Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

ŁKA podsumowuje pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
03-05-2022
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
ŁKA podsumowuje pomoc dla uchodźców z Ukrainy
fot. Kasper Fiszer
Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkały się pociągi humanitarne uruchomione przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną z myślą o uchodźcach z Ukrainy. Sporo obywateli tego kraju korzysta też z bezpłatnych przejazdów kursami rozkładowymi. Spółka podsumowała swoje działania podjęte w ciągu dwóch pierwszych miesięcy od rosyjskiej agresji.

Polska kolej miała duży udział w pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. W koordynowaną przez PKP Intercity akcję przewozu potrzebujących z miejscowości granicznych w głąb kraju, a w kolejnych dniach także do państw ościennych, włączyły się praktycznie wszystkie spółki z branży. Wśród nich nie zabrakło Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Pociągi specjalne do Przemyśla i Rzepina

– Nasza spółka uruchomiła sześć pociągów specjalnych – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy ŁKA. Trzykrotnie obsłużona została relacja Przemyśl – Łódź, a jednokrotnie – Jarosław – Łódź i Chełm – Łódź. Raz pociąg humanitarny pojechał zaś z Łodzi przez Grodzisk Mazowiecki i Warszawę do Rzepina na granicy polsko-niemieckiej.

W sumie pociągami specjalnymi spółki podróżowało ponad 2500 uchodźców. Równolegle ŁKA przewoziła potrzebujących także swoimi kursami regularnymi, wprowadzając możliwość skorzystania z bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy. Od 26 lutego do 31 marca z tej możliwości skorzystało prawie 26 tys. osób. Przekłada się to na średnio niespełna 800 podróżnych dziennie.

Bezpłatne przejazdy na zasadach jak w Polregio i PKP Intercity

Oferta spółki będzie obowiązywać przynajmniej do końca kwietnia. Później rozwiązania zostaną dostosowane do tych, jakie wprowadzą inni operatorzy, z którymi ŁKA wzajemnie honoruje bilety. Wśród nich znajdą się przede wszystkim Polregio i PKP Intercity.

Podobnie jak inni przewoźnicy, ŁKA nie wymaga od obywateli Ukrainy żadnych potwierdzeń dotyczących faktu przekroczenia granicy w okresie od 24 lutego itp. Do skorzystania z bezpłatnego przejazdu wystarcza dokument potwierdzający ukraińskie obywatelstwo. Na stacjach i przystankach regionu łódzkiego ogłaszane są w tej sprawie stosowne komunikaty w języku ukraińskim.
Partner działu

Hanton

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5