Partnerzy serwisu:
Pasażer

ŁKA: Duże zainteresowanie pociągami do Poznania także w soboty

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-05-2023
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
ŁKA: Duże zainteresowanie pociągami do Poznania także w soboty
fot. województwo łódzkiePociąg ŁKA
W grudniu zeszłego roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadziła znaczące zmiany w rozkładzie jazdy swoich pociągów przyspieszonych do Poznania. Od tamtego momentu kursy realizowane są trzy, a nie dwa dni w tygodniu. Dobre wyniki frekwencji póki co nie skłaniają przewoźnika do dalszego rozszerzania oferty.

W grudniu 2022 r. obaj wojewódzcy przewoźnicy realizujący wcześniej połączenia z Łodzi do Poznania głównie z myślą o studentach, a więc tylko w piątki i niedziele, rozszerzyli swoją ofertę. Koleje Wielkopolskie zdecydowały się na obsługę swojej najdłuższej trasy siedem dni w tygodniu. Nie są one przy tym zadowolone z osiąganych wyników przewozowych i zamierzają wkrótce całkowicie przekonstruować rozkład jazdy, zachowując jednak codzienny charakter swoich pociągów.

ŁKA działa ostrożniej. Efekty są dobre

Inaczej do sprawy podeszła Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Obsługuje ona trasę Łódź – Sieradz – Kalisz – Ostrów Wielkopolski – Poznań Główny przez trzy dni w tygodniu, przy czym rozkład sobotni różni się od piątkowo-niedzielnego. – W rozkładzie jazdy, który obowiązuje do 10 czerwca, pociągi ŁP (przyspieszone) odjeżdżają z Łodzi Fabrycznej o 13:19 w piątki i niedziele oraz o 8:10 w soboty – wskazuje Joanna Osińska, rzecznik prasowy ŁKA.

Ocenia ona, że w każdym przypadku połączenia cieszą się dużym zainteresowaniem podróżnych. – Zdarzało się, że pociągi były wzmacniane o dodatkowy elektryczny zespół trakcyjny, aby zapewnić wygodę pasażerom – mówi nasza rozmówczyni. W związku z tym aktualnie nie ma planów zmiany godzin kursowania. Sobotni kurs będzie zaś jeszcze bardziej atrakcyjny po zapowiedzianej przez KW likwidacji pociągu porannego w kierunku Poznania.

Oferta całotygodniowa? Przynajmniej na razie nie

Jednocześnie nie należy spodziewać się dalszego rozszerzania terminów kursowania Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej pomiędzy Łodzią a Poznaniem. – Nie planujemy w tym zakresie zmian - informuje bowiem przedstawicielka łódzkiego przewoźnika. Dodaje też, że jeśli dojdzie do konieczności dokonania pewnych przesunięć w rozkładzie, będą one wynikać z zamknięć torowych PKP PLK. Aktualnie pewne ograniczenia w przepustowości infrastruktury wynikają m.in. z trwającej budowy przystanku Pabianice Północne na początkowym odcinku linii nr 14.

Najważniejszym przewoźnikiem regionalnym na tym międzywojewódzkim ciągu pozostaje natomiast Polregio. Oferta codziennych pociągów Łódź – Poznań i Warszawa – Łódź – Poznań współfinansowanych przez województwa łódzkie i wielkopolskie jest stabilna i utrzymywana w podobnym kształcie od około dwóch dekad. Stanowi też jeden z nielicznych w skali kraju przykładów współpracy międzyregionalnej niechwiejącej się przy okazji każdej konstrukcji nowego rocznego grafiku połączeń.
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5