Partnerzy serwisu:
Pasażer

Jutro wracają pociągi do Gorlic

Dalej Wstecz
Data publikacji:
31-03-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Pociągi Przewozów Regionalnych od 1 kwietnia 2016 roku dojadą po dziesięciu latach do Gorlic. Powrót pociągów jest możliwy dzięki wspólnej decyzji podkarpackiego i małopolskiego urzędu marszałkowskiego oraz wsparciu miłośników kolei.

Pociągi pasażerskie do stacji Gorlice przestały jeździć w 2006 roku. Pozytywne zmiany zwiastował pociąg nocny TLK „Luna” z Warszawy i Gdyni do Zagórza, który w grudniu 2015 roku zawitał na stację Gorlice Zagórzany. O tym wydarzeniu więcej pisaliśmy tutaj

Kolejnym krokiem miał być pociąg osobowy ze stacji Gorlice do Rzeszowa. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz UMW Podkarpackiego w lutym potwierdziły, że 13 marca zostanie uruchomione takie połączenie. Ostatecznie pociągi wyruszą jutro, 1 kwietnia. Jak usłyszeliśmy w Przewozach Regionalnych, rozkłady jazdy od początku były przygotowywane z założeniem kwietniowego startu połączeń.

Przewoźnik zaznacza też, że powrót pociągów jest możliwy dzięki wspólnej decyzji marszałków oraz wsparciu sympatyków zrzeszonych w „KochamKolej.pl”. Więcej na temat tego, jak udało się przywrócić to połączenie pisaliśmy tutaj.

Rozkład i taryfa

Autobus szynowy obsługujący to połączenie będzie kursował bezpośrednio z Rzeszowa do Gorlic w piątki, odjazd 15:20 i niedziele odjazd 14:35. Powrót w piątki z Gorlic (odjazd 17:41) jest możliwy do Jasła – pociąg będzie tam o godzinie 18:30. Niedzielny pociąg powrotny z Gorlic do Jasła (odjazd 17:04, przyjazd do Jasła 17:53) będzie skomunikowany z pociągiem relacji Komańcza – Rzeszów (odjazd z Jasła 17:58), tak. aby podróżni w krótkim czasie mogli się przesiąść i kontynuować podróż do Rzeszowa. Dodatkowo pociąg będzie także kursował w długie majowe weekendy.

Na całej trasie pociągu obowiązuje atrakcyjna cenowo „Taryfa podkarpacka”. Bilet studencki w relacji Rzeszów – Biecz będzie kosztował 6,09 zł (normalny 12,42 zł), a w relacji Rzeszów – Gorlice 6,57 zł (normalny 13,40 zł). Szczegóły taryfy dostępne są tutaj, a pełny rozkład jazdy – tutaj.

Kilka nowych połączeń

To nie koniec dobrych wiadomości dla regionu. Już w majowy długi weekend trasa "Bieszczadzkiego Żaczka" z Rzeszowa do Komańczy zostanie wydłużona aż do Łupkowa. Piszemy o tym w tym miejscu.

Jutro w innej części kraju startuje także kolejne ciekawe połączenie. Od 1 kwietnia pociągi z Zielonej Góry dojadą bezpośrednio do Berlina. Wszystko na ten temat można przeczytać tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Wyceny oddziałów Przewozów Regionalnych na razie nie będzie

Prawo i polityka

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Wyceny oddziałów Przewozów Regionalnych na razie nie będzie

Prawo i polityka

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5