Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Koleje Mazowieckie sprzedają EN57

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
24-10-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Koleje Mazowieckie sprzedają EN57
fot. Andrzej Błaszczak, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedi
Koleje Mazowieckie opublikowały dziś informację o zamiarze zbycia 15 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57.

Przedmiotem postępowania jest sprzedaż pojazdów - KM wykluczają możliwość oddania pojazdów do odpłatnego używania.

Z jednym wyjątkiem - pojazdu o charakterystycznym numerze EN57-1000 - wystawiane na sprzedaż ezt są - jak na tę serię i warunki w niektórych regionach - stosunkowo nowe. Pochodzą z lat 1990-1992. Wszystkie pojazdy mają czynny status i datę świadectwa sprawności technicznej ważną do 2019 albo 2020 roku. Ich przebieg od ostatniej naprawy waha się w granicach 175-300 tys. km. 
 
Wszystkie pojazdy posiadają przetwornice statyczne; sprężarki śrubowe; wyłączniki szybkie; tapicerowane fotele; stojaki na rowery; system informacji wizualno-akustycznej; oprawy oświetleniowe wpuszczane w sufit oraz ogrzewane szyby czołowe. Termin składania ofert upływa 14 listopada 2017 r.

W ten sposób Koleje Mazowieckie odchodzą od pojazdów EN57 bez modernizacji. W środę, 31 maja 2017 r., w ZNTK „Mińsk Mazowiecki” S.A. został przekazany Kolejom Mazowieckim ostatni ze zmodernizowanych w ramach umowy ezt EN57AL. - Od 2017 do 2021 roku planujemy wycofać z eksploatacji 39 sztuk najstarszych naszych pojazdów, które jeszcze posiadamy. Nie planujemy kierować ich już do modernizacji - mówił "Rynkowi Kolejowemu" w lutym Czesław Sulima, członek zarządu Kolei Mazowieckich. Przed dwoma tygodniami Koleje Mazowieckie rozstrzygnęły przetarg na 71 nowych ezt. Zwycięzcą został Stadler.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5