Partnerzy serwisu:
Pasażer

Koleje Mazowieckie: Duże zmiany w ruchu w Warszawie od 11 kwietnia [grafika]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Koleje Mazowieckie: Duże zmiany w ruchu w Warszawie od 11 kwietnia [grafika]
fot. M. SzymajdaPociąg Kolei Mazowieckich wyjeżdża z tunelu średnicowego
Koleje Mazowieckie ze sporym wyprzedzeniem informują swoich pasażerów o utrudnieniach w ruchu, które będą miały miejsce od 11 kwietnia do 21 kwietnia 2023 r., Nastąpi wówczas zamknięcie jednego z torów na linii średnicowej podmiejskiej w Warszawie. Za zmiany w rozkładzie odpowiedzialne jest PKP PLK. Przebudowa ma związek z pracami prowadzonymi na stacji Warszawa Zachodnia.

Bardzo dużo pociągów Kolei Mazowieckich będzie kursowało w skróconej relacji lub zostanie odwołane na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia.W tym czasie przez linię średnicową pojadą 3 pociągi w kierunku wschodnim i 3 w kierunku zachodnim w ciągu godziny. Będą one kursować w jedną stronę co 3-4 min. przez 10 min., po których nastąpi ok. 50 min. przerwy. Ruch pociągów będzie odbywał się w następujący sposób:

Większość pociągów z kierunku wschodniego zakończy bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

• Z linii R2 (Warszawa – Łuków) pociągi zakończą bieg na stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Centralna. Niektóre przejadą przez linię średnicową.
• Z linii R7 (Warszawa – Dęblin) będą kończyć bieg na stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Stadion.

Natomiast pociągi z kierunku zachodniego zakończą bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Zachodnia.

• Z linii R1 (Warszawa – Skierniewice) część pociągów przejedzie przez linię średnicową podmiejską lub dalekobieżną, pozostałe będą kursowały w relacji skróconej do Warszawy Głównej, Warszawy Gdańskiej lub w przypadku wybranych połączeń późnowieczornych, Warszawy Włochy.
• Z linii R3 (Warszawa – Kutno) niektóre pociągi pojadą przez linię średnicową podmiejską lub dalekobieżną, pozostałe zakończą bieg na stacji Warszawa Główna, Warszawa Gdańska lub w przypadku niektórych połączeń późnowieczornych, Warszawa Włochy.

Aby ułatwić pasażerom podróżowanie w czasie utrudnień, pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia a Warszawa Zachodnia będzie obowiązywało honorowanie biletów KM w pociągach PKP Intercity, WKD, SKM, Polregio i ŁKA.

Ponadto zostanie wprowadzone dodatkowe honorowanie biletów KM w następujących środkach komunikacji miejskiej uruchamianych przez ZTM Warszawa:

• w autobusach linii: 102, 202, 146, 147 na odcinku Dworzec Wschodni Lubelska – Metro Stadion Narodowy;
• w autobusach linii: 128 i 175 na odcinku Centrum – Pl. Zawiszy;
• w autobusie linii 159 na odcinku Pl. Starynkiewicza –Dworzec Zachodni;
• w tramwajach nr: 7 Dw. Wschodni (Kijowska) - Pl. Zawiszy oraz 22 (Lubelska - Pl. Zawiszy);
• w tramwaju linii nr 1 na odcinku Dworzec Gdański – Pl. Zawiszy.

Tabele rozkładu jazdy znajdują się pod adresem.

Szczegółowe informacje na temat honorowana biletów znajdują się na stronie Kolei Mazowieckich.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5