NUMER 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Temat numeru:
Renesans nocnych pociągów
szukaj
Śledź nas:

Kolejarze protestowali przeciwko zniesieniu Świadczeń przejazdowych

| mj, Rynek Infrastruktury 18.10.2012 83

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2012-10-18 15:31:41 Autor: otello3
---.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo! Tak trzymać!
2012-10-18 15:42:57 Autor: tad
---.tktelekom.pl
Masa ludzi. Gratulacje!!!
2012-10-18 16:04:30 Autor: prezessss
---.177.140.225
kurna, to sa roszczeniowcy...
czemu tym swietym krowom ma sie nalezec przejazd praktyznie za darmo?
czy po 25 latach pracy w biedronce ktokolwiek bedzie mogl tam miec ulge na zakupy w wysokosci 80% czy 99%??
2012-10-18 16:18:46 Autor: matt_katowice
---.silesiamultimedia.com.pl
Szlag mnie zaraz trafi... Czy kasjerka w markecie może sobie CO MIESIĄC wziąć z półki towaru za 300 zł.? NIE, więc Wam też się nie należy. Czas skończyć z tymi przywilejami dla kolejarzy (górników, hutników i innych branż też). Kasjerka w markecie zarabia mniej niż 1700 zł... Szanowni pracownicy kolei. Nie jesteście świętymi krowami, jesteście normalnymi pracownikami (tak jak kasjerki, pielęgniarki, pracownicy Służb Miejskich, bankowcy itp), a nie NADludźmi, któym wszystko się należy za to, że jesteście kolejarzami...
2012-10-18 16:18:49 Autor: PiotrW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Najważniejsza sprawa na świecie - ulgi. Nic to, że od grudnia z Kielc do Katowic będzie jazda z 2 przesiadkami z autobusowym bonusem. Przecież to problem pasażera - za wiezione powietrze kasa przeca i tak wleci, więc nie ma co robić halo (= strajku). Bo widział ktoś protestujących przeciwko temu kolejarzy?

Ale wyautowanie ulg? Never!!! Zdrada! Hańba!

Tak, tak - walczcie o ulgi, walczcie. Tylko ciekawe, po co Wam one będą, jak sieć się zwinie o parę tysięcy km, a ilość połączeń poleci na łeb na szyję.
2012-10-18 16:23:13 Autor: aviaTTor
---.prenet.pl
najważniejsze że posłowie mają ulgi przejazdowe-cholerna biedota-a to ze w biedronce nie ma ulg -nie jest wina kolejarzy pracownicy biedronki tez powinni protestowac
2012-10-18 16:27:10 Autor: figaro
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
ja pracuje w banku i kredytu bez odsetek i prowizji mi nie daja

nie rozumiem, dlaczego oni maja byc lepsi?

kasjerka w biedronce ma 1200 zł i ktoś ja dowozi do pracy za darmo?

niech nieroby sie pracowac naucza!!
2012-10-18 16:30:27 Autor:
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
To jest forum kolejowe a nie pracownikow biedronki wiec nie wyjezdzajcie z takimi porownananiami mikolscy inwalidzi. Pewnie jakby nie -30 dioptrii to kazdy milosnik sie by pchal na kolej coby z ulgami \"robic koleczka\" po kraju. A tak pozostaje tylko szczekac na forum...zal...
2012-10-18 16:39:56 Autor: Isdr Poznan Debiec
---.centertel.pl
wlasnie wracam.z warszawy. super ze tyle.wiary bylo. Tak trzymac. a jak w grudniu staniemy to im sie oczy otworza. Sluhaj no biedronka. Jaka masz odpowiedzialnosc na kasie a jaka ja mam na nastawni kobieto glupia he? ja odpowiadam za setki ludzi a ty za to zeby mleko dobrze skasowac. Zastanow sie nad zyciem. Tak trzymac panowie kolejarze razem damy rade liberalom zaklamanym
2012-10-18 16:40:15 Autor: Lechu
---.opera-mini.net
Ja zarabiam 1400 na ręke. Jak zabiorą nam ulgi to na dojazd stracę 250 pln i będe zmuszony szukać innej pracy
2012-10-18 16:50:14 Autor: figaro
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
tresc kolejarskich wpisów swiadczy tylko o waszej zerowej inteligencji, az starch jeździc pociagiem, gdy taki ktos odpowiedzialny jest za bezpieczenstwo pasażero
2012-10-18 16:59:22 Autor: NIE dla związków!
---.tktelekom.pl
- Jestem automatykiem z 28-letnim stażem i zarabiam 1700 złotych netto. Jeśli ulgi zostaną zniesione, będę musiał dopłacać do przejazdów 300 złotych miesięcznie i mogę mieć problem z utrzymaniem rodziny – mówił jeden z uczestników pikiety.



NIE PRAWDA! Bo 12 zł miesięcznie. Wstrętne, zakłamane nieroby! A ilu z nich było dziś na fałszywych L4? A kiedy Leszek Miętek ostatni raz pracował w swoim fachu - a nie jako związkowiec? Ulgi przejazdowe to PRZYWILEJ, a nie prawo. Bierzcie się do roboty, przestańcie pić podczas pracy i może wtedy ktoś będzie chciał was wziąć na poważnie!!
2012-10-18 17:05:24 Autor: inzynier
---.scansafe.net
Spokojnie panowie. To ostatnie podrygi kulejarzykow.
Zostalo im juz tylko protestowanie. I tak im pozamiataja ulgi.
2012-10-18 17:11:32 Autor: pen_tax
---.icpnet.pl
@prezessss ( być może Biedronki) matt_katowice

A chociażby dlatego , że jak przyjmowano nas do pracy do oferowano ( między innymi ) przejazdy ulgowe.
A kasjerką przy przyjmowaniu do pracy oferowali po kb cukru/ryżu/mąki ? Nie !
Jak tak dalej pójdzie to Vincent za chwilę powie emerytom - ...\"bujajcie się. Nie mamy kasy więc obcinamy emerytury o połowę\"

@nie dla związków
A skąd ty wyrwałeś się z tym 12 zł/m-c ?
300 stówy to koszt miesięcznego w PR na odl. 60-70 km
2012-10-18 17:13:54 Autor: aaa
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Isdr Poznan Debiec ... Gdyby nie ta \\\"kobieta głupia\\\" z Biedronki, to byś żarcia, ups co ja piszę ... piwska i wódy nie miał gdzie kupić. A jaki ty douczony jesteś, żeby obrażać innych??? Taka niby ciężka robota na nastawni, ale siły na wycieczki do stolicy, żeby drzeć ryje to macie... Tak się składa, że Palędzie to w bliskim sąsiedztwie Dębca .... Pewnie twoi koledzy wczoraj zamiast obserwować semafory myślami byli już na proteście w Warszawie - no tak, co tam życie ludzi, koryto i ulgi się liczą!!! I ty masz czelność pisać o odpowiedzialności??? Człowieku zastanów się trochę... Bo ja tacy jak ty mają dbac o bezpieczeństwo, to naprawdę strach wsiadać do pociągów, a wtedy, to juz sobie będziecie mogli śmigac po Polsce na zniżkach, ulgach, bonifikatach i przywilejach razem wziętych... Bon Voyage!!! ...
2012-10-18 17:14:02 Autor: pracownikwaldek
---.dynamic.chello.pl
Do wszystkich debili porownujacych prace kolejarza do kasjerki ( bez urazy) , bankowca czy innych zawodow.
Zeby takiego ćwoka przewiez np; do pracy , czy na swieta do rodziny , czy dowiez wegiel do elektrowni w czasie mrozow , zeby mu dupa nie zmarzla , wielu kolejarzy musi za.........lac w -20 stopni , czy deszczu, upale. Jak taki madrala w nocy stara po dupie klepie , wielu ludzi musi ciezko pracowac. No ale co sie dziwic , w zyciu sie nie narobil to teraz sie wymadrza
2012-10-18 17:29:01 Autor: fastcracker
---.xdsl.centertel.pl

fastcracker
no to było gorąco
2012-10-18 17:30:46 Autor: inny punkt widzenia
---.toya.net.pl
Ludzie , przecież wy pojęcia o kolei nie macie , jak kasjerka pomyli się na kasie to albo się cofnie albo po prostu ją zwolnią bo za taką pracę płaci się mało bo jest mało odpowiedzialna , siedzi się na wygodnym fotelu i robi się jednostajnie jedną rzecz i zawsze ma się ciepło pod tyłkiem a jak się coś stanie to kierownik załatwi albo się dogada a tutaj jak się popełni błąd to nie ma przebacz , będą ginąć ludzie i to się nazywa ODPOWIEDZIALNOŚÄ† , dlatego te zniżki i ulgi należą się tym ludziom jak psu zupa
2012-10-18 17:46:56 Autor: zeus04
---.ssnet.pl
Chyba nie po to dawano ulgi przejazdowe pracownikom kolei, żeby je teraz zabierać.
Gdyby nie ulgi, to nie poszedłbym do szkoły kolejowej itd.
Nie ma chyba kraju w Europie, gdzie nie byłoby ulgowych przejazdów
dla kolejarzy. Przykładowo w Czechach, moi koledzy którzy pracują dla całkowicie
prywatnego podmiotu - konkurenta CD-Cargo i z CD nie mają i wielu z nich nigdy nie miało
nic wspólnego, to po skończonej pracy wsiadają do SC-Pendolino i wracają do domów.
Firmy te potrafią się porozumieć i pracownicy jadą na takich samych zasadach jak i
pracownicy państwowego CD. Wielu z nich dojeżdża do pracy po 300 km i więcej.
2012-10-18 17:54:30 Autor: Oddać Fundusz Socjalny Pracownikom
---.dynamic.chello.pl
\"Jestem automatykiem z 28-letnim stażem i zarabiam 1700 złotych netto. Jeśli ulgi zostaną zniesione, będę musiał dopłacać do przejazdów 300 złotych miesięcznie i mogę mieć problem z utrzymaniem rodziny – mówił jeden z uczestników pikiety\"
Drogi automatyku zamiast jęczeć poproś pana Presidenta żeby oddał Ci Twój fundusz socjalny 1093,93 zł rocznie będziesz miał z czego dopłacać do biletów na pociąg, a pan president i jego kumple sami sobie będą finansować wczasy w Egipcie
2012-10-18 18:09:52 Autor: Do automatyka z 28-letnim stażem
---.dynamic.chello.pl
Zapytaj swoich kolegów automatyków z 28-letnim stażem, którzy mieszkają w Warszawie, Poznaniu czy Gdańsku ile płacą za bilet miesięczny na autobus czy tramwaj?
2012-10-18 18:13:05 Autor: isdr
---.ip.maverick.com.pl
Zal pl. Nie macie pojecia o kolei ludzie...zeby byc.kasjerka wystarzy zawodiwe miec. Przy wydawaniu reszty mozesz sie.mylic. Ha sie pomyle i bedziesz.mial szczekociny 2 fredzlu. I tak je utrzymamy i tak. A jak nie to na swieta niestety staniemy.. A co do alkoholu to.sam jestes alkusem bo ja sobie.w zyciu nie pozwole zeby wypite miec a ruch poc prowadzic w.ktorym.sa.dzieci i matki!!!!!
2012-10-18 18:37:32 Autor: zeus04
---.ssnet.pl
@ inzynier:
No widać że zainteresowanie tematem jest :)
Media też się interesują i nie lekceważą protestów kolejarzy :)
Każda praca jest zazwyczaj ciężka, trudna i często niewdzięczna.
Pewnie! że niektórzy rodacy uważają, że Polska bez kolei nie zginie, no cóż...
2012-10-18 18:44:39 Autor: zbychoo
---.net.stream.pl
Po co ulgi? węgiel czy inne przywileje? Gdyby były godne zarobki i emerytury to kolejarzom nie potrzeba żadnej ŁASKI.
2012-10-18 19:09:24 Autor: pen_tax
---.icpnet.pl
@aaa
Ale ty głupi szczeniak jednak jesteś.
A Isdr Poznań Dębiec oraz inni pojechali do Warszawy \"drzeć ryja\" w swoim urlopie wypoczynkowym . A Ty pewnie jak masz urlop to chlejesz na umór ? ( Piwem/gorzołą z Biedronki oczywiście.
I co ma wspólnego wypadek w Palędziu do Dębca? Geografia się kłania - pajacu jeden. Zero wiedzy na temat pracy LCS-ów. Ale drzeć ryja potrafisz.
2012-10-18 19:15:23 Autor: dress
---.202.86.10
Niech RZYJE merytoryczna dyskusja i nieobrażanie współrozmówców :D
2012-10-18 19:24:52 Autor: Kolejarz z USA.
---.tmodns.net
Do automatyka 28 lat.

W USA otrzymasz 1700 dolarow na. Czek platny co 14 dni. Wsiadaj w samolot I opusc ten debilny kraj.
2012-10-18 19:26:38 Autor: CTMI
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
.dla wszystkich którzy kochają kolej i uważają , że to ...bździna ...jest praca . (pozdrawiam \"inżyniera\" )http://www.rynek-kolejowy.pl/praca. Ja przepracowałem ponad 38 lat na lokomotywach...nic ponad to co mi zaproponowano podczas podpisywania umowy o pracę w roku 1974 ...nie żądam. A mam w tej chwili ...????? Pozdrawiam Prawdziwych Kolejarzy!!!
2012-10-18 19:37:33 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
Her inżynier trochę pokory warszawiaku z Garwolina ups Legionowa tytuł za zaliczeniem pocztowym Takich zakichanych inżynierów w pomrocznej na pęczki na zachodzie byś gary zmywał jakby cię czarny zatrudnił
2012-10-18 20:14:49 Autor: suski
---.adsl.inetia.pl
Jeśli tak wszyscy narzekacie na kolejarzy - to dlaczego nie zabierze się przywilejów dla górników, policjantów, żołnierzy? Dlaczego nie podwyższa się wieku emerytalnego dla już zatrudnionych w tych branżach? Dlaczego płaci się 100% chorobowego /ZUS nie ma prawa do weryfikacji zwolnień/? Dlaczego w dupe kopać tylko kolejarzy!! Trzeba bić się o swoje - prawa nabyte raz nie powinny być odbierane!
2012-10-18 20:15:16 Autor: BEZULGOWIEC
---.smgr.pl
TO JEST TYLKO KWESTIA CZASU ULGI I TAK ZABIORĄ BO RZĄD NIE CHCE ICH DOTOWAĆ.PRZECIE GDY ICKI ODŁÄ„CZĄ SIĘ OD GRUPY PKP CARGO WEJDZIE NA GIEŁDĘ,PR BĘDĄ BEZPOŚREDNIO ZARZĄDZANE NAPRAWDĘ PRZEZ SAMORZĄDY TO BĘDZIE KONIEC ULG I NIKT TEGO NIE PRZESKOCZY.ALE DOCENIAM JEDNOŚÄ† W NARODZIE .MOĹťE SIĘ TO KIEDYŚ PRZYDAĆ.
2012-10-18 20:33:14 Autor: jakub ka
---.play-internet.pl
Eutanazja dla emerytów. Zabrać kolejarzom wszystko!
2012-10-18 21:32:44 Autor: Gumbaja
---.bb.dnainternet.fi
No tak jak zwykle wasaty plebs szczajacy po dworcach ma tylko wymagania. Nie ma nic za darmo. Ja nie widzialem zeby w fabryce samochodow rozdawali pracownikom samochody, albo zeby w Tesco kasjerkom pozwalali ladowac w kieszen maslo i bulki. Komuna sie skonczyla nieuki. Jeszcze niech sie za tych nierobow z policji wezma, bo na emeryture to sie idzie w wieku przynajmniej 55 lat. W ogole to proponuje wasatym panom nieukom, aby sie wybrali do Niderlandow na zbiory ogorkow, skoro w Polsce praca was hanbi.
2012-10-18 22:43:19 Autor: Iwona
---.aster.pl
A ja, żeby podgrzać dyskusję, powiem tylko, że badania potoków podróżnych wskazują, że są w Polsce linie kolejowe, na których 35% pasażerów to kolejarze i ich rodziny... A jeśli chodzi o udział ulg \\\"kolejarskich\\\" w ogóle sprzedaży biletów, to jest to około 20% wszystkich biletów. Czyli - średnio co piąty pasażer pociągów jest kolejarzem!
2012-10-18 23:17:14 Autor: teresa735
---.xdsl.centertel.pl
zamiast do Biedronki, trzeba było iśc na kolej, ale nie każdy jest w stanie zdać tyle trudnych egzaminów i okazuje się , że to nie takie proste, tutaj nie ma worków z ziemniakami tylko żywi ludzie, za ktorych bierzemy odpowiedzialność!!!!
2012-10-18 23:19:45 Autor: RuruMaHobi
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Uważam że ulgi na przejazdy u przewoźnika u którego jesteście zatrudnieni powinny zostać.

Ale niestety Waszym rodzinom nie powinno to przysługiwać (one przecież za Was nie dojeżdżają do pracy).
2012-10-18 23:23:11 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
@emeryt
Takich zakichanych inżynierów w pomrocznej na pęczki na zachodzie byś gary zmywał jakby cię czarny zatrudnił.


Na zachodzie wszędzie automaty myją gary. Do tego są potrzebni technicy mechanicy i elektrycy. Do utrzymywania tych urządzeń. Bardzo wątpliwe, ze marnej jakości polskiego inżyniera, jakieś polskiej szkoły z Torunia, bądź KUL z Lublina, murzyn nie zatrudni.

2012-10-18 23:52:08 Autor: dawna Południowa DOKP
---.178-40-226.t-com.sk
Jestem kolejarzem i mam wywalone na związki. Wasza mać taka i owaka jednocześnie! Nie interesują was zapędy speców z McKinseya, nie zauważacie ignorancji Nowaka. Tylko ulgi nagle, widać solidaruch Mamiński kazał, co? Co że inny związek, grunt że fotel załatwi. Ale mam na was wywalone. Głęboko. I głęboko was mam. I Wy też niedługo pociągnięcie. Bo niedługo ostatnie linię pokasują te Nowaki i inne Massele. A ja mam jakby co robotę pewną. Jako cieć ale do emerytury sobie dosiedzę.
2012-10-19 07:45:38 Autor: bono
---.play-internet.pl
Nie jęczeć !! Ja w KŚ mamy 3500 zł. Ulg nie mam i żyje.....
W dupach się poprzewracało !!!!
2012-10-19 07:49:59 Autor: Wojciech
---.tktelekom.pl
Zniesienie ulg to nic innego jak obniżenie dotychczasowego wynagrodzenia, z którego część pieniędzy będzie trzeba przeznaczyć na dojazdy do pracy. Niech zniosą prawo do ulgi, ale niech to będzie zrównoważone podwyżką wynagrodzenia. W tym momencie nie stać mnie na to aby wydawać dodatkowo 250 zł miesięcznie.

Jeszcze raz powtarzam:
zniesienie ulg to w praktyce obniżenie wynagrodzenia, wiec panowie bankowcy i panie biedronki - w taki sposób do tego podejdźcie. Nie dostajecie zniżki na zakupy, ale na pewno protestowalibyście gdybyście mieli mieć obcięte wynagrodzenie.
2012-10-19 09:28:34 Autor: RaptoR
---.ovh.net
Okropnie merytoryczna dyskusja. Wynika z niej, że im bardziej wykonywany zawód jest związany z jakąś odpowiedzialnością, tym większa dotacja do przejazdów do pracy. Myślę, że, jakby u na były, elektrownie atomowe, to pracownicy i tak dojeżdżali by na własny koszt :-).

2012-10-19 09:56:53 Autor: zeus04
---.ssnet.pl
@ emeryt:
I na zachodzie różnie to bywało z inżynierami :)
http://terespolrewidenttaboru.republika.pl/Galeria/swiat_lokomotyw_parowych.html
\"(...) 1 października 1829 roku na starcie stanęło pięć lokomotyw: „Cyklop\" (The Cyclop) anonimowego konstruktora, „Niezrównana\" (The Sans Pareil) Hackwortha, „Nowina\" (The Novelty) Braithwaita, „Rakieta\" (The Rocket) Stephensona i „Wytrwałość\" (The Perseverance) Burstalla. Jury zdyskwalifikowało dwa parowozy już przy oględzinach. Okazało się bowiem, że wewnątrz trzytonowego „Cyklopa\" umieszczono żywego konia. (...)\"
Tu rysunek owego patentu:
http://www.glowimages.com/_snippets/previewimage/index.cfm?imgid=3795786&tab=
2012-10-19 10:41:10 Autor: zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
ulgi pracownik powinien mieć ,ale jej móż lub żona którzy pracują w innych branżach nie powinni ich mieć .wyobrażcie sobie parę górnik kolejarz i co węgiel za darmo 6ton przejazdy 99i 80 procent ulgi tak nie morze być .
2012-10-19 21:55:47 Autor: jurasN
---.icpnet.pl

jurasN
Wszystkim przeciwnikom ulgowych przejazdów dla kolejarzy. Trochę empatii. Z jednej strony, ja też uważam, że kolejarze nie powinni mieć tej ulgi, tak jak wszyscy inni \"ulgowcy\" z innych zawodów (bankowcy - tanie kredyty, energetycy - zniżkowy prąd, itd) ale...
Dla tych, którzy teraz z dnia na dzień będą musieli wywalić kasę na miesięczny na dojazd to przecież raptowna obniżka standardu życia jego i jego rodziny. Wiem, wy nie macie zniżek od dawna - ale powtarzam: tu, nagle musi gość wyłożyć kasę, której do tej pory nie wykładał! Mam kolegę kolejarza, wcale nie prominent - szara mrówa, ale świetny fachowiec - który CODZIENNIE dojeżdża z Radomia do Warszawy do pracy w IC. Tak się składa, że dojeżdża tylko pociągami PR. Jemu też powiemy, że tak ma być, że to jest sprawiedliwe?? Gdy słyszymy o reformach dla policjantów, wojskowych, zmiana zasad emerytalnych to reforma ma dotyczyć tylko nowo przyjmowanych, bo \"prawa nabyte\". Jeśli tak, to kolejarz Murzyn? Ten kolejarz z Radomia też? Co z sędziami sędziami, prokuratorami i wielu innymi, których \"prawa nabyte\" są nie do ruszenia? Kolejarze, jako nieliczni zostali z tych swoich \"praw nabytych\" oskubani na maksa. Była bezpłatna kolejowa służba zdrowia, kolejowe sanatoria, bezpłatne leki, bezpłatne sieciówki itd, itd. W latach dziewięćdziesiątych, gdy premier Bielecki zaczął odchudzać kolej (zwalniać kolejarzy) koszty odchudzania ponosiła wyłącznie kolej (u górników, ich reforma w tamtych czasach - odprawy - oczywiście z budżetu). Co powiedzieć o sprawiedliwości mojemu koledze z Radomia?
Wyjaśniam: ja też byłem beneficjentem (bardzo) ulgowych przejazdów. O mnie i o takich jak ja mi nie chodzi. Nie muszę dojeżdżać do pracy, po prostu nie będę jeździł koleją bo nie mam musu. Coś jednak z tymi ludźmi, przysłowiowymi \"Radomiakami\", którym i ich RODZINOM NAGLE zabrano istotny majątek, trzeba zrobić!
2012-10-23 07:58:05 Autor: largo
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@gumbaja
ale ty debil jesteś
2012-10-23 08:47:44 Autor: automatyk
---.tktelekom.pl
Jako Automatyk urządzeń s r k po 30 latach pracy zarabiam 1750 zł i co i jeszcze mam płacić 300 za bilet to za ile będę pracować za ...... ?
2012-12-08 16:17:44 Autor: phosgene
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czyste skur****wysyństwo jednym słowem. Tak najlepiej poucinać wszelkie zniżki, podwyższyć ceny biletów, zmniejszyć wypłaty. Co za zj***ebany kraj a raczej ludzie nim rządzący to banda smierdzących gnid którzy mają obywateli za g...no. Z ta biedronka do tej sytuacji ma się tak jak g...no do wietnamu nieinaczej jak zreszta ty buraku. Popieram strajk jak najbardziej. Mój ojciec pracuje na kolei ponad 30 lat i dzięki tej zniżce mam możliwość dojeżdżania do szkoły a moi rodzice do pracy. A jak obetną zniżke to 3/4 wyplaty moich starszych pojdzie na oplate za bilet. Wspaniała polityka i wizja na przyszłość nie ma co. Kolejarze nie dajcie się!!!
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Europejska może niezbyt szybko, ale dość konsekwentnie zmierza w kierunku gospodarki przyjaznej dla środowiska i nieuzależnionej od paliw kopalnych. Oczywiście największe znaczenie mają tu zmiany w energetyce, ale i do transportu przykłada się bardzo dużą wagę. Stąd od lat realizowane są projekty promujące rozbudowę infrastruktury kolejowej czy rozwijające transport publiczny. Jednym z małych kroków prowadzących do ograniczenia emisji ma być także ograniczenie ruchu lotniczego na rzecz kolejowego – tam, gdzie jest to możliwe. Oczywiście na niektórych trasach „wystarczy” wybudować koleje dużych prędkości, ale przy większych odległościach alternatywą mają być pociągi nocne. Na razie pojawiają się pierwsze po latach nowe dalekobieżne nocne połączenia – plany są bardzo ambitne, ale czy okażą się skuteczne?