Partnerzy serwisu:
Pasażer

Kiedy pociągi do Bielska-Białej przestaną jeździć objazdem?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Kiedy pociągi do Bielska-Białej przestaną jeździć objazdem?
Fot. Przemysław Brych
Od 20 grudnia 2021 pociągi jadące z Katowic do Bielska-Białej lub w relacji przeciwnej z powodu modernizacji odcinka linii kolejowej 139 na odcinku od byłego posterunku odgałęźnego Most Wisła (po modernizacji to Czechowice — Dziedzice Most Wisła) do stacji Czechowice-Dziedzice muszą jeździć objazdem przez Ochodzę. Czas przejazdu między Katowicami a stolicą Podbeskidzia zwiększył się średnio o dwadzieścia minut. Kiedy podróżni mogą spodziewać się poprawy?

Jak informuje PKP PLK objazd pociągów przez Ochodzę potrwa jeszcze do 14 maja 2023 roku. Początkowo modernizowany odcinek linii kolejowej 139 miał być oddany do użytku w marcu tego roku, ale na przeszkodzie stanął wiadukt kolejowy na ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie wykonane zostaną dodatkowe roboty.

Zakończenie prac końcem kwietnia, pociągi od połowy maja

Zakończenie prac planowane jest na koniec kwietnia bieżącego roku, a pociągi na zmodernizowanym odcinku trasy mają pojawić się od połowy maja. Wtedy na trasę wróci prawdopodobnie EIC "Ondraszek", który obecnie jeździ w skróconej relacji Katowice — Warszawa Wschodnia, a w weekendy jego trasa wydłużana jest do Gdyni Głównej. Przypomnijmy także, że PKP IC rozważało także, o czym informowaliśmy na naszym portalu o przywróceniu w wakacje nocnego pociągu z Bielska-Białej do Gdyni Głównej, który będzie prowadził wagony sypialne. Jazda nowym zmodernizowanym odcinkiem umożliwi także na uruchomienie tego pociągu.

Po modernizacji o trzy minuty krócej


Jak informuje zarządca infrastruktury czas jazdy między Pszczyną a stacją Czechowice — Dziedzice przed modernizacją odcinka wynosił trzynaście minut, obecnie ma to być dziesięć minut. Po certyfikacji odcinka zmodernizowanej linii kolejowej prędkość ma być docelowo podniesiona do 160 km/h. Wyjątkiem będą pewne odcinki, gdzie ze względu m.in. na ograniczenia w układzie torowym prędkość będzie niższa i będzie wynosić 80 km/h.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5