Partnerzy serwisu:
Biznes

Knorr-Bremse wkracza na Podkarpacie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
14-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Knorr-Bremse wkracza na Podkarpacie
fot. Knorr-Bremseplac budowy nowej fabryki Knorr- Bremse
Lider branży kolejowej zainwestował w nowoczesny obiekt produkcyjno-usługowy o powierzchni 23 000 m2 na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Strefie Aktywności Gospodarczej "Rzeszów-Dworzysko"Przewidywane zatrudnienie to minimum 350 osób.Inwestycja wzmocni pozycję Podkarpacia jako obszaru, w którym są produkowane komponenty i systemy do pojazdów szynowych.

Knorr-Bremse – światowy lider rynku systemów hamulcowych i innych systemów dla pojazdów szynowych i użytkowych – inwestuje na polskim rynku. W związku z dynamicznym rozwojem firmy w Polsce, podjęła ona decyzję o budowie nowoczesnego zakładu. – W ten sposób wychodzimy naprzeciw rosnącym oczekiwaniom naszych klientów i partnerów. Ta inwestycja wiąże się dla nas ze szczególną odpowiedzialnością, która rozciąga się na wszystkie obszary naszej działalności. Obejmują one zarówno ofertę bezpiecznych, niezawodnych, wydajnych produktów i technologii, jak również metody ich wytwarzania, które muszą spełniać najwyższe wymagania pod kątem jakości i bezpieczeństwa – mówi Jacek Biłas, Prezes Zarządu Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o.

Inwestycja w Rzeszowie

Nowy zakład jest zlokalizowany w Parku Naukowo-Technologicznym w Strefie Aktywności Gospodarczej Rzeszów-Dworzysko. Obiekt zajmuje powierzchnię ok 23 tys. m2, z czego ponad 19 tys. m2 to hala produkcyjna, a 4 tys. m2 to powierzchnie biurowe. Rozpoczęcie działalności obiektu jest planowane już na styczeń 2023 roku. Do roku 2025 Knorr-Bremse planuje poszerzyć i rozwinąć działalność w obiekcie o kolejne specjalizacje. W tym czasie rozbudowane zostanie również centrum serwisowe systemów hamulcowych dla pojazdów szynowych. W kolejnych latach powierzchnia zakładu może zostać powiększona nawet do 35 tys. m2.
Atrakcyjność miejsca w której zlokalizowana została inwestycja wynika przede wszystkim z doskonałego położenia, a także nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych. Strefa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, drogi ekspresowej S-19 oraz drogi krajowej E-371, w odległości ok. 6 km od międzynarodowego portu lotniczego.

Obecnie Knorr-Bremse prowadzi intensywną rekrutację na stanowiska produkcyjne i okołoprodukcyjne (blisko 80% planowanego personelu). Nowe miejsca pracy to dla mieszkańców Podkarpacia dobra wiadomość, która niewątpliwie wpłynie na zmniejszenie bezrobocia w regionie. Projekt wzbogaci również gospodarczo województwo podkarpackie w obszarze nowych technologii oraz produkcji komponentów i zespołów dla branży transportowej.

Innowacyjność i ekologia

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę, Knorr-Bremse oferuje innowacyjne oraz przyjazne środowisku produkty, które spełniają międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa.
Punktem strategicznym Grupy Knorr-Bremse są działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Misja ta jest kontynuowana przy realizacji nowej inwestycji w Rzeszowie. Budynek posiada ekologiczny certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Oznacza to, że jest on dopasowany do standardów zielonego budownictwa z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań przekładających się na wysoką energooszczędność.
Knorr-Bremse aktywnie wspiera działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W 2021 roku firma otrzymała ocenę „A” za działania na rzecz ochrony klimatu od międzynarodowej organizacji non-profit CDP (Carbon Disclosure Project).


Grupę Knorr-Bremse w Polsce reprezentuje Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Od 23 lat firma jest głównym dostawcą innowacyjnych produktów Grupy na polski rynek. Tylko w 2021 roku przedsiębiorstwo dostarczyło do kraju produkty i usługi o wartości około 270 mln zł, uczestnicząc w największych projektach budowy pojazdów szynowych w Polsce.

Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o. o., jako oddział Knorr-Bremse, jest obecna na polskim rynku od 1999 roku, oferując systemy hamulcowe do wszystkich typów pojazdów szynowych, systemy drzwiowe, urządzenia klimatyzacyjne, a także inne produkty w szerokim zakresie dostaw. Dzięki 23-letniej obecności na polskim rynku ma silną i stabilną pozycję. Kluczem do sukcesu firmy jest obecność na lokalnych rynkach, na których dzięki wysokiej elastyczności, jest w stanie spełnić oczekiwania i wymagania stawiane przez klientów.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Knorr-Bremse inwestuje na Podkarpaciu

Biznes

Knorr-Bremse inwestuje na Podkarpaciu

RK 23 stycznia 2023

Jestem niepoprawnym optymistą

Biznes

Jestem niepoprawnym optymistą

Rynek Kolejowy 22 września 2014

Knorr-Bremse na InnoTrans 2014

Biznes

Knorr-Bremse na InnoTrans 2014

Knorr-Bremse 25 września 2014

Zobacz również:

Knorr-Bremse inwestuje na Podkarpaciu

Biznes

Knorr-Bremse inwestuje na Podkarpaciu

RK 23 stycznia 2023

Jestem niepoprawnym optymistą

Biznes

Jestem niepoprawnym optymistą

Rynek Kolejowy 22 września 2014

Knorr-Bremse na InnoTrans 2014

Biznes

Knorr-Bremse na InnoTrans 2014

Knorr-Bremse 25 września 2014

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5