Partnerzy serwisu:
Pasażer

Koleje Mazowieckie przewiozły więcej pasażerów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-01-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Koleje Mazowieckie przewiozły więcej pasażerów
fot. Łukasz Kuś
W 2015 roku Koleje Mazowieckie przewiozły 63,24 mln podróżnych. To o ponad pół miliona więcej niż w 2014 roku. Koleje Mazowieckie utrzymały pozycję drugiego największego pasażerskiego przewoźnika kolejowego w Polsce.

Udział Kolei Mazowieckich w rynku za 11 miesięcy 2015 r. utrzymuje się na poziomie blisko 23 proc.

– Ten wynik cieszy, szczególnie w kontekście utrudnień związanych z licznymi remontami infrastruktury, z jakimi musieli zmagać się pasażerowie, m.in. na linii do Skierniewic czy Małkini – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu spółki Koleje Mazowieckie.

Na najbliższe lata PKP PLK zapowiedziały rozszerzenie prac remontowych, zwłaszcza w obrębie aglomeracji warszawskiej, w tym remont linii średnicowej – zarówno podmiejskiej, jak i dalekobieżnej. Spółka spodziewa się utrudnień w ruchu.

– Zapewniam, jednak że zrobimy wszystko, aby te uciążliwości były jak najmniejsze. Ostatnie miesiące przyniosły realizację ważnych projektów taborowych, które bez wątpienia przełożą się na znaczne podniesienie standardów podróży. Zakupiliśmy 12 Impulsów, które obsługują linię skierniewicką oraz 22 wagony piętrowe i dwie lokomotywy Gama, które uzupełnią ofertę pociągów przyśpieszonych. Ponadto do parku taborowego dołączyły dwa autobusy szynowe do obsługi linii o mniejszych potokach podróżnych. To sprawia, że z optymizmem myślę o przyszłości spółki – dodaje Dariusz Grajda.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5