Partnerzy serwisu:
Pasażer

Kiedy Flirty pojadą przez Radom?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-08-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Kiedy Flirty pojadą przez Radom?
fot. Rafał T / fotopolska.eu, lic. CC BY-SA 3.0.
Trwają analizy możliwości skierowania pociągów IC obsługiwanych przez ezt Flirt3 relacji Warszawa – Kielce przez Radom. Na przeszkodzie stoi wymóg osiągnięcia czasu przejazdu wskazanego we wniosku o dofinansowanie unijne tych pociągów.

W grudniu 2015 PKP Intercity wprowadziły do rozkładu jazdy nowe połączenia obsługiwane pociągami Flirt3 wyprodukowanymi przez Stadlera. Pociągi kategorii Intercity z Warszawy do Kielc jadą obecnie przez Centralną Magistralę Kolejową i Włoszczową, gdzie kierują się na linię nr 61 do stolicy województwa świętokrzyskiego.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” przewoźnik rozważa zmianę trasy tych pociągów tak by kursowały przez Radom. Intercity jechałyby CMK a następnie przez Przysuchę podobnie jak pociąg „Radomiak” Kolei Mazowieckich. Nie wiadomo jednak, czy taka relacja będzie możliwa, PLK planują bowiem remont linii nr 22 Tomaszów Mazowiecki – Radom.

Stacja Radom została wymieniona jako jeden postojów dla pociągów Flirt we wniosku o dofinansowanie zakupu tych składów jaki Polska złożyła do Komisji Europejskiej. Obecnie pociągi te nie mogłyby jechać z Warszawy do Radomia linią nr 8, która jest remontowa. Z kolei pociągi jadące objazdem linią nr 7 nie osiągnęłyby wymaganego czasu przejazdu, jak wyjaśnił wiceminister infrastruktury i budownictwa Piotr Stomma w odpowiedzi na interpelację posła Andrzeja Kosztowniaka.

Pociągi Flirt przez Radom prawdopodobnie będą kursować dopiero od 2018 r. kiedy zakończone będą prace na linii nr 22 Radom – Tomaszów Mazowiecki, która będzie szlakiem objazdowym na czas modernizacji linii nr 8 Czachówek Radom. Prędkość maksymalna na linii przez Tomaszów Mazowiecki ma być podniesiona do 120 km/h i wówczas pociągi Intercity jadące tą trasą osiągną czas przejazdu wskazany we wniosku o dofinansowanie unijne Flirtów.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5