NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

Karnowski i Ciżkowicz zrezygnowali z członkostwa w RN PKP Cargo

| jm, Rynek Kolejowy 17.12.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-12-17 10:51:26 Autor: kto następny?
---.adsl.inetia.pl
Kiedy zrezygnuje zarząd Przewozów Regionalnych? Dareczku, na to czekasz? Na oklaski? Nie będzie....
2015-12-17 10:58:53 Autor: Goralo-ubecki-pomiot-i-gestapowiec-zaprzedany-obcym
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bankomaty? He, he, he... Widzę, że i RK już zmienił retorykę na "dobrozmianową", co?

No to muszę Was zmartwić... Najprawdopodobniej Naczelnik Państwa i Najjaśniejszy Ustanowiciel Prawa Najwyższego nie uwzględni Waszych, drogi RK, laudacji w intencji "dobrej zmiany" ;D
2015-12-17 11:01:02 Autor: obywatel pl
---.wtvk.pl
odchodzą "bankomaty" a przyjdą politykierzy z nadania jedynej miłościwie nam panującej partii, na zasadzie mierny ale wierny. No i paru tajnych współpracowników OB i MO też się znajdzie. Niedługo kolejarze będą zarabiać nominalnie po 10000 zł tylko ze to znowu realnie będzie 50 $
2015-12-17 11:08:59 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
Tak jest - zmienia się narracja na "jedyną słuszną" czyli jęcząco-kaczą,
kiedy nastąpią hołdy Nadpremierowi Kaczosławowi za "pozytywne" zmiany na PKP?
bowiem on to jest Ojcem zmian tych jedynym w sobie, niepowtarzalnym,

bankomaty rezygnują, partyjni klakierzy dominują...
2015-12-17 11:10:59 Autor: slawek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
teraz do władzy dorwią się wąsate związkowe nieroby po zawodówkach skończonych z oceną dostateczna. W końcu spółki kolejowe osiągnęły jakieś wyniki finansowe więc wąsaci panowie będą mieli co wydawać. Nadchodzi czas na realizacje postulatów: "Chleba i igrzysk"!!!! Wracają czasy gdy starzy pracownicy spółek kolejowych będą otrzymywać swoje wynagrodzenia za przychodzenie do pracy a nie za pracę!!!
2015-12-17 11:11:25 Autor: gustaw
---.dynamic.chello.pl
nikt ich nie wyrzuca - sami rezygnują i odchodzą
2015-12-17 11:13:46 Autor: zastanów się
---.wtvk.pl
do @gustaw

chłopie zastanów się, pomyśl potem pisz głupoty
2015-12-17 11:24:38 Autor: Rabin5
---.play-internet.pl
FAJNIE ale jeszcze zostało około 300 bankomatów przyjętych do PKP CARGO od 1 lutego 2013r. Ten sort też powinien odejść.
Nowy Zarząd ma to wysprzątać. Jeszcze jest parę patologii przyjętych za czasu Boronia jak był finansowym.
To jeszcze teraz należy posprzątać w PKP Informatyce też RN tam są bankomaty i zarząd, nie zapominając o całym dworze Piotrusiów Panów (kierownictwa) i laleczkach barbie.
2015-12-17 11:42:14 Autor: apel
---.adsl.inetia.pl
Apelujemy do MODERATORA o usunięcie z forum PSYCHOPATY używającego nicka "Gorolo".
2015-12-17 11:49:15 Autor: Ave_J
---.smolna.pw.edu.pl
I psychopaty oryginalnego "Górala" też

no ale tu po IP nie potrafia banować
2015-12-17 12:02:53 Autor: Zetes
---.lebork.vectranet.pl
Sami uznali się za niekompetentnych?! Cóż za skromność, której po bankomatach trudno było oczekiwać...
2015-12-17 12:10:02 Autor: czystki
---.adsl.inetia.pl
Cały świat kolejowy oczekuje na:

1. Natychmiastowe odwołanie bankomatowych zarządów ze WSZYSTKICH spółek kolejowych;
2. Dokładną kontrolę działalności bankomatów, ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich tych firm i firemek zatrudnianych nie wiadomo po co (oczywiście - WIADOMO!): audytorzy, doradcy, kancelarie prawne i tym podobne sposoby "legalnego" koszenia szmalu;
3. Konsekwencje prawne wobec tych, którzy podczas zwolnień pracowników stosowali metody pozaprawne: wprowadzanie w błąd, szantażowanie i zastraszanie zwalnianych pracowników!

Panie ministrze! Wszyscy kolejarze na to czekają!
2015-12-17 12:20:37 Autor: Goralo-ubecko-gestapowska-gnida-spadkobierca-czerwonej-zarazy
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Ave_J

A jakbyś chciał tego dokonać przy zmiennym IP? Prosty zabieg polegający na wyłączeniu i ponownym włączeniu liveboxa pozwala obejść zbanowany IP, a nieskończona w praktyce liczba kombinacji zapisu nicka uniemożliwia zablokowanie mnie i w ten sposób.
2015-12-17 12:24:00 Autor: PiotrW_
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
"ważne powody, w szczególności osobiste"

Mmm... gdyby mnie ktoś ustawowo szarpał za kieszeń to też miałbym "ważne powody, w szczególności osobiste", żeby zrezygnować ze stanowiska.

A tak BTW. Niezmiennie bawi mnie ten medialny lament o 'zagrożeniu demokracji', 'nadchodzącej dyktaturze' itp. Zwłaszcza w wydaniu obecnej opozycji.

Misie drogie! To Wam i tylko Wam PiS i ten znienawidzony przez Was Yaro zawdzięcza wygraną w wyborach - jednych i drugich. Tak właśnie. Nikt inny tylko Wy daliście im władzę. Więc te Wasze obecne żale tylko Was ośmieszają i dyskredytują jako tych, którzy nie potrafią wyciągać logicznych wniosków z własnych wieloletnich działań.

A wystarczyło tak niewiele, by temu zapobiec - powściągnąć nieco swoją pychę, butę, chciwość, tumiwisizm, olewactwo, niedasizm i popatrzeć ciut dalej niż tylko znad warszawskiego biurka na najbliższą okolicę i poczytać trochę więcej niż tylko suche statystyki. A zaiste byłoby co oglądać i czemu się dziwić.

Ale do tego to trzeba mieć charakter, trochę empatii i rozumu. Wy tego nie posiadacie i m.in. dlatego jesteście teraz jedynie wrzeszczącą opozycją, zdziwioną zaistniałą sytuacją. No jak to? Przecież jest tak dobrze... Co za głupie ludzie te Polaki - nie chcą mieć dobrze? No jak to?

Prawda?

PS. Mniej kumatym spieszę wyjaśnić, że bycie przeciwko ex-władzy NIE OZNACZA AUTOMATYCZNIE bycia ZA obecną. Ja jedynie mówię o oczywistościach, prostej zasadzie akcji i reakcji, jaka ma zastosowanie w naszym obecnym życiu polityczno-społecznym.

Nie wiem, co PiS zrobi - być może rozwali państwo do reszty. No to rozwali. Mam jednak nieodparte wrażenie, że ta rzekoma troska o dobro kraju w wykonaniu opozycji w istocie (i przede wszystkim) jest troską o zawartość własnych portfeli, apanaże, wpływy... To są te "ważne powody" porzucania kierowniczych stanowisk - w końcu Bóg raczy wiedzieć, co tam jeszcze siedzi w głowach rządzących.

Daleko mi do PiS-u, zwłaszcza w sprawach światopoglądowych, ale doskonale rozumiem tych, którzy nań głosowali.
2015-12-17 12:40:53 Autor: Goralo-hamulcowa-gnida-zaprzedana-zagranicznym-siłom-antypolskiego-zła
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ PiotrW_

Pełna zgoda co do powyższego - ale teraz właśnie należy tak dop... społeczeństwu, które głosowało na wiadomą siłę, aby dobitnie na własnej skórze przekonało się, co oznaczają rządy narodowo-socjalistyczne. Oczywiście owo dop... najskuteczniejsze będzie na drodze ekonomicznej - zaradni sobie i tak poradzą, a niezaradni (=generalnie głosujący na narodowych socjalistów z PiSu) dostaną po głowie za naiwność :)))
2015-12-17 12:44:44 Autor: Goralo-ubecka-szmata-nieposiadająca-mózgu
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ PiotrW_

p.s.: W ekonomicznym dop... polskiemu społeczeństwu zasadniczą rolę powinna odegrać oczywiście EU i szeroko rozumiany świat zachodni, za co ma się rozumieć trzymam kciuki.
2015-12-17 13:01:27 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
@PiotrW_

Cyt. "Nie wiem, co PiS zrobi - być może rozwali państwo do reszty. No to rozwali."...
Ciekawe,
nie mniej jednak mnie nie cieszy perspektywa gdy Polska stanie się czymś z pogranicza Węgier i Grecji,
kiedy nawiedzone pseudokatole i wszelkie maści postkomuchy /jasiński z małej litery/ zrobią rozpierduchę na całego,
kiedy bankomaty zostaną zastąpione arcydyletantami gatunku kowalski, adamczyk, kogut, mientek - celowo piszę nazwiska z małej litery - bo to dla mnie padlina,

Jak znam PKP - a znam bardzo długo - każda zmiana oznaczała gorsze, nowy pryncypał na stołku to z zasady durniejszy od swego poprzednika,
to co się jeszcze dzieje to efekt rozpędu, inwestycje, modernizacje, rewitalizacje potrwają może pół roku - a potem nowa waaadza ruszy w inne pryncypia - czystki kadrowe do szczebla podstawowego włącznie,
a przebierających kopytami do stołków jest masa - przede wszystkim nierobów związkowych i wszelkiej maści podobnej hołoty...
2015-12-17 13:15:55 Autor: henio2
---.20.0.33
przystojniak Mietek na Prezesa. Nauczy się liczyć a nie tylko ujadać
2015-12-17 13:16:46 Autor: pispupil.
---.smrw.lodz.pl
PiotrW

Prawidłowość to prowadzenie przez osoby znające się na danym odcinku.
Ekonomiści i prawnicy powinni jedynie być w doradztwie, a polityka jedynie na oczekiwaniach i doradzaniu kierunku przyjętego w którym zmierza kraj, nie jego narzucaniu.

Zawsze postęp technologiczny powinien nadawać kierunek, nie jak obecnie nadawany tylko odgórnie przez właśnie politykę i ekonomię. Rozwijanie się a nie skracanie dostępu przez tych dla których to jest (pasażera, transportu towaru).

Jedni i drudzy już pokazali co potrafią. Polityka i finanse a nie odbiorca.
Ten czy ten. Sam przeżyłeś (jak ja) z roku na rok od transformacji same spadki w ilości km linii, sprzęcie, ludziach a tym bardziej realnych zarobkach (sama degradacja), dosłownej dzikości przepisów.

Co do polityki powiem tylko to: Każdy kochanek w końcu staje się nudny, a uczucie do niego zmienia się w odpychające.
2015-12-17 13:19:55 Autor: dżejsek
---.internetdsl.tpnet.pl
Liczącym na sensowne kadry przypominam kto i za kogo został prezesem Orlenu. To nie są wymiany złych szefów na lepszych, ani nawet "ich" ludzi na "naszych" o podobnych kompetencjach, to są generalnie zmiany na gorsze, czynione w atmosferze stanu wojennego i dintojry. Zamiast dobrej zmiany będzie niezły burdel.
2015-12-17 14:14:09 Autor: Zetes
---.lebork.vectranet.pl
W odpowiedzi na post dżejsek:
"Liczącym na sensowne kadry przypominam kto i za kogo został prezesem Orlenu. To nie są wymiany złych szefów na lepszych, ani nawet "ich" ludzi na "naszych" o podobnych kompetencjach, to są generalnie zmiany na gorsze, czynione w atmosferze stanu wojennego i dintojry. Zamiast dobrej zmiany będzie niezły burdel."
Porównywanie obecnej sytuacji do stanu wojennego, uwłacza osobom, które - sprzeciwiając się jego wprowadzeniu - poniosły konsekwencje swojej postawy! Kiedy obserwuję parady tzw. KODowców oraz słucham wypowiedzi np. "kapciowego Balcerka", nie mogę oprzeć się myśli, iż: wyrzucenie z pracy lub uczelni, spałowanie, oblanie lodowatą wodą, pozbawienie możliwości opuszczenia kraju i inne podobne "przyjemności" zrobiłoby dobrze samozwańczym "obrońcom demokracji"... I jeszcze jedno - pośrednio przyznałeś, że swoim bezwstydnym zawłaszczaniem państwa PO dało PiSowi powód do "dintojry"... Nie jestem wielbicielem żadnego ugrupowania politycznego, właśnie dlatego, że wszystkie z nich kierują się wyłącznie skrajnie prymitywnym partyjniactwem.
2015-12-17 14:25:54 Autor: robol dołowy zza koła
---.centertel.pl
Kurza twarz iluż tu analityków, sami geniusze....z każdej opcji. Zapraszamy do rad nadzorczych, tam będzie okazja się wypowiedzieć merytorycznie. A tak to tylko bełkot głupio mądrych polaczków. A tych chwalących pobalcerowiczowski pomiot zapraszam do pracy na PKP nie do biura, bo tam pełno...na szlak, za nastawnik, na tory...tam zobaczycie do jakiego burdelu doprowadzili ci jegomoście. Propaganda PO tu ma inne oblicze, także nie walić gruchy po dodaniu komentarzy na RK, tylko do roboty.
2015-12-17 14:38:58 Autor: civic
---.icpnet.pl

civic
Spokojnie, PKP to pryszcz. W lipcu 2014 Jakub Karnowski został członkiem rady nadzorczej PZU S.A., dwa miesiące temu został członkiem rady nadzorczej HSBC Bank Polska S.A. w międzynarodowym holdingu HSBC Holdings plc. Zapewne zajmie miejsce wiceprezesa Johna Rendalla, w tym samym czasie odwołanego z zarządu spółki.

http://www.imsig.pl/pozycja/2015/202/KRS/300969,HSBC_BANK_POLSKA_SP%C3%93%C5%81KA_AKCYJNA
2015-12-17 14:50:30 Autor: matrix
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jacuś Leonkiewicz zrezygnował z członkostwa w Radzie Nadzorczej w Cargo.
A ja mam pytanie do Jacusia, kiedy zamierza zrezygnować z prezesury Intercity? Bo jak narazie, to widać chłopu się nie spieszy. Ale Jacuniu, po Nowym Roku prawdopodobnie nie będzie po Tobie śladu.
2015-12-17 15:12:10 Autor: Celina
---.adsl.inetia.pl
A kiedy wreszcie odejdzie Daruś z firmy,której "sercem są ludzie"? I kto posprząta tą kupę gnoju, którą Daruś po sobie zostawi?
2015-12-17 15:18:22 Autor: dżejsek
---.internetdsl.tpnet.pl
@Zetes

Nie porównywałem obecnej sytuacji do stanu wojennego (może w przyszłości trzeba będzie), ale do tamtej atmosfery przypominającej właśnie dintojrę, za to twoja propozycja represji wobec ludzi pokojowo protestujących przeciw deptaniu Konstytucji dobrze pokazuje twój obiektywizm. A mnie chodziło właśnie o partyjniactwo, którego nie usprawiedliwia to, że zaczęło się znacznie wcześniej, a właściwie zostało w złagodzonej formie przeniesione z PRL.

Niestety, to co wyprawia obecna władza, to właśnie partyjniactwo w skrajnym stylu, a to już samo w sobie jest niebezpieczne. Jeżeli tworzy się atmosferę, w której są zwalniani lub uprzedzając zwolnienie odchodzą jednocześnie wszyscy menadżerowie wysokiego szczebla, to wyklucza się automatycznie przekazywanie obowiązków w cywilizowany i efektywny sposób. Nawet, jeśli bankomaty były złe, to prowadziły mnóstwo spraw, które muszą być kontynuowane. Za chwilę na bruk pójdą też ich podwładni, którzy te sprawy znali. Takie rewolucyjne zmiany będą miały bardzo negatywne skutki dla firm, choćby zamieniono głąbów na orłów, a wiemy już, że nowi mianowańcy orłami nie są, a kwalifikacje miewają wyraźnie niższe od poprzedników - stąd przykład Orlenu.
2015-12-17 15:48:30 Autor: Zetes
---.lebork.vectranet.pl
Przykre, że rzeczową dyskusję o stanie kolei w naszym kraju zatruwa wszechobecna polityka... Zapewne i ja dałem ponieść się niepotrzebnym emocjom, ale starałem się przemówić do wyobrażni tych, którzy tak łatwo posługują się nieuprawnionymi porównaniami. Co do zmian kadrowych, to niewątpliwie w spółkach PKP są ludzie, znający się na swojej robocie, bo coś pozytywnego jednak w końcu także się zdarzyło. Czy wobec partyjniactwa ma jednak to jakieś znaczenie? Osobiście, niestety, wątpię...
2015-12-17 16:30:37 Autor: PiotrW_
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Maurycy+

Ja piszę wyłącznie o genezie obecnej sytuacji. Tu nie potrzeba bogatej wyobraźni, żeby zrozumieć jak się stało to co się stało.

A co będzie? Jak mówię - być może totalna rozwałka. No to będzie "i co nam zrobicie"? (że tak sparafrazuję cytat z "Misia" bodajże)

Było rządzić tak, żeby Yaro "mógł się tylko oblizać" (zasłyszane). Tyle. No ale jak w oczach ma się tylko złotówki to potem takie są efekty.

Jeszcze taki drobiazg. Tak wiele mówi się o patriotyzmie próbując znaleźć możliwie wyczerpującą definicję tej postawy. Obecna władza, również jako opozycja, twardo stała i stoi na stanowisku, że to szanowanie tradycji, godne czczenie ważnych dla kraju rocznic wydarzeń itp. Być może.

Ja jednak uważam, że prawdziwy patriotyzm z jednej strony wyraża się we wszystkim, co przynosi dobro krajowi i społeczeństwu (czyli również mnie - kimkolwiek ów "ja" jest), a do tego można zaliczyć np. odpowiedzialność za swoje decyzje i czyny, zwłaszcza jeśli związane jest to z zajmowanym ważnym stanowiskiem, a z drugiej poczuciem, że ta ziemia, ci ludzie, "ten kraj" są mi o wiele bliższe niż cokolwiek innego. Innymi słowy, że "polskie ptaki śpiewają piękniej, a polskie kwiaty pachną intensywniej niż inne".

Czy zwiewający przed wprowadzanym podatkiem i ewentualną odpowiedzialnością menedżer w sytuacji, gdy właśnie dokonują się lub za moment będą miały miejsce gruntowne zmiany (zmiana rozkładu, rozliczenie perspektywy finansowej) może uważać się za patriotę? Śmiem wątpić. A właśnie tacy najgłośniej pyszczą o "zagrożeniu demokracji".
2015-12-17 16:44:47 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
@PiotrW_

Najgorsze jest to to, że obecna opcja rządząca nie umie odróżnić patriotyzmu od idiotyzmu,

Ot takie "Władeczki" z "Nikosia Dyzmy"...
2015-12-17 16:52:16 Autor: rozsądek
---.bielsko.dialog.net.pl
@PiotrW

Nie dyskutuj z @Maurycy+. To stara, czerwona, ubecka świnia. Z takim się nie rozmawia.
2015-12-17 19:15:15 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
[Admin: zmoderowano]
2015-12-17 20:52:33 Autor: abc
---.adsl.inetia.pl
Pewien felietonista, oczywiście "prawicowy", napisał kiedyś o panoszących się mendach internetowych. Niestety, jak widać, Rynek Kolejowy nie jest od nich wolny. To nie powinno być miejsce na dawanie upustu swoim własnym frustracjom i obsesjom. Skończy się wyłączeniem komentarzy.
2015-12-17 21:48:35 Autor: Kolejarz realista
---.adsl.inetia.pl
Widzisz Platformo Obywatelska jak Brać Kolejarska Was znienawidziła !!
2015-12-23 17:53:52 Autor: cisek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
prawdopodobnie widziano jak czyszczą i smaruja poduszki rozjazdowe.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Kadry
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5