NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Koleje Mazowieckie ogłosiły przetarg na utrzymanie piętrusów

| lp, Rynek Kolejowy 30.12.2014 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2014-12-30 12:17:49 Autor: aaa
---.111.166.137
Widać, że KM dbają o swój tabor i dochody. Od stycznia 15 r. kolejna podwyżka cen biletów (o ponad 5%) - a podobno nie ma inflacji, że nie wspomnię o punktulaności kursowania pociągów KM. Może wreszcie UOKiK zainteresowałby się praktykami monopolistycznymi tego przewoźnika.
2014-12-30 12:50:17 Autor: :P
---
Czemu od razu monopol? Inwestują w Tabor i dobrze a co do opóźnień to nie jest takie łatwe przy takiej liczbie połączeń na tych kilku trasach. Inni tez się opóźniają ale tego się już nie widzi?
2014-12-30 12:57:14 Autor: PS
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przyjemnie się tymi piętrusami podróżuje bo są wygodne i w trakcie jazdy jest w środku cichutko, ale jedna rzecz mnie w tych wagonach dobija: odnosze wrażenie, że nikt tych skajowych zagłówków nie czyści bo się po prostu lepią! Niech ktoś w KM-ach wreszcie zrobi z tym porządek...
2014-12-30 14:34:44 Autor: VV
---.itvmedia.pl
Tragiczne jest oświetlenie w tych wagonach. Świeci prawie prosto w twarz z bardzo bliskiej odległości. Jazda tym pociągiem przy włączonym oświetleniu jest bardzo męcząca i drażniąca.
2014-12-30 17:05:18 Autor: bio
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
One cięgle jeżdżą.
A sprzątaczek Panie mało... A bezdomnych nie brakuje
Po podróży pociągiem najlepiej wziąć porządny prysznic .
Świerzbowce, roztocza i tego typu atrakcje ;)
2014-12-30 17:10:55 Autor: SP47
---.adsl.inetia.pl
"Tragiczne jest oświetlenie w tych wagonach"

Tragiczny to jest raczej Twój komentarz.

Oświetlenie tych wagonów jest identyczne dla wszystkich przewoźników, którzy je nabyli - i jakoś w innych krajach nie są one tak dewastowane jak u nas....
2014-12-30 17:12:30 Autor: SP47
---.adsl.inetia.pl
"(...) zamontuje lusterka lub kamery boczne na wagonach sterowniczych."

A co na to skrajnia? Te wagony są dłuższe....
2014-12-30 21:37:44 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Czemu NIK do tej pory nie odkrył, że zakup tych nowych Görlitz'ów miał tylko taki sens, by ktoś wziął łapówkę od Bombardiera. Przypomnę, że one przez większość kariery w KM jeździły tylko w opcji pull za EU07 dzierżawionym od PKP Cargo za ciężki geld i jeszcze do tunelu nie mogły wjechać po torach podmiejskich. Kto wziął w łapę?!
2015-01-01 23:18:54 Autor: pasażerSKM
---.warszawa.vectranet.pl
@Stefan

Szanowny Pan raczy żartować... to są najlepsze składy w KM, czasami nawet zastępują Elfy EN76. Niestety z czystością (i klimatyzacją) jest coraz gorzej - piętrusy zaczęły śmierdzieć jak stare kible. Czy po rozstrzygnięciu przetargu będzie lepiej? Oby.

Zaś problem tunelu średnicowego wynikał wyłącznie z partactwa remontu tejże. Tunel po remoncie nie spełniał skrajni kolejowej. I dlatego teraz jest tam sztywny drut jezdny pod sufitem, zamiast tradycyjnego. Dzięki temu piętrusy mogą wjeżdżać na Śródmieście. Koleje Mazowieckie nie miały z tym nic wspólnego.
2015-01-04 21:34:01 Autor: niedasie
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
I tak mając zaplecze i własnych pracowników ogłasza się przetarg na nawet tak proste sprawy jak przeglądy P1 czy P2. Bo niby taniej wyjdzie, jak firma zewnętrzna będze sypać piach do piasecznic albo klocki hamulcowe zmieniać?
2015-02-19 08:28:40 Autor: niezrzeszoony
---.dip0.t-ipconnect.de
Wiadomo juz kto wygral przetarg?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR