwane będą przez Przewozy Regionalne (PolRegio). Ten sam operator uruchomi jeszcze jedną nową parę połączeń na tej trasie, ale w krótszej, uzupełniającej relacji Kutno – Włocławek – Kutno. – Odjazd z Kutna zaplanowano o godz. 12:50. Pociąg przeznaczony jest przede wszystkim dla osób rozpoczynających pracę na drugą zmianę – mówi przedstawiciel samorządu województwa kujawsko-pomorskiego i dodaje, że to ten region był inicjatorem wprowadzenia do rozkładu jazdy wspomnianego kursu.

– Połączenie powrotne Włocławek – Kutno (odjazd z Włocławka o godz. 14:30) zostanie natomiast uruchomione z myślą o uczniach oraz osobach kończących pracę ok. godz. 14:00 – usłyszeliśmy od naszego rozmówcy. Zwraca on uwagę, że na razie ustalone są jedynie godziny kursowania pociągów w tzw. rocznym rozkładzie jazdy. – Możliwe są więc odchylenia wynikające z prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA prac modernizacyjnych – stwierdził Przemysław Mazur.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5