Partnerzy serwisu:
Pasażer

Korekty rozkładu jazdy na Mazowszu i w Wielkopolsce

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-10-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Korekty rozkładu jazdy na Mazowszu i w Wielkopolsce
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.plPociąg KM na stacji w Tłuszczu
15 października 2017 r. wchodzi w życie jesienna korekta rozkładu jazdy pociągów. Koleje Wielkopolskie i Koleje Mazowieckie poinformowały o wprowadzanych zmianach.

W Wielkopolsce zmienią się godziny odjazdów pociągów w relacji Poznań – Gniezno – Moglino i powrotnej (od 5 do 28 minut różnicy w stosunku do obecnego rozkładu). Częściowo ma to związek z dużym nasyceniem pociągami linii w kierunku Gniezna, po której kursują także pociągi objazdowe PKP Intercity, omijające modernizowany odcinek magistrali E20.

Zmienią się także godziny odjazdów trzech pociągów w rel. Poznań – Wągrowiec – Gołańcz oraz pięciu kursujących z Poznania do Zbąszynka (odjadą od 5 do 10 minut wcześniej). Istotne zmiany dotyczą także rozkładu jazdy 10 pociągów kursujących pomiędzy Poznaniem a Wolsztynem. Inaczej pojadą także trzy pociągi pomiędzy Lesznem a Ostrowem Wielkopolskim i pomiędzy Zbąszynkiem a Lesznem (od 6 do 10 minut różnicy w stosunku do obecnego rozkładu).

Inaczej pojadą pociągi po czynnym fragmencie magistrali E20 z Poznania do Konina i dalej do Kutna (z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej). Aż 10 pociągów będzie miało zmieniony rozkład jazdy w stosunku do obecnego. Różnice są od 7 do aż 42 minut.

Zmiany na Mazowszu

Najpoważniejsze utrudnienia na sieci obsługiwanej przez Koleje Mazowieckie, z uwagi na trwający remont, dotyczą podróżnych korzystających z przejazdów pociągami na linii nr 447. Na linii R1 z Warszawy do Skierniewic ruch będzie przebiegać, jak do tej pory. PKP PLK kontynuuje remont linii 447, dlatego pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek i zastąpi je ZKA.

W komunikacji między Warszawą a Łukowem (R2) zmiany będą dotyczyć jedynie dwóch dni – 21 i 22 października z powodu naprawy nawierzchni przejazdu ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

W związku z pracami na stacji Łowicz Główny wybrane pociągi (R3) skończą bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz będzie kursowała komunikacja zastępcza. Dodatkowo w związku z remontem linii nr 447 ruch pociągów na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki będzie się odbywał po jednym torze. Pociągi będą kursowały z pominięciem stacji Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Północny oraz Warszawa Włochy. Część pociągów będzie kursować według zmienionego rozkładu jazdy, niektóre pociągi zostaną odwołane.

Prace związane z modernizacją Rail Baltiki będą prowadzone na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Wybrane połączenia (linia R6) na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową. W dniach 18, 19, 25 i 26 listopada w związku z wymianą rozjazdów ruch na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

Na odcinku Garwolin – Dęblin (R7) trasę obsługuje ZKA. W związku z trwającym remontem w stacji Otwock zmianie ulegną godziny kursowania pociągów.

W związku z pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii R8 z Warszawy do Radomia. Połączenia kolejowe zostaną zastąpione komunikacją autobusową w następujących dniach:

8, 9 i 10 listopada niżej wymienione pociągi zostaną zastąpione ZKA na odcinku Radom – Lesiów:
• 21610 relacji Lesiów (godz. odj. 3:15) – Warszawa Śródmieście (godz. odj. 5:17) – Mińsk Mazowiecki (godz. przyj. 6:02)
• 21944 relacji Lesiów (godz. odj. 3:39) – Warszawa Śródmieście (godz. odj. 5:43) – Warszawa Rembertów (godz. przyj. 5:58)

7, 8 i 9 listopada niżej wymienione pociągi zostaną zastąpione ZKA na odcinku Lesiów – Radom:
• 12635 relacji Warszawa Wschodnia (godz. odj. 21:07) – Lesiów (godz. przyj. 23:30)
• 12637 relacji Warszawa Wschodnia (godz. odj. 22:07) – Lesiów (godz. przyj. 0:17)

W związku z modernizacją infrastruktury na odcinku Warszawa - Działdowo, ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Z kolei między Sierpcem a Kutnem (R33) od 15 października do 4 listopada ruch pociągów zostanie wstrzymany z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych. W zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5