Partnerzy serwisu:
Pasażer

Koleje Śląskie zmieniają rozkład jazdy na liniach do Wisły i Cieszyna

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-05-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Koleje Śląskie zmieniają rozkład jazdy na liniach do Wisły i Cieszyna
Fot. Tomasz Bujok
Od 11 czerwca Koleje Śląskie zaczną zmieniać dwufazowo układ połączeń kolejowych na liniach S6 i S62. Chodzi o połączenia, które łączą stolicę województwa z Wisłą i Cieszynem. Podróżni mogą liczyć na pozytywne zmiany, a od września także nowe połączenia.

Nowe, stare połączenie Katowice - Cieszyn - Katowice.

W pierwszej fazie zmian od 11 czerwca do 2 września w rozkładzie jazdy pojawią się nowe bezpośrednie pociągi Katowice - Cieszyn - Katowice. Jak informuje Maciej Zaremba-rzecznik prasowy Kolei Śląskich, w dni robocze pociąg 94601, który obecnie kursuje do Wisły, pojedzie w relacji Katowie (5:58) Cieszyn (07:22), a pociąg 94631 pojedzie w relacji Skoczów (7:13) - Wisła Głębce (7:46), a nie jak dotychczas do Cieszyna. Podobna zmiana zostanie wprowadzona dla pociągu 94658, który zamiast z Wisły będzie kursował w relacji Cieszyn (14:40) - Katowice (16:10) i zostanie skomunikowany z pociągiem 94688 relacji Wisła Głębce (14:20) - Goleszów (14:47). Powodem zmian relacji są potoki szkolne w relacjach dalszych niż do Skoczowa.

Zmiany w rozkładzie jazdy nastąpią także w dni wolne. Pociąg 94652 pojedzie w relacji Cieszyn (08:20) - Katowice (10:00) natomiast pociągiem dowozowym z Wisły będzie skład 94682 odjeżdżający z Głębiec o godzinie 8:10. W weekendy dodatkowe, bezpośrednie połączenie z Cieszynem zapewni skład 94613 Katowice (18:03) - Cieszyn (19:29), natomiast podróżni jadący do Wisły po przesiadce w Goleszowie udadzą się w dalszą podróż o godzinie 19:45.

Od września nowe pociągi i bez czterogodzinnej przerwy

Od września Koleje Śląskie szykują też uruchomienie trzech dodatkowych kursów do Cieszyna. Mają to być pociągi w relacjach ze Skoczowa i Goleszowa. Jak zaznacza Maciej Zaremba, godziny poszczególnych połączeń mogą się jeszcze nieznacznie zmienić. Mowa o pociągach:
  • Skoczów (6:10) - Cieszyn (6:30)
  • Cieszyn (6:40) - Goleszów (6:52)
  • Goleszów (11:24) - Cieszyn (11:36) - skomunikowany z pociągiem Katowice - Wisła
  • Cieszyn (12:32) - Goleszów (12:44) - skomunikowany z pociągiem Wisła - Katowice
  • Cieszyn (15:30) - Skoczów (15:50)
  • Skoczów (16:30) - Cieszyn (16:50)
Efektem opisanych zmian będzie przeniesienie miejsca przesiadki ze Skoczowa do Goleszowa poprzez skrócenie od 3 września większości pociągów S62 relacji Cieszyn-Skoczów do relacji Cieszyn-Goleszów. Przy okazji zniknie czterogodzinna luka na odcinku Goleszów - Cieszyn - Goleszów, a także nieatrakcyjne i długotrwałe łączenie i rozłączanie składów w Goleszowie.

Zmiany bez dodatkowych kosztów i szeroka informacja pasażerska

- Zwiększenie oferty przewozowej to kolejne potwierdzenie stałej współpracy z pasażerami, o czym wielokrotnie mówiliśmy m.in. w trakcie Miast Idei. Poprzez zmiany w relacjach na S6 i S62 możliwe było dodanie kolejnych par połączeń. Co ważne, nie będzie wzrostu kosztów funkcjonowania, dlatego że nie zwiększymy liczby kilometrów, jakie zrealizujemy. To działanie to optymalizacja w ramach tej samej puli kilometrów do wykorzystania. Jak zawsze, w przypadku takich zmian użyjemy wielu kanałów informacyjnych, oznaczenia skomunikowań w systemie i na plakatach. Dodatkowo skorzystamy z obecności informatorów, jeśli będzie to niezbędne. W początkowej fazie wykorzystamy również zaangażowanie naszych drużyn konduktorskich. Będziemy również w pełni wykorzystywać cieszący się coraz większą popularnością profili rzeczników KŚ -  - podsumowuje Maciej Zaremba.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5