Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Książki z nowym peronem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
25-03-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Książki z nowym peronem
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
PKP Polskie Linie Kolejowe udostępniły podróżnym nowy, wyższy peron na przystanku Książki w woj. kujawsko-pomorskim.

Przystanek kolejowy Książki położony jest przy linii kolejowej nr 353 na odcinku Toruń – Iława. W roku 2017 przystanek obsługiwał 150–199 pasażerów na dobę. Zatrzymuje się tu kilkanaście pociągów Polregio. W ostatnim czasie przebudowany i oddany do użytku podróżnym został jeden z dwóch peronów w ramach projektu "Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV – infrastruktura pasażerska na liniach rewitalizowanych w ramach POIiŚ 2007 – 2013” o wartości 100 mln zł.

Peron podwyższono i wyposażono w nowe wiaty i ławki oraz gabloty informacyjne. Zmieniono oznakowanie i zamontowano energooszczędne oświetlenie LED. Pojawiły się ścieżki naprowadzające w nawierzchni i krawędziach płyt peronowych dla pasażerów niewidomych i niedowidzących. Jeszcze w tym roku zaplanowano przebudowę drugiego peronu w Książkach.

To kolejne prace na stacjach i przystankach linii nr 353. W lutym oddano przebudowane perony w Turznie (peron nr 2) oraz Suchatówce (peron nr 1). – Pochylnie zapewniają wygodny dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wykonawca przebudowuje sąsiednie perony. W Suchatówce, na sąsiadującym z przystankiem przejeździe kolejowo-drogowym, podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa. Zabudowane zostaną rogatki i zamontowane oświetlenie. Prace zaplanowano na II kwartał br. W marcu rozpocznie się także przebudowa peronu nr 1 na przystanku Zieleń – informuje PLK.

W województwie kujawsko-pomorskim prace obejmą łącznie 15 peronów między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim. Wygodny dostęp do kolei dla wszystkich podróżnych zapewniony będzie także na stacjach Gniewkowo i Papowo Toruńskie oraz przystankach Kamionki Jezioro i Rychnowo Wielkie.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5