NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Kujawsko-pomorskie: Konsorcjum Pesy zmodernizuje 4 ezety serii ED72

| Rynek Kolejowy 23.07.2012 148

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2012-07-23 09:22:59 Autor: azdu
---.ujk.edu.pl
Zamiast zmieniać czoła, zmodernizowaliby napęd...
2012-07-23 10:34:36 Autor: figaro
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@azdu

przeciez jest w tekscie informacja o montażu silników asynchronicznych :)
szkoda, że taki zakres modernizacji wprowadzono do ED72, bardziej odpowiednie do tego zakresu były by EN71

jednostki ED72 powinny byc zmidernizowane po prostu do standardu regioEkspres i wykorzystywane do połaczen miedzyregionalnych, tylko liczba miejsc w klasie 1 powinna byc ograniczona do 15 tak jak w tradycyjnych skladach
2012-07-23 10:43:17 Autor: k.
---.dynamic.gprs.plus.pl
@figaro tu chodzi o sprężarki, a nie o silniki trakcyjne.
W tekściie hest napisane, że roboty zaczną sie pod koniec czerwca. Czyżby bł?ąd?, bo wczoraj byłem na Kluczykach i jednostki stały.
2012-07-23 11:38:05 Autor: m.b
---.181.66.129.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jedna toaleta na 4-ro członowego EZeTa.... Róbmy pod siebie!
2012-07-23 12:18:43 Autor: czyżby
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czyli zostaje rozruch oporowy?
2012-07-23 12:45:10 Autor: Kujawianka
---.204.190.210
@czyżby

Tak. Niestety. Pod względem technicznym zakres modernizacji podobny, jak w EN57-2000.

Czyli modernizują 4 ED72, ogłoszą przetarg na 5 czteroczłonowych lub pięcioczłonowych ezetów do BiT City... W następnej perspektywie budżetowej 2014-2020 dokupić 2 sztuki wyżej wymienionych nowych ezetów, zmodernizować siedem EN57 do standardu AKM, co powinnni także uczynić z ED72. No i 10 nowych, trójczłonowych lub czteroczłonowych ezetów do obsługi tamtejszych tras. Ja jeszcze liczę na południową grupę zakupową... ale to marzenia.
2012-07-23 12:57:14 Autor: maaaax
---.play-internet.pl
no i ok. Za 1,5mies będzie 9 dobrych pociągow w kuj-pomie.
2012-07-23 12:58:14 Autor: maaaax
---.play-internet.pl
za 1,5roku miało być.
2012-07-24 08:25:15 Autor: zdzichu66
---.free.aero2.net.pl
brawo. Kuj-Pom jest dla mnie wzorem jeżeli chodzi o kolej od dobrych 4lat.
2013-01-04 09:28:39 Autor: Maszynista PR Wrocław
---.master.pl
Czyli znowu niewypał , tym razem zrobili z edyty ubota .
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2022
NUMER 09/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, dwujęzyczny numer "Rynku Kolejowego" przygotowany na targi Innotrans 2022. Warto przeczytać rozmowy z prezesami PKP SA, PKP PLK, UTK, Pesy, Siemens Mobility, Kolei Śląskich... oprócz tego piszemy o stanie bezpieczeństwa na kolei w Polsce i Europie, słynnym bilecie za 9 euro w Niemczech i o obiecującym kierunku ekspansji dla polskich firm z branży kolejowej. Zapraszamy do lektury! 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR