Partnerzy serwisu:
Pasażer

Przystanek Bydgoszcz Zachód udostępniony, ale prace trwają

Dalej Wstecz
Autor:

PKP PLK

Data publikacji:
22-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
22-03-2024
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

Inwestycja w przebudowę przystanku Bydgoszcz Zachód przez PKP PLK została zakończona – podał zarządca infrastruktury. Na przebudowanym przystanku jest jeszcze jednak sporo do zrobienia, a prace potrwają do września.

Jak informują PKP PLK, podróżni na przystanku Bydgoszcz Zachód (linia kolejowa nr 18 Kutno – Piła) korzystają już z obu przebudowanych peronów. Do oddanego do użytku w grudniu 2023 r. peronu nr 2 dołączył sąsiedni peron nr 1. Według wcześniejszych informacji wszystkie prace mają się zakończyć do końca września 2024 roku. 

Przemysław Zieliński z biura prasowego PKP PLK informuje "Rynek Kolejowy", że zrealizowany zakres prac na przystanku Bydgoszcz Zachód umożliwił udostępnienie podróżnym przebudowanych peronów w grudniu 2023 r. (peron nr 2) oraz marcu br. (peron nr 1). - Sprawna realizacja zadania była możliwa m.in. dzięki skróceniu, o ponad pół roku, etapu projektowania i pozyskiwania decyzji administracyjnych oraz dzięki zaangażowaniu wykonawcy – stwierdza przedstawiciel inwestora. Przyznaje jednak, że do całkowitego zakończenia zadania inwestycyjnego pozostały jeszcze roboty związane między innymi z montażem wiat peronowych i zabudową dodatkowych ogrodzeń. Prowadzone są także rozmowy z PKP S.A w sprawie przebudowy części istniejącego chodnika w celu wykonania dodatkowego wejścia na peron nr 1 od strony parkingu.

– Zakończenie umowy, w tym realizacja procesu certyfikacji i odbioru końcowego, planowane jest do września bieżącego roku – podsumowuje. Czyli zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.

Głównym zadaniem było podwyższenie peronów, co ułatwia wejście do pociągów. Zamontowano nowe wiaty, ławki i poręcze do odpoczynku na stojąco. Jest nowe oświetlenie oraz gabloty informacyjne, oznakowanie i dojścia do przystanku. Zamontowano również stojaki rowerowe. Koszt zadania wyniósł 4,5 mln zł netto ze środków krajowych w ramach programu przystankowego.

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5