Partnerzy serwisu:
Pasażer

ŁKA: Do Spały także w piątki

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
28-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
ŁKA: Do Spały także w piątki
fot. UMWŁ
W nadchodzące wakacje oferta połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie do Spały ma zostać rozszerzona. W rozkładzie jazdy pojawią się dodatkowe kursy piątkowe. Pasażerowie skorzystają również z autobusów dowozowych.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapowiedziała niedawno, że rozszerzy swoją ofertę na trasie z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały. Wiemy już, że pociągów obsługujących krótką linię kolejową nr 53 znacznie przybędzie. Do rozkładu jazdy wprowadzone zostanie też autobusowe połączenie dowozowe.

Trzykrotnie więcej pociągów

Zmiany zostaną ujęte w czerwcowej korekcie rozkładu jazdy, która obejmie całą sieć kolejową w Polsce. – Oferta przewozowa do Spały została przygotowana z myślą o rozpoczynającym się sezonie wakacyjnym – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W bezpośredniej relacji do i z Łodzi pojechać mają trzy kursy.

Dziewięć pociągów zostanie natomiast uruchomionych na odcinku Spała – Tomaszów Mazowiecki – Spała. Podobnie jak obecnie, trasa będzie obsługiwana w weekendy. W soboty i niedziele pasażerowie uzyskają zatem sześć par pociągów regionalnych (dziś dwie). – Nowością będzie możliwość dojazdu do Spały również w piątkowe popołudnie – uzupełnia nasza rozmówczyni.

Raz dziennie ofertę uzupełni autobus

Pociągi w krótkiej relacji do Tomaszowa Mazowieckiego mają być tam skomunikowane z kursami do Łodzi (m.in. połączenia na trasie Drzewica – Tomaszów – Łódź Fabryczna). Na skomunikowanie w Tomaszowie Mazowieckim dowiozą poza tym również autobusy ŁKA. – Będą one stanowić dogęszczenie oferty – tłumaczy przedstawicielka wojewódzkiego operatora.

Zgodnie z informacjami przedstawionymi nam przez Joannę Osińską w rozkładzie znajdzie się ostatecznie jedna para kursów kolejowej komunikacji autobusowej. W sumie do Spały będzie więc można dotrzeć siedem razy dziennie w dni wolne. Utrzymana ma zostać przy tym promocyjna cena biletu w relacji Łódź – Spała (15,90 zł). W wybrane dni, gdy w Spale będzie odbywać się jarmark, za tę cenę będzie można nabyć bilet powrotny.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5