Partnerzy serwisu:
Pasażer

Litwa bez pasażerskich pociągów międzynarodowych

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-08-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Litwa bez pasażerskich pociągów międzynarodowych
fot. Anna Augustynowicz / Wrota Podlasia
Po krótkim okresie kursowania weekendowych pociągów międzynarodowych między Białymstokiem a Kownem, ponownie znikają one z rozkładów jazdy. Na tą chwilę Litwa nie uruchamia żadnych pociągów międzynarodowych.

Od 10 sierpnia Litwa ponownie wprowadziła obowiązek przechodzenia kwarantanny dla osób wjeżdżających z Polski z uwagi na wzrost liczby chorych w naszym kraju. Tak samo postąpiła Łotwa i Estonia. Jest to spowodowane oczywiście znacznym wzrostem liczby zachorowań w Polsce. Poza ograniczeniami w ruchu samochodowym skutkuje to oczywiście wstrzymaniem komunikacji publicznej do tych krajów.

W najbliższy weekend nie wyjadą więc już pociągi relacji Białystok – Kowno, skąd można się było łatwo dostać do Wilna. Pociągi na tę trasę wróciły więc jedynie na dwa weekendy, ponieważ ponownie reaktywowano je z końcem lipca. Litewscy kolejarze twierdzą, że pociągi nie cieszyły się dużą popularnością, jednak trudno się temu dziwić wobec tak krótkiego okresu kursowania.

Litwa w marcu zawiesiła także weekendowe połączenia z Wilna do Daugavpils (Dyneburga) na Łotwie. Do dziś nie zapadła decyzja o ich ponownym uruchomieniu. Tym samym Litwa pozostaje jednym z nielicznych państw Europy posiadającym infrastrukturę kolejową, które obecnie nie prowadzą pasażerskiej kolejowej komunikacji międzynarodowej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Prawo i polityka

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Jakub Madrjas 17 kwietnia 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Prawo i polityka

Więcej połączeń z Lubuskiego do Niemiec?

Jakub Madrjas 17 kwietnia 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5