Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

ŁKA: Mimo kryzysu mamy stabilną sytuację

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
07-07-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
ŁKA: Mimo kryzysu mamy stabilną sytuację
Fot. ŁKA
Łódzka Kolej Aglomeracyjna odbudowuje potoki pasażerskie. Narzędzia przewidziane w Tarczy Antykryzysowej, a z drugiej strony – dobra współpraca z organizatorem przewozów, który mimo zmniejszenia pracy przewozowej nie obniżył rekompensaty, pozwoliły na stabilizację finansową. 

Główne założenia awaryjnego planu działalności ŁKA na rok 2020 obejmują czasowe zawieszenie części połączeń, ograniczenie wynagrodzeń oraz oszczędności zakupowe. Prezes Janusz Malinowski zapewnia, że pozwoliły one zabezpieczyć przewoźnika przed zagrożeniem utratą płynności finansowej. – Kluczową sprawą jest zabezpieczenie zdolności spółki do terminowej zapłaty zobowiązań. Spółka na bieżąco analizuje przychody i koszty oraz dostępność rozwiązań pomocowych, oferowanych przez rząd, w celu ich ewentualnego wykorzystania – zapewnia.

Jak podkreśla, rekompensata za przewozy użyteczności publicznej jest wypłacana przez łódzki urząd marszałkowski w zaplanowanej wcześniej wysokości. – Spółka nie przewiduje problemów z płynnością. Dodatkowym zabezpieczeniem jest linia kredytowa w rachunku bieżącym spółki – dodaje.

Oprócz oszczędności w kosztach ważną rolę odegrała – uzyskana w ramach Tarczy Antykryzysowej – dopłata ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych do kosztów wynagrodzeń w ramach ograniczenia wymiaru czasu pracy. Porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie obniżenia o 10% wymiaru czasu pracy oraz wynagrodzeń, o którym pisaliśmy w poprzednim numerze, zostało przedłużone na czerwiec. Nie wiadomo, jak długo przewoźnik będzie korzystał z takiego rozwiązania. – Dalsze kroki podejmowane w tym zakresie będą uzależnione od rozwijającej się sytuacji w kraju – zapowiada prezes.

Cały artykuł można przeczytać w najnowszym numerze Miesięcznika "Rynek Kolejowy"
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5