Partnerzy serwisu:
Tabor

Już trzy "okularniki" w PKP IC

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
WAGO
SIMKOL

Data publikacji:
07-07-2014
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
jm, Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR
Już trzy "okularniki" w PKP IC
Od dziś pociągi PKP Intercity obsługują trzy z czterech czeskich lokomotyw serii 754. Przewoźnik wynajął je, by zapewnić zasilanie klimatyzacji w swoich pociągach na liniach niezelektryfikowanych.

PKP Intercity wydzierżawi w sumie 4 lokomotywy. Ma to pozwolić na rozwiązanie części problemów z brakiem prądu w wagonach na trasach niezelktryfikowanych - do czasu dostawy nowego i zmodernizowanego taboru przez Pesę i Newag. Współpraca będzie opierać  się na wymianie lokomotyw.

Pierwsza wydzierżawiona lokomotywa, od 28 czerwca  obsługuje EIC Jantar, w którym UTK stwierdził naruszenie praw pasażerów właśnie poprzez brak zasilania wagonów. W weekend nasi Czytelnicy donosili o transporcie dwóch kolejnych lokomotyw do Białegostoku (zobacz zdjęcie). Jak poinformowało nas PKP Intercity, od dziś oba pojazdy trakcyjne obsługują pociągi na odcinkach Ełk – Korsze i Białystok – Suwałki.

W czerwcu zakończyła się modernizacja pierwszej z 20 lokomotyw spalinowych typu SM42 dla PKP Intercity. Newag przekaże ją w tym miesiącu do eksploatacji m. in. w relacjach Gdynia – Hel czy Kłodzko - Kudowa Zdrój. Jednak przekazanie do Nowego Sącza lokomotyw do modernizacji oznaczało, że spółka będzie miała mniej taboru trakcyjnego do prowadzenia pociągów i do manewrów. Pierwsze jednoagregatowe lokomotywy SM42-18D wrócą do PKP IC po modernizacji pod koniec lipca. Dwuagregatowe 6Dl zasilą tabor przewoźnika na początku sierpnia.

Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
WAGO
SIMKOL

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5