Partnerzy serwisu:
Pasażer

ŁKA z trzecim pociągiem do Włocławka. Z Łęczycy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-01-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
ŁKA z trzecim pociągiem do Włocławka. Z Łęczycy
fot. Kasper FiszerPociąg ŁKA
W rozkładzie jazdy pojawiła się trzecia para kursów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na linii nr 18 pomiędzy Kutnem a Włocławkiem. Połączenie wykonywane jest w nietypowej relacji z Łęczycy, co ma wynikać z ograniczeń związanych z modernizacją stacji Kutno. Ta potrwa jeszcze przynajmniej do końca roku.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomiła niedawno trzecią parę połączeń do Włocławka. W odróżnieniu od dwóch pierwszych, funkcjonujących od 12 grudnia, nie jest ona jednak wykonywana w relacji z i do Łodzi. Pociągi kursują na dość zaskakującej trasie Łęczyca – Włocławek – Łęczyca. – Wynika to z kwestii organizacyjnych, handlowych i bezpieczeństwa – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy ŁKA.

Pociąg nie dojeżdża do Łodzi, ale zapewnia skomunikowanie z innymi częściami kraju

Wskazuje ona na duże ograniczenia, z jakimi przewoźnik musi liczyć się w okresie trwającej modernizacji stacji Kutno. Dotyczą one m.in. postojów technicznych i eksploatacyjnych, bo wciąż liczba czynnych torów jest tam stosunkowo niewielka (otwarto póki co dwa z czterech peronów z czterema z siedmiu krawędzi peronowych). Pociąg z Włocławka miałby kończyć bieg właśnie w Kutnie, ale w związku ze wspomnianymi utrudnieniami spółka zdecydowała ostatecznie o jego wydłużeniu do Łęczycy.

– Tamtejsza stacja została w pełni zmodernizowana i oddana do użytku – argumentuje nasza rozmówczyni. Podkreśla, że dodatkowa para kursów poprawiła ofertę na styku regionów łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Dodaje też, że przewoźnik dołożył wszelkich starań, by kurs w krótkiej relacji był skomunikowany z połączeniami innych przewoźników w kierunku Szczecina, Płocka, Sierpca, Warszawy, a także Torunia i Trójmiasta.

Łódzka spółka stawia na efektywność wykorzystania taboru i pracy eksploatacyjnej


– Pozwoli to w sposób efektywny wykorzystać pracę eksploatacyjną – ocenia przedstawicielka ŁKA. Mówi także, że rozszerzenie oferty umożliwia zaoferowanie najwyższego standardu świadczonych przez łódzką spółkę usług. Przypomnijmy, że do grudnia ŁKA uruchamiała autobusową komunikację zastępczą do Ostrów, jedynej miejscowości położonej pomiędzy Kutnem a Włocławkiem pozostającej w granicach administracyjnych województwa łódzkiego.

Autobusy kursowały cztery razy dziennie, a więc nieco częściej niż dziś pociągi, ale jedynie w dni wolne od pracy. W dni robocze na trasie kursowały zaś finansowane wspólnie przez województwa łódzkie i kujawsko-pomorskie pociągi Regio. Realizowano trzy pary połączeń dziennie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5