Partnerzy serwisu:
Pasażer

Koleje Mazowieckie w sprawie Brwinowa i problemów z biletami

Dalej Wstecz
Data publikacji:
05-09-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Koleje Mazowieckie w sprawie Brwinowa i problemów z biletami
Fot. Hiuppo, CC BY 2.5
Koleje Mazowieckie wydały oświadczenie w sprawie problemów z nabyciem biletów w Brwinowie. Sytuację opisał w mediach społecznościowych burmistrz wspomnianej gminy – Arkadiusz Kosiński.

W związku z sytuacją dotyczącą sprzedaży biletów na stacji w Brwinowie, spółka Koleje Mazowieckie informuje i wyjaśnia, że po uzyskaniu informacji o lokalizacji przystanków autobusowej komunikacji zastępczej, agenci kasowi podjęli próby przeniesienia sprzedaży w inną lokalizację, tuż przy przystanku ZKA. Zwrócili się do władz Brwinowa z prośbą o wyrażenie zgody na wydzierżawienie terenu w pobliżu przystanku zastępczej komunikacji autobusowej umieszczonego w centrum miasta, jednak władze Brwinowa zaproponowały mniej korzystną (przy pętli autobusowej na której brak przystanków linii ZG) i bardzo kosztowną lokalizację (ze względu na koszt przyłącza energetycznego – ponad 7 tys. zł.). Agenci prosili o wyznaczenie miejsca, w którym koszty przyłącza byłyby mniejsze – niestety Burmistrz nie wyraził zgody na inną lokalizację.

Pragnę podkreślić, że agenci mają podpisaną umowę na wynajem pomieszczenia na kasę biletową w Brwinowie z Oddziałem Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie (OGN), która obowiązuje do 31.08.2020 roku. Do dzisiaj nikt tej umowy nie wypowiedział. Inaczej było w przypadku pozostałych budynków na stacjach linii 447. Dlatego agenci z Brwinowa byli przekonani, że kasa biletowa pozostanie jeszcze przez pewien okres w budynku dworca i będą mogli dalej negocjować z władzami Brwinowa inną lokalizację.

Analogicznie Firma ASEC poszukuje lokalizacji, w której mogłaby umiejscowić biletomat. Poszukiwania rozpoczęły się natychmiast po uzyskaniu informacji o planowanych lokalizacjach przystanków. Władze Brwinowa zaproponowały firmie ASEC lokalizacje, które znajdują się w pasie drogowym. Niestety, pełna procedura posadowienia tam urządzenia, ze względu m.in. na wykonanie projektu budowy, trwa od 3 do 6 miesięcy. Ponadto w zasięgu kilkunastu metrów od biletomatu musi być zlokalizowane przyłącze zasilania energetycznego.

Obecnie, z przyczyn niezależnych od Kolei Mazowieckich, nasi Podróżni mają ograniczony dostęp do zakupu biletów kolejowych w związku z modernizacją linii 447 na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Koleje Mazowieckie oświadczają ponadto, że niezwłocznie podjęła starania, aby tę sytuację rozwiązać. – Jesteśmy w trakcie ustalania miejsca gdzie mógłby tymczasowo dyżurować nasz pracownik i sprzedawać bilety przy pomocy kasy mobilnej. Wspieramy także agentów kasowych w poszukiwaniach nowej lokalizacji i mamy nadzieję, że tak samo postąpią władze Brwinowa.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy i podkreślamy, że jest ona przejściowa. Zapewniamy, że podejmujemy wszelkie racjonalne działania, aby jak najszybciej umożliwić Państwu zakup biletów okresowych bezpośrednio w Brwinowie. Prosimy o korzystanie z możliwości nabycia takich biletów na wszystkich stacjach i przystankach docelowych dla Państwa podróży. Taki bilet można nabyć już na siedem dni przed rozpoczęciem jego terminu ważności. Informujemy, że bilety jednorazowe można zakupić także przez telefon komórkowy oraz za pośrednictwem Internetu.

Zapewniamy, że obecnie priorytetowe jest dla nas jak najszybsze rozwiązanie tej trudnej sytuacji, dlatego o efektach naszych działań będziemy informować Państwa na bieżąco. Mamy nadzieję, że władze Brwinowa będą nas wspierać i jak najszybciej wyrażą zgodę na lokalizację kasy biletowej w dogodnym dla Państwa oraz dla agentów miejscu. Dziwi nas postawa idąca w kierunku komentowania trudnej sytuacji na portalach społecznościowych, zamiast zmierzającej do jej rozwiązania.

Dodatkowo nadmieniamy, że w przypadku wszystkich stacji na ww. linii Koleje Mazowieckie otrzymały z wyprzedzeniem informacje, że zostają one zamknięte, co pozwoliło na zapewnienie nowej lokalizacji kasy biletowej. W przypadku Brwinowa takiej informacji zabrakło. W dniu 4 września 2017 roku na stacji Brwinów, bez żadnego wcześniejszego uprzedzenia, zostało zagrodzone wejście na perony, pozostawiając pracownika kasy oraz podróżnych bez możliwości opuszczenia pomieszczenia kasowego, jak i peronów. Umowa z agentem na wynajem pomieszczenia na kasę biletową na stacji Brwinów nie została rozwiązana i nadal obowiązuje. Agenci, jak i Koleje Mazowieckie wielokrotnie dopytywali o planowany termin zamknięcia budynku. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami poinformował Koleje Mazowieckie o remoncie budynku dworca na stacji Brwinów, który planowany jest na 2019 rok.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5