Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Koleje Izraelskie nie będą naprawiały awarii w szabat

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
10-09-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Koleje Izraelskie nie będą naprawiały awarii w szabat
fot. Golf Bravo CC BY-SA 3.0
Izraelski rząd zakazał prac na liniach kolejowych w szabat. Zakaz dotyczy także naprawiania skutków awarii. To sukces ultraortodoksów religijnych, którzy weszli w koalicję z prawicowym rządem Benjamina Netanyahu.

Rząd Izraela zakazał prac na liniach kolejowych w szabat. Zakaz dotyczy też usuwania usterek. W ostatnich latach Koleje Izraelskie dokonywały przeciętnie od 10 do 20 prac utrzymaniowych i napraw usterek w każdy szabat. Koleje musiały jednak uzyskiwać specjalne zezwolenie ministerstwa gospodarki i jedynie ok. 100 pracowników mogło pracować w dzień święty.

Jak informuje dziennik Haaretz, zakaz wprowadzony przez rząd Netanyahu ma związek z ogłoszonym planem modernizacji infrastruktury kolejowej. Fundamentaliści religijni, którzy weszli w skład koalicji rządowej uważają, że plan ten będzie wymagać zwiększenia liczby pracowników, którzy otrzymywali dyspensę na pracę w szabat.

Koleje Izraelskie zaprzeczyły tym oskarżeniom i oświadczyły. że prace w szabat będą dotyczyły tylko usuwania usterek i bieżących prac utrzymaniowych. Mimo to, rząd ugiął się przed naciskami ultraortodoksów żydowskich i całkowicie zakazał prac na liniach kolejowych. Oznacza to spore utrudnienia w przypadku wystąpienia awarii w sobotę, gdyż usunięcie jej będzie możliwe dopiero w niedzielę. Koleje Izraelskie i ich klienci zapewne poniosą z tego powodu spore straty.

W Izraelu praca w szabat jest zakazana. Wyjątkiem są firmy, które uzyskały specjalne zezwolenie od ministerstwa gospodarki tego kraju. Dotyczy to np. przedsiębiorstw energetycznych. Ultraortodoksi dążą jednak do całkowitego zakazu działalności gospodarczej w szabat i stale naciskają na rząd do ograniczania liczby zezwoleń na pracę w sobotę.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5