NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Kolejne zarzuty w śledztwie dot. Kolei Śląskich

| Rynek Kolejowy/Prokuratura 12.06.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-06-12 10:54:58 Autor: Kulej
---.tktelekom.pl
A Staszek B. jak niczego się nie nauczył tak nadal wydaje mu się, że coś wie o kolei.
2015-06-12 11:08:53 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ku zdziwieniu niektórych i żalu innych nic ciekawego nie napiszę, nie pohejtuję również KŚ ;)
2015-06-12 11:13:03 Autor: W27
---.ip-167-114-118.net
Czy ten proces będzie ciągnął się 50 lat tak jak rozstrzelanie w kopalni Wujek? Czy nie można zrobić przesłuchania i po tygodniu ustalić winny niewinny, tak i tak i koniec? Czy sędziowie prokuratorzy i adwokaci specjalnie przedłużają te procesy, aby mieć zapewniony stały wysoki zarobek przez dziesięciolecia?
2015-06-12 11:24:08 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ W27

Naprawdę nie rozumiesz, że w tym procesie trzeba by było wsadzić "swoich"? Przecież Koleje Śląskie z wszelkimi przystawkami, jako typowa kolejka POlityczna, powstała po to, by nagrodzić/ustawić krewnych i znajomych królika. A zatem zakończenie śledztwa w tej sprawie musiałoby się skończyć postawieniem zarzutów tymże krewnym i znajomym, co nie? Zrobiłbyś takie świństwo w "rodzinie"?
2015-06-12 11:27:42 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ W27

To jest dokładnie tak samo - acz oczywiście w innej skali - jak owa wielka współczesna tzw. afera taśmowa. Prokuratura bada, kto nagrał i po co, a nie rozpatruje co zostało nagrane i jak bardzo treści nagrań obrażają nas wszystkich i pokazują, że główną cechą władzy obecnej ekipy jest totalna pogarda dla wyborców.
2015-06-12 11:47:45 Autor: ecik
---.133.162.34
@Goral
Krótkie pytanie. Na kogo głosowałeś w kilku ostatnich wyborach, w tym prezydenckich?
2015-06-12 12:05:20 Autor: gustaw
---.dynamic.chello.pl
koleje Śląskie,Mazowieckie itp zostały stworzone PO to aby można było wykraść legalnie jak najwięcej kasy.
2015-06-12 12:11:45 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ ecik

Nigdy tego nie ukrywałem. W 2005 na PiS oraz ś.p. Lecha K. (błąd życiowy), w 2007 i 2011 na PO, w 2010 i teraz w maju na BK, ale narastająca jawna pogarda dla prowincji, bezkrytyczne ładowanie kasy w PIC, bezpardonowa walka z interREGIO, histeryczne wykreowanie Pędoszmaty jako galaktyczno-niebiańskiego puciongu dla zamożnych (wynikające oczywiście z pogardy dla prowincji) oraz - jako ostatni gwóźdź do trumny - zmuszenie PR do uwalenia iR "Bolko", by na jego miejsce PIC mógł uruchomić dotowany TLK "Bolko" utwierdziły mnie w przekonaniu, że 24 maja oddałem ostatni w moim życiu głos na ekipę z okolic PO.

Wybory samorządowe to inna bajka, generalnie na kandydatów niezależnych, czyt. komitety lokalne.
2015-06-12 12:23:11 Autor: ecik
---.133.162.34
@Goral
Dziękuję. Tak jak się spodziewałem, nadaje to szczególny posmak Twoim "antysystemowym" wpisom; zwłaszcza ten z BK z bieżącego roku. Z uprzejmości nie wpiszę tu nazwy Twojej jednostki chorobowej. Zainteresowanych odsyłam do netu.
2015-06-12 12:44:52 Autor: jurand
---.dynamic.chello.pl
nie chrzan @ecik. Spojrz co sie dzieje w spolkach pkp (plk i ic w szczegolnosci) to inaczej spojrzysz na posty gorala. Chyba, ze jestes jednym z zaciagow banko-excelo-powerpointowego ;)
2015-06-12 13:07:31 Autor: sugarfree74
---.opera-mini.net
co się dzieje z Elfem na którego spadła sieć i miał nadpalone czoło?
2015-06-12 13:16:06 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ ecik

Czyli, jak rozumiem, jako eks-wyborca PO i BK nie mam prawa krytykować poczynań rządzących, tak? I powinienem teraz lamentować, jak to głupi naród nie rozumie, że tylko PO może nam wszystkim dać wieczną szczęśliwość, piękną i wspaniałą przyszłość, itp.?

p.s.: Na BK głosowałem, bo jako zdeklarowany ateista i światopoglądowy lewak po prostu nie mogłem na AD, jak sobie to wyobrażasz??? Tak samo, jak w nadchodzących wyborach parlamentarnych również nie mogę głosować z takimi przekonaniami na PiS i będę miał naprawdę duuuuży ból głowy... Ból, nie bul ;) Ale na PO już nie zagłosuję, koniec, miarka się przebrała.
2015-06-12 13:39:47 Autor: ecik
---.133.162.34
@Goral
Wiesz... Nie przekonałeś mnie. Śledzę Twoje wpisy od jakiegoś już czasu. I nie wiem, jak potrafisz łączyć glosowanie na PO czy jego funków z pomstowaniem na społeczne rozwarstwienie, pogardę władz dla mniej zarabiających i wykluczonych, fundowanie z podatków zabawek dla współczesnej kasty mandaryńskiej. Jak pisałem - wytłumaczyć można to tylko choroba, nosząca uczone miano "afektywnej dwubiegunowej".
Mam nadzieję, że nie przelogowałeś się na @juranda. Byłoby to żałosne.
2015-06-12 13:46:46 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ ecik

No co Ty, pozostaję wierny swojemu nickowi niezależnie od okoliczności ;)

No dobra - może faktycznie nie da się godzić głosowania (kiedyś) na PO z poglądami anty-wielkomiejskimi i generalnie mocno krytycznymi względem aktualnej rzeczywistości - ale w takim wypadku może podpowiesz mi, na co ma głosować ateista w dzisiejszej Polsce? Uprzedzając - SLD odpada, bo to w prostej linii sieroty po PZPR, a PRL uważałem i uważam za system zbrodniczy.
2015-06-12 13:51:26 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ ecik

Tak na marginesie, a propos tego, czy mam prawo, czy nie, do krytyki obecnej ekipy rządzącej, to zauważ, że KŚ jestem przeciwny od momentu ich powstania, a i patologię pod nazwą PKP IC też hejtuję konsekwentnie "od zawsze". I niezależnie od wiader pomyj wylewanych na mnie, a ostatnio nawet i prób zastraszania, czy też wręcz grożenia.
2015-06-12 14:07:20 Autor: Mar.
---.tktelekom.pl
a miałeś kretynie już nic nie pisać
2015-06-12 14:11:23 Autor: ecik
---.133.162.34
@Goral
No, wybacz :)
Ja jestem tylko jako to dziecię niewinne, co głośno zauważyło, że król paraduje w samych gaciach (albo i bez nich, zależy od ilustratora). Porady - gdzie indziej.
Tak czy inaczej - zdrowia życzę.
2015-06-12 15:16:04 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ ecik

No właśnie - tak myślałem... Nie da się wskazać, prawda?
2015-06-12 16:42:10 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
Goral żałuje głosu oddanego na Komorowskiego, bo niecały miesiąc po wyborach ustępujący prezydent wydał tajny dekret o likwidacji pociągów IR.
2015-06-12 17:48:16 Autor: Lynx
---.play-internet.pl
@gustaw
Przynajmniej jednak Koleje Mazowieckie mają przyzwoity standard: regularność kursów na głównych liniach, odnawiany i nowy tabor oraz stały wzrost pasażerów!
2015-06-12 19:51:38 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
@ G o r a l

Na chwilę obecną liczę, że AD będzie potrafił dyskutować z wszystkimi, także z tymi mający zupełnie inne poglądy niż on.
Byłoby to bardzo dobre bo taka powinna być rola prezydenta. Taką prezydenturą zapowiedział (choćby w pierwszej wypowiedzi gdy padły pierwsze wyniki, że wygrał, powiedział wtedy jak faktycznie prezydent, a jeszcze-prezydent BK coś fanzolił o fali nienawiści etc - dokładnie jakby słuchać komuchów narzekających na reakcję i amerykańską stonkę ziemniaczaną.)

a jak będzie to zobaczymy.....
na pewno łatwo nie będzie miał bo już widać, że niektórzy chcą pod nim dołki kopać i np. o bycie "reakcją i amerykańską stonką ziemniaczaną" oskarżać.
2015-06-12 19:53:52 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
@Lynx

gdyż Koleje Mazowieckie mają:
- bardzo dużą dotację
- najwyższe ceny biletów ze wszystkich przewoźników regionalnych, a czasem nawet wyższe od TLK
- obsługują największa aglomerację, zarazem jedną z najbardziej zakorkowanych
- mają do dyspozycji linie kolejowe generalnie w dobrym stanie (zupełnie nie ma jak porównywać z Oświęcim - Katowice albo Olkusz - Katowice;)
2015-06-12 19:55:13 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
(np. GOP jest duży, ale zdecentralizowany oraz jest nie najgorsza siec dróg - z wyjątkami)
2015-06-13 10:57:47 Autor: Antypropagandor
---.dynamic.gprs.plus.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-06-13 11:08:12 Autor: biega
---.play-internet.pl
Ponawiam pytanie. Czy pan doradca to Zieliński ps. Kazimierowski z Kwidzyna?
2015-06-13 12:28:00 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Małopolanin

Bajdurzysz, nie pierwszy raz zresztą ;) Nie, po prostu ekipa PO - jako wywodząca się generalnie (od początku) ze środowisk tzw. wielkomiejskiej inteligencji - ma w d... nie tylko kolej regionalną/lokalną, ale ogólnie wszystko, co się dzieje i co dotyczy tzw. prowincji. A zatem wszystkiego, co nie nazywa się Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Poznań i Wrocław wraz z ich strefami podmiejskimi. Celowo do powyższego "katalogu" nie zaliczam moich okolic i Łodzi, nie mówiąc już o Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy, czy Białymstoku, bo w pojęciu wielkomieszczan to też są zad...

Nie wiem, czy Twój nick sugeruje, że jesteś z Małopolski (oczywiście pojmowanej nie po granicach współczesnych województw, a regionów historycznych, a więc od mniej więcej Łukowa po okolice Żywca), czy po prostu z Krakowa. Jak to drugie, to trudno się dziwić poglądom, wszak tzw. Krakufek jest chyba nawet bardziej zadufany w swojej wielkomiejskości niż stołeczna War(w)szafka... Wspomniana wyżej tzw. wielkomiejska inteligencja, jeżeli akurat jest nieco bardziej "światła" i nie pogardza wprost mieszkańcami prowincji, to ich postrzeganie tychże w najlepszym razie można określić jako "umiarkowanie przyjazne pobłażanie". PO wyrastająca z takich środowisk nie nie chce - ona po prostu nie potrafi, nie jest w stanie pojąć oczekiwań i potrzeb ludzi na prowincji, bo rozjazd mentalności obydwu środowisk jest zbyt duży.

Głosowałem na PO jako na mniejsze zło, ale widać od pewnego czasu (tak mniej więcej od ponownej wygranej w 2011 r.) to już jest to większe zło... Oczywiście wprost na PiS zagłosować nie mogę, ale jest wszak jeszcze Cookies ;)
2015-06-13 13:55:53 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Małopolanin

A że przeskok mentalnościowy prowincja vs. wielkie metropolie jest, to poniżej krótka analiza.

Restauracja - skądinąd słynna z pewnych taśm - Amber Room w Warszawie. Zakładam, że podawane przez nich na stronie internetowej ceny - w tym karta win (link poniżej) - nie są dla przysłowiowego picu, ale że faktycznie ktoś kupuje to wszystko. Otóż - vide owy link poniżej - najdroższa pozycja w karcie win opiewa na - UWAGA!!! - niespełna 20 tys. PLN. Dla sądzących, że to pomyłka, słownie: DZIEWIĘTNAŚCIE TYSIĘCY DZIEWIĘĆSET ZŁOTYCH. Oczywiście nie za 10, czy 20 litrów, ale za JEDNĄ BUTELKĘ.

Otóż ta JEDNA BUTELKA kosztuje więcej, niż niejedna rodzina na prowincji ma na utrzymanie CAŁEJ TEJ RODZINY W SKALI ROKU!!! Bo 19900 PLN/12 = ok. 1658 PLN miesięcznie, a więc nawet o ponad 350 zł więcej niż wynosi aktualna pensja minimalna netto. Wniosek pozostawiam do samodzielnej analizy.

Nie, nie odmawiam nikomu prawa do zakupu takiego wina w takiej cenie, zarobił, stać go, niech kupuje i 5 butelek w ciągu jednego wieczora. Ale powyższy akapit jednoznacznie i bardzo, ale to bardzo wyraźnie pokazuje, jak kompletnie rozjechana jest perspektywa wielkomiejska względem perspektywy prowincjonalnej. Osoby, dla których cena 20 tys. PLN za butelkę wina jest czymś NORMALNYM I ZWYCZAJNYM, po prostu NIE SĄ W STANIE pojąć codziennych problemów zwykłych ludzi.

Tak, mnie też stać (teoretycznie) na to wino, nawet i na 5 butelek, albo i nieco więcej. Ale nigdy w życiu nie wydam takiej kasy na coś KOMPLETNIE ZBĘDNEGO, służącego tylko i wyłącznie przyjemności i pokazaniu, ŻE SIĘ MA. Że się JEST KIMŚ. Za te 20 koła w przyzwoitym standardzie wyremontować można np. łazienkę, ubikację i ze 2 pokoje łącznie z panelami na podłogę/szlifowaniem parkietów.

Wspomniany link:
http://www.amber-room.pl/wp-content/uploads/2013/08/AKTUALNA-KARTA-WIN-KPRB-042.pdf
2015-06-13 14:12:24 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co ciekawe równie - jak nie nawet bardziej - słynna Sowa dead:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18113704,Robert_Sowa_zamyka_restauracje___Na_wakacje_na_pewno_.html
2015-06-13 23:22:13 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@Góral
Dobrze gada!

@L y n x
Kflik dobrze wypunktował czemu KM dobrze przędzie. To nie jest zasługa Struzika (PSL) ani tym bardziej PO, tak jak zasługą HGW nie jest to, że w Warszawie jest wlk.business i wlk.pieniądze..
2015-06-14 01:18:40 Autor: jurand
---.dynamic.chello.pl
@ ecik. A niby po co Goral mialby sie przewekslowac na moj nick? Cienki byl ten zart.
2015-06-15 05:35:47 Autor: Xawery
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ekipa PO z "wielkomiejskiej inteligencji"... Problem w tym, że ta inteligencja wywodzi się z lumpenploretariatu pośpiesznie "uczonego" na uniwersytetach marksizmu i leninizmu by wypełnić lukę po wymordowanych przez Niemców, NKWD i MBP.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.