Partnerzy serwisu:
Biznes

SOK-iści dostaną podwyżkę

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
22-07-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
SOK-iści dostaną podwyżkę
Fot. PKP PLK
Średnio o 125 zł brutto wzrosną płace zasadnicze pracowników Komend Regionalnych Straży Ochrony Kolei w całej Polsce. Podwyżki otrzymają 10 sierpnia wraz z wypłatą za lipiec. Takie gwarancje zawiera porozumienie zawarte pomiędzy przedstawicielami Komendy Głównej SOK w Warszawie a działającymi w firmie związkami zawodowymi – informuje "Solidarność".

Zgodnie z zapisami porozumienia podwyżka nie może być niższa niż 100 zł brutto na pracownika. Jak informuje Leszek Samulski, szef Solidarności w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, wzrost płac strona związkowa negocjuje co roku z pracodawcą. Podkreśla, że w tym roku po raz pierwszy związkowcy wprowadzili do porozumienia płacowego zapis o minimalnej wysokości podwyżki.

– W ubiegłych latach zdarzało się, że wyróżniający się pracownicy dostawali większe podwyżki, a pozostali mniejsze. Naszym zdaniem najlepsi pracownicy powinni być nagradzani finansowo, ale z funduszu premiowego – mówi Leszek Samulski.

W 16 Komendach Regionalnych Straży Ochrony Kolei zatrudnionych jest ok. 3,5 tys. pracowników, z czego ponad 400 w województwie śląskim. SOK funkcjonuje w strukturach spółki PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5