| lp, Rynek Kolejowy ⚫ 10.06.2014 ⚫
66
- Przez cały czas zarząd województwa pilnuje jednej rzeczy: płacimy swoje wszystkie zobowiązania, jakie mamy. Dopiero na koniec - piętnastego każdego miesiąca - to co zostaje na koncie, oddajemy na janosikowe - powiedziała wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Orzełowska. - Przez cały czas funkcjonujemy. Nie mamy zadłużenia jako województwo jeśli chodzi o nasze zobowiązania wobec naszych jednostek i na szczęście nie ma na dzień dzisiejszy takiego zagrożenia. To zadłużenie, które mamy, wynikło tylko z tej części janosikowego, którego nie płacimy. Uznaliśmy jednak, że dla nas ważniejsze jest nasze województwo niż inne województwa. Jeżeli mamy odpowiadać za budżet, to najpierw za Mazowsze - dodała Orzełowska.
Według wicemarszałek Janiny Orzełowskiej, w tym momencie Koleje Mazowieckie jeżdżą i funkcjonują bez żadnych problemów. - Mam nadzieję że tak zostanie, chociaż czas pokazał, że były trudności z przelaniem na konto spółki dotacji. Dziś trwają prace jeśli chodzi o subwencję wyrównawczą dla innych województw i mam nadzieję, że każdy, kto logicznie myśli w tym kraju, pójdzie po rozum do głowy i uzna, że jedno województwo nie może finansować pozostałych piętnastu.
Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku, w związku z niepłaceniem przez urząd marszałkowski kolejnych rat janosikowego, konta województwa zajął komornik. Z tego też powodu urząd nie miał środków na przelanie na konto Kolei Mazowieckich 19 mln zł dotacji, z której pieniądze przeznaczane są na funkcjonowanie mazowieckiego przewoźnika. Zarówno Kolejom Mazowieckim, jak i Warszawskiej Kolei Dojazdowej, która znalazła się w podobnej sytuacji, udało się ostatecznie przelać pieniądze dzięki limitowi kredytowemu na rachunku bieżącym województwa.
Więcej z regionu:
Polska (46250)Kraków: Nie będzie podwyżki cen biletów. W zamian ostre cięcia?
323
Zintegrowany transport W środę 11 stycznia krakowscy radni odrzucili prezydencki projekt podwyżek cen biletów. Oznacza to też odłożenie kwestii integracji z koleją oraz – jak zapowiadają władze Krakowa – spore cięcia w połączeniach tramwajowych i autobusowych.
Łódź: Liczba pasażerów komunikacji miejskiej rośnie, ale częstotliwość bazowa nie
420
Zintegrowany transport Łódzki samorząd poinformował o stałym wzroście liczby podróżujących komunikacją miejską. Ma to swoje odzwierciedlenie w rozkładach jazdy, bo część połączeń kursuje częściej lub na dłuższych trasach. Nie ma natomiast planów powrotu do standardów obowiązujących przed wybuchem pandemii koronawirusa.
GZM: Zmiany w taryfie dopiero pod koniec lutego
476
Zintegrowany transport Nie 16 stycznia, a prawdopodobnie 28 lutego. Intensywne prace nad aplikacją powodem zmiany terminu wejścia w życie nowej taryfy ZTM.
Trzy oferty na naprawy wielkopolskich EN76
1,3k
Tabor i technika Województwo wielkopolskie właśnie otworzyło oferty w przetargu na naprawę P4 swoich Elfów pierwszej generacji. Naprawy jednostek EN76 chcą wykonać trzy podmioty, choć tylko jedna propozycja mieści się w budżecie samorządu.
Kraków: Bliżej przebudowy ulicy Kościuszki
480
Zintegrowany transport Zadanie polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej dla przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki zostało ujęte w tegorocznym budżecie miasta. W ciągu najbliższych miesięcy spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na budowę, a następnie rozpoczęcie robót budowlanych.
No-show. Czy linie mogą anulować rezerwację? LOT odpowiada Stanowskiemu
4k
Pasażer Niepojawienie się pasażera na pierwszym z wielu lotów zabukowanych pod jednym numerem rezerwacyjnym skutkuje anulacją pozostałej części podróży. Robią tak tradycyjne linie lotnicze. Przewoźnicy budżetowi prowadzą politykę sprzedażową, którą można porównać do kupna biletu do kina. Brak lotu tam, nie oznacza anulacji rejsu powrotnego. Czy działanie tradycyjnych operatorów jest zgodne z prawem? Prawnicy uważają, że nie. A kilka lat temu hiszpański Sąd Najwyższy, w sprawie przeciwko Iberii, orzekł, że takie działania są nielegalne.
Kraków przymierza się do kompleksowych badań ruchu
462
Zintegrowany transport Miasto ogłosiło przetarg w sprawie przeprowadzenia „Badań ankietowych podróży w ramach Kompleksowych Badań Ruchu w Krakowskim Obszarze Metropolitalnym 2023”. Celem badań, które mogłyby zostać zrealizowane w marcu i kwietniu, jest poznanie aktualnych zachowań komunikacyjnych mieszkańców. Ostatni raz w Krakowie badania na tak szeroką skalę przeprowadzono w 2013 r.
Dąbrowa Górnicza: Zmiana nazw i statusu ponad 150 przystanków [lista]
1,4k
Zintegrowany transport Rada Miejska w Dąbrowie Górniczej zdecydowała o zmianie statusu lub nazwy 153 stanowisk przystankowych. Organizator komunikacji miejskiej przyznaje, że skala modyfikacji jest rekordowa.
Wylicytuj prenumeratę „Rynku Kolejowego” i wizytę w siedzibie SKM Warszawa
567
Pasażer Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji trzech rocznych prenumerat „Rynku Kolejowego”. Środki z licytacji zostaną przeznaczone dla fundacji zajmującej się wsparciem osób chorujących na stwardnienie rozsiane. Fundacja ta uruchomiła również inną „transportową” licytację, również na cel charytatywny: jej zwycięzca będzie mógł odwiedzić siedzibę SKM Warszawa.
Umowa na przebudowę torowiska w Zabrzu. Będzie przerwa w ruchu
4,9k
Zintegrowany transport Na tę inwestycję wyczekiwali nie tylko pasażerowie tramwajów, ale także motorniczowie, kierowcy i okoliczni mieszkańcy. W poniedziałek 9 stycznia podpisana została umowa z generalnym wykonawcą prac modernizacyjnych torowiska wbudowanego w jezdnię ulicy Wolności w centrum Zabrza.
lp, Rynek Kolejowy - redaktor
Wiecej z regionu:
Polska (46250)
Oferty pracy w branżach infrastrukturalnych >