Partnerzy serwisu:
Pasażer

Konkurs UTK „Zabytki kolejnictwa – ocalić od zapomnienia”

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
09-11-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Urząd Transportu Kolejowego

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Konkurs UTK „Zabytki kolejnictwa – ocalić od zapomnienia”
fot. Kacper Szymański, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org
Fascynuje Cię historia kolei? Lubisz kolejowe miejsca skrywające niezwykłe tajemnice? A może pasjonujesz się parowozami, malowniczymi trasami lub zabytkami techniki kolejowej? Weź udział w konkursie, opisz, co w sposób szczególny zaciekawiło Cię w reportażach UTK z serii „Zabytki kolejnictwa – ocalić od zapomnienia” i wygraj unikatowy przewodnik „Przez Polskę koleją – 20 tras na 20-lecie UTK”.

Urząd Transportu Kolejowego ogłasza na Facebooku konkurs, w którym każdy ma okazję opisać najciekawszą jego zdaniem informację zaczerpniętą z cyklu reportaży UTK „Zabytki kolejnictwa – ocalić od zapomnienia”. Do wygrania jest unikatowy przewodnik „Przez Polskę koleją – 20 tras na 20-lecie Urzędu Transportu Kolejowego”, który został wydany przez wydawnictwo Pascal we współpracy z UTK z okazji przypadającego na ten rok jubileuszu 20-lecia urzędu.

W cyklu reportaży o zabytkach kolejnictwa pokazujemy wyjątkową historię, np. parowozów serii Ty2 przez pryzmat książki parowozu i księgi kotłowej, którą udało się zachować dzięki staraniom Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. W ramach cyklu w 2019 r. powstał także reportaż „Ganz. Kolejowy emeryt na chodzie”. Film opowiada o niezwykłych przeżyciach i doświadczeniach zawodowych oraz pasji Romana Szymańskiego związanego z lokomotywownią Wzgórze Hetmańskie w Szczecinie. W 2022 r. miał premierę reportaż „Kolej na wyprawę”, w którym pokazaliśmy historię i walory krajoznawcze niezwykle malowniczych górskich linii kolejowych, z Tarnowa do Leluchowa oraz z Wałbrzycha do Kłodzka. W tym roku swoją premierę miał reportaż o dworcu kolejowym, który kupił i odnowił Tomasz Węsierski. Stacja jest jednocześnie jego domem i muzeum.

– Jubileuszowa publikacja z okazji 20-lecia UTK to propozycja dla wszystkich. Inspirujemy nią do podróży koleją do atrakcyjnych miejsc w Polsce. Przewodnik pozwala poznać unikatowe walory malowniczych tras kolejowych w Polsce. Dzięki niemu każdy może zobaczyć, jak kolej pozytywnie wpływa na rozwój pięknych regionów naszego kraju. Zachęcam do udziału w konkursie i oglądania reportaży historycznych UTK z cyklu „Zabytki kolejnictwa – ocalić od zapomnienia”. Każdy z odcinków to niesamowita podróż do niezwykle ciekawych miejsc, a także opowieść o ludziach i ich pasji związanej z koleją – powiedział dr inż. Ignacy Góra, Prezes UTK.

Zasady konkursu

Aby wziąć udział w Konkursie, należy przygotować opis co najmniej jednej najciekawszej dla uczestnika informacji, o której dowiedział się z jednego z reportaży UTK z serii „Zabytki kolejnictwa – ocalić od zapomnienia”, na którą składają się następujące reportaże:

„Ganz. Kolejowy emeryt na chodzie”


 „Dokument o Ty2”


„Kolej na wyprawę”


„Stacja Nojewo - kolejowe marzenie”


W opisie należy uzasadnić swój wybór najciekawszej informacji, wzbudzającej w uczestniku największe wrażenie i zaciekawienie. Należy pamiętać, aby tekst nie przekraczał 2000 znaków ze spacjami. Tak przygotowany opis należy opublikować w komentarzu pod postem konkursowym w serwisie społecznościowym Facebook na profilu „UTK”. Konkurs Urzędu Transportu Kolejowego potrwa do 14 listopada 2023 r. do godziny 11:59:59.

Laureatów Konkursu wyłonią użytkownicy serwisu społecznościowego Facebook poprzez przyznawanie reakcji „LUBIĘ TO” lub „SUPER” pod wybranymi komentarzami do dnia 14 listopada 2023 r. do godziny 11:59:59. Zwycięzca, którego opis otrzyma największą liczbę reakcji otrzyma 2 przewodniki „Przez Polskę Koleją. 20 tras na 20-lecie UTK” i gadżety UTK, a kolejnych 9 autorów opisów z największą liczbą reakcji otrzyma po jednym przewodniku UTK. Laureaci zostaną wymienieni na stronie internetowej UTK i w poście prezentującym wyniki konkursu, zamieszczonym na profilu „UTK”.

O przewodniku

Przewodnik „Przez Polskę koleją – 20 tras na 20-lecie Urzędu Transportu Kolejowego” został opracowany przez wydawnictwo Pascal przy współpracy z UTK. To propozycja 20 tras po regionach, które można zwiedzać pociągiem. Dobór połączeń i miejsc uwzględnia najciekawsze zabytki kolejnictwa, pozostałości dawnych linii kolejowych oraz koleje wąskotorowe. Miłośnicy podróży pociągiem znajdą tu muzea związane z transportem publicznym, informacje na temat nieczynnych linii kolejowych, zabytkowych dworców, a także niezwykłe historie i ciekawostki związane z koleją. W przewodniku nie brak także miast i miasteczek na trasach, najważniejszych zabytków architektury i nietuzinkowych atrakcji.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

UTK: Karą za nieprawidłowości w Warszawie zajmuje się sąd

Prawo i polityka

UTK: Karą za nieprawidłowości w Warszawie zajmuje się sąd

Roman Czubiński 01 lutego 2024

UTK wydaje coraz więcej licencji przewoźnika kolejowego

Biznes

UTK: Kary skłonią PKP PLK do poprawy informacji pasażerskiej

Prawo i polityka

UTK: Potrzeba nowych działań na rzecz kolei towarowej

Tabor i technika

Rekordowy miesiąc kolei. Tylu pasażerów nie było od lat

Biznes

Zobacz również:

UTK: Karą za nieprawidłowości w Warszawie zajmuje się sąd

Prawo i polityka

UTK: Karą za nieprawidłowości w Warszawie zajmuje się sąd

Roman Czubiński 01 lutego 2024

UTK wydaje coraz więcej licencji przewoźnika kolejowego

Biznes

UTK: Kary skłonią PKP PLK do poprawy informacji pasażerskiej

Prawo i polityka

UTK: Potrzeba nowych działań na rzecz kolei towarowej

Tabor i technika

Rekordowy miesiąc kolei. Tylu pasażerów nie było od lat

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5